Türkiye'den Haberler

Anıtkabir Üzerinde 2 UFO

 

ANKARA’DA ANITKABİR ÜZERİNDE2 UFO (15 Mayıs 2007)

Sayın Yetkililer

Bu akşam kanal D’de Şehrazatı seyretmeye hazırlanırken (15 Mayıs 2007 ) saat 21:45 sularında eşim penceremizden yabancı parlayan bir cisim gördüğünü söyledi.

Evimiz Ankara Çankayada Atakuleye yakın bir yerde, Çankaya sırtlarından Anıtkabir, GATA, Sıhhiye, Kavaklıdere manzaralı bir konumda. Tam konumumuz: 39 derece 53 dakika 23.13 saniye Kuzey paraleli ve 32 51 08.10 Doğu meridyeni üzerindeyiz…

Yabancı cisimler ise bu lokasyondan Kuzeybatı istikametine doğru yer almakta idiler. Bir numaralı cisim çok uzun süre, yüksek bir konumda idi, aşağı yukarı yarım saat orada kaldı. Uydu olduğuna kanaat getirip sürekli gözetlemedik ve UFO olduğunu tahmin ettiğimiz 2 numaralı cismin uzaklaşıp kaybolmasından belki yarım saat sonra kayboldu. 2 Numaralı cisim (UFO?) ufki olarak daha alçakta ve sanki Anıkabirin üzerinde asılı olarak duruyordu. Biz gördükten birkaç dakika sonra garip hareketler yapmaya başladı.

Parlak cisme (1 numara) ilk baktığımda Uydu olduğunu tahmin ettim ancak kısa bir süre içinde 2 adet daha parlayan cisim belirdi.Bu arada eşim Video kamerayı getirdi ve cisimleri ( Özellikle 2 numarayı) görüntülemeye başladık. Cisimlerden en sağda olanı ( 2 numara) sanki kendi etrafında dönüyor ve değişik ışıklar saçıyor izlenimi verdi ve kamera kayıtına alındı. Bilahare sağ tarafa doğru ( Kuzeydoğudan Kuzey istikametine) doğru sıçramalı garip hareketlerle ve çok hızlı bir şekilde hareket etmeye başladı. Aynı düzlemde , Esenboğaya iniş yapmakta olan uçakların hareket hızlarını bildiğimden, bu cismin hızını çok fazla olarak algıladım. Her bir sıçrama hareketi uçaklardan 20 kat daha hızlı idi.

Kamerayı cisme zumladığım zamanki görüntüler dönüş yaparkenki (spinning) hareketi ve çıkardığı değişik ışıkları göstermekte, ancak etrafta sabit bir cisim olmadığı için hızı belli etmemekte. Wideangle çekiminde ise Ankaradaki evlerin ışıkları sayesinde cismin hareketi biraz belli olmakta. Bilgilerinize sunulur,

Saygılarımla,

Barbaros AKAMAÇ

Makine Mühendisi

 

From: Uğur KOVANCI [ukovanci@…..]
Sent: Çarşamba 11 Temmuz 2007 11:33
To: info@siriusufo.org
Subject: Anıtkabir Üstünde Ufo

Anıtkabir üstünde görülen Ufoyu ben ve eşim balkonda otururken çok net bir şekilde gördük. Sarı renkli ve küreseldi. Yaklaşık mesafemiz eğer tam Anıtkabir üstündeyse 6-7 km. Zaman zaman duruyor zaman kısa manevralar yapıyordu. Uçak ve helikopter hareketlerine benzer hareketler yapmıyordu. Olayı arkadaş gayet net anlatmış hepsine bizde tanık olduk. Bizde arkadaşın oturduğu bölgeye yakın sempte Öveçler de oturuyoruz ve evimizin balkonu Anıtkabirin tam karşıdan çok net görüyor. Videomuz var bundan sonra daha temkinli olacağız ve çekime almaya çalışacağız. Yayınlarınızı takip ediyoruz.

Selamlar ve iyi çalışmalar

Uğur KOVANCI / 0532 5………..

ANKARA’DA UFO Gözlemi - 24 Haziran 2007

From: F.GÜLNAR ÜNLÜ

Sent: Salı 26 Haziran 2007 17:58
To: info@siriusufo.org
Subject: Ankara’da_UFO

Sayın yetkililer,

24 Haziran gecesi saat 23:00 civarı Ankara Çayyolu Yaşamkent tarafında balkonda otururken parlak bir sey eşimin dikkatini çekti. Öncelikle uydu zannettik çünkü havada asili duruyordu ama o istikamette uydu olduğu daha önce dikkatimizi çekmemişti en azindan o an oyle dusunduk, zaten bir uydu için de fazla alçaktaydi. Bir sure baktiktan sonra o parlak ışık iyice parladi ve Etimesgut tarafina dogru hareket etmeye basladi, gittikçe uzaklaştı ama ışıkları yanip sonuyordu, hem alt tarafinda hem ust tarafinda işiklar yaniyordu. Ne yazik ki fotoğraf veya videosunu cekemedik. Size bildirilen olaylarla benzerligi oldugunu dusunuyorum.

Teşekkürler, iyi çalışmalar…

Gül Ünlü

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top