Dünya'dan Haberler

Bilimadamları:Üniversitelerde UFO bölümü açılsın

Daily Telegraph’taki habere göre, New York’taki eyalet üniversitesi Niagara County Community College’dan antropoloji profesörü Philip Haseley, gerek UFO’ların gerekse uzayla ilgili diğer açıklanamayan olayların ciddi bir “araştırma alanı” olarak “ana-akım bilimin” bir parçası olması gerektiğini söyledi.

Haseley, her yıl çok sayıda tanımlanamayan nesnenin görülmesinin, üniversitede öğrencilerin bu olguyu incelemesini zaruri kıldığını söyledi. Prof. Haseley, “(Tüm dünyada) milyonlarca kişinin bunları gördüğünü” belirterek, “Bu konuya araştırmaya değer bir alan bakmanın zamanı geldi de geçiyor bile” dedi.

Birçok kişinin bunu manasız bir konu ve araştırmaya değmez olarak gördüğünü hatırlatan Haseley, halbuki UFO’lar hakkında ciltlerce literatür ve gerçekler olduğunu söyledi.

İngiltere’de geçen sene Savunma Bakanlığı’na 400 kadar UFO “ihbarı” geldiği bildiriliyor. Bu rakamın önceki yılın üç katı olduğuna dikkat çekiliyor

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top