Birinci Kongre Konuşmacılar

.KONUŞMACILAR

ERICH VON DANIKEN
(Araştırmacı-Yazar)

14 Nisan 1935 tarihinde Zofingen/İsviçre doğumlu Erıch Von Daniken Fribourg’daki St. Michel kolejinde eğitimini sürdürdüğü sıralarda kutsal yazıtlar üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır. 1968 Yılında ilk kitabı “Tanrıların Arabaları”’nı yazmıştır. Orjinal adı “Erinnerungen an die zukunft” olan kitap iki yıl içinde 30. baskısıyla birlikte 600 000 adet satmıştır. Ardından 22 kitap daha yazmış ve bu kitapların hepsi 28 değişik dile çevrilmiş, satış rakamları 54 000 000’u aşmıştır.

İlk kitabı ve “Tanrıların Mesajları” ismindeki kitapları iki belgesel halinde TV’lerde yayınlanmıştır. Erich Von Daniken 25 ülkede 3 000 den fazla konferans vermiştir. Dört lisan konuşan Daniken, Bolivya Üniversitesinden doktorluk ünvanına sahiptir. Brezilya’da “Lurenco Filho” altın ve platin ödülünü, Almanya’da “Order of Godon Bleu du Saint, “Espirt” ödülünü ve Peru’da “Huesped Illustre” ödülünü almıştır. Daniken şu anda İsviçre’nin Zurich yakınlarında yaşamaktadır.

STANTON T. FRIENDMAN
(Nükleer Fizikçi)

9 Temmuz 1934 New Jersey doğumlu ünlü fizikçi Bsc ve Msc eğitimini Chicago Üniversitesinde tamamladıktan sonra 14 yıl GE. GM. Westinghouse TRW, Aerojet General Nucleonics ve Mcdonell Dougless gibi firmalarda Nükleer fizikçi olarak çalıştı. Bu firmalarda uzay çalışmaları yaptığı nükleer uçaklar, fission ve fusion roketler, nükleer güç santralleri ona büyük tecrübeler kazandırdı.

1967’den günümüze 600 üniversite, 100 profesyonel grup, 50 değişik eyalet, 9 il, İngiltere, İtalya, Almanya, Hollanda, Fransa, Finlandiya, Brezilya, Arjantin, Avustralya, Kore, Meksika ve İsrail’de “Uçan Daireler Gerçektir” isimli konferanslar verdi. Ufo’lar üzerine yazılmış pek çok makalesi ve radyo, televizyon showları bulunmaktadır. Roswell olayının ilk sivil araştırmacısı olan Friedman; Corona kazasının uzmanlarındandı ve Roswell olayının çözülmesi için çalışanların ele başıydı. 1979 Yılında hazırlanan “Ufolar Gerçektir” ve 1993 de hazırlanan video “Uçan Daireler Gerçektir” TV programlarında Friedman’ın çalışmalarından faydalanılmıştır. Hazırladığı “Ufolar: Gerçek Hikayeleri” isimli Cd-rom 1996 yılında piyasaya sürülmüştür. Temmuz 99’da piyasaya sürülen “Top Secret/Majıc”, Majestic 12 grubu ile ilgili kitabı hiç görülmemiş resmi dökümanları da içermektedir.

1980’de Kanada’ya yerleştikten sonra tüm hayatını Evrende yalnız olmadığımız gerçeğini kanıtlamak için yapılan araştırmalara adayan Stanton halen Kanada’da araştırmalara ve dünya çapındaki konferans ve derslere devam etmektedir.

PROF. JOHN E. MACK, MD.
(Harvard Ün. Psikiyatri Böl.)

Harvard Tıp Okulu ve Cambridge Hastahanesi Psikiyatri bölümünde görev yapan Prof. John Mack “Psikoloji ve Sosyal Değişim Vakfı” kurucu başkanıdır. Mack 1977’de yazdığı kitaplarla “Pulitzer” ödülünü kazanmıştır. 1990’da kaçırılma olayları araştırmacısı Budd Hopkins ile tanışan Mack bilinmeyen zeki varlıklarla iletişim halinde olan kişiler üzerinde araştırmalara başladı. Büyük araştırmalar sonucu Patalojik bir rahatsızlığı bulunmayan bu insanların anlattıklarının olağanüstü gerçekler olduğunu farketti. 1993’ “PROGRAM FOR EXTRAORDINARY EXPERIENCE RESEARCH, PEER (OLAĞAN ÜSTÜ TECRÜBELERİ ARAŞTIRMA)” programını başlattı. 1994’de “Abduction: Human Encounters with Aliens (Kaçırılma: Dünya Dışı Varlıklarla İnsan İlişkileri) isimli kitabını piyasaya sunmuştur. Kaçırılma olaylarıyla ilgili dünyanın en önemli otoriterlerinden kabul edilen Prof. Mack yazdığı kitaplar, katıldığı konferanslar ve TV programlarıyla insanları aydınlatmaya devam etmektedir.

PROF. DR. BRIAN O’LEARY
(Astronot - Fzikçi - Astronomi)

Prof. Dr. Brian O’Leary, California Üniversitesi ve Georgetown Üniversitesinden Astronomi / Mars doktorasına sahiptir. 1967’de Mars’a gidecek astronot olarak seçilmiş, fakat projenin iptali sebebi ile bu yolculuğu gerçekleştirememiştir. Araştırmalarına yönelen O’Leary kitap yazmaya başlamış ve (Mars 1999: Exclusive Preview of the U.S.- Soviet Manned Mission), (The Making an ex-Astronaut) bu kitap ALA en iyi bilim kitabı ödülünü almıştır. (The Fertile Stars: Project Space Station and Mars 1999) (Miracle in the Void) (The Second Coming of Science), (Exploring Inner and Outer Space), yazdığı kitaplardan bazılarıdır.

Gezegen Bilimcisi olan O’Leary’nin, Kırmızı Gezegen üzerine araştırması ve otorite olarak pek çok yazısı ve makalesi yayınlanmıştır. Cornell, UCBerkeley, Caltech, Umass, Princeton, Penn State ve Long Beach State Üniversitelerinde Fizik ve Astronomi dersleri vermiştir. “Mars 1999” kitabında da anlattığı gibi Phobos ve Deimos uydularının kullanımına fikir babalığı yapmıştır. Uluslararası Yeni Bilim derneğinin kurucuları arasında olan O’Leary’nin liderliğini yaptığı “Mariner 10 Venüs-Mercuruy Television Science Team” grubu NASA En iyi grup çalışması ödülünü almıştır. ABD Başkanlık adayları George McGovern, Morris Udall, Walter Ondale ve Jesse Jackson’a da Bilim Teknoloji ve Enerji konularında danışmanlık yapmaktadır. O’Leary şu an son kitabı üzerine çalışmalarını sürdürmekte ve uluslararası uzay bilimleri toplantılarında öncü konuşmacı olarak yer almaktadır.

BUDD HOPKINS
(Araştırmacı-Yazar)

Dünyanın en önde gelen kaçırılma olayları araştırmacısıdır. 1964’de Cape Cod dolaylarında gün ışığında şahit olduğu bir olayla UFO’ları araştırmaya başlayan Hopkins’in ilk kitabı “Missing time (Kayıp Zaman)/1981” çok büyük yankı uyandırmış ve dikkatleri UFO’lar tarafından kaçırılanların üzerine çekmiştir. Daha sonra 87’de piyasaya çıkan “İntruders: The Incredible visitations at Copley Woods (Davetsizler: İnanılmaz Copley Woods ziyareti)” isimli kitabında UFO kaçırmalarının dünya dışı varlık-insan melezi üretmen amacı ile olduğuna değinmiştir.

En son kitabı “Witnessed: The True stroy of the Brooklyn Brıdge UFO Abductions (Tanık: Brooklyn Köprüsü UFO Kaçırılma Olayının Gerçek Öyküsü)”. Bu kitabında, 1996’da Manhattan’da apartman dairesinden bir kadının , pek çok şahidin gözü önünde kaçırılmasını konu etmiştir. 1989’da kaçırılma olayını yaşayanlara yardım amacı ile INTRUDERS FOUNDATION (IF) (DAVETSİZLER KURUMU) nu kurmuştur. Hopkins’in kitapları 16 dile çevrilmiştir. “Davetsizler” isimli kitabı ise, 1992 yılında CBS televizyonunda dizi olarak yayınlanmış ve büyük ilgi görmüştür.

MARİNA POPOVICH
(Rus Test Pilot-Kozmonot)

1963’de Yıldız kentinde Kozmonot eğitim Merkezinde komisyondan geçmiş ve uzay uçuşu için hazırlanmıştır fakat son anda yüksek oksijen sebebi bahane edilerek uçuştan vazgeçirilmiştir.Birinci sınıf deneme uçuşu ,ağır transport uçakları,sportif uçaklar ve helikopter askeri pilotudur.UFO ve Aviasyon konusunda 9 adet kitabı ayrıca iki film senaryosu vardır.1974 yılından itibaren ufoloji araştırmacısı olarak bilinen Popovich ulusal ve uluslararası pekçok konferansta konuşmacı olarak yer almıştır.UFO konusunda pekçok video ve fotoğrafa sahiptir ki bunlardan birçoğu bilimsel araştırmalar sırasında kendi çektiği filmlerdir.1999 Ocak ayında Uluslararası Ruhsal Akademisi’nin Akademik ünvanını almıştır.Rusya Teknik Bilimler Akademisi Moskova Enerji Enformasyon Bilimler Akademisi ve Paris Platon Akademisinin üyesidir.Şu anda Devlet Teorik Fizik araştırmaları akademisinde Akademik Atimov yönetiminde bilimsel UFO araştırmaları merkezinde başkan yardımcısı olarak çalışmaktadır..

MICHAEL P. LINDEMANN
(Araştırmacı-Yazar)

Michael Lindemann (52), Antioch Üniversitesinden BA derecesi ile mezun oldu, bilahare bir fütütrist ve gazeteci olarak bağımsız bir kariyer sürdürdü. 1989’dan beri ana odağı UFO olayı ve dünya dışı temasların sosyal sonuçları üzerine yöneldi. 1990 yılında, UFO araştırmalarını sürdürmek ve yayınlamak için 2020 Group Visitors Investigation Project’i kurdu. Yayınları arasında “UFOs and the Alien Presence: Six Viewpoints” (UFO’lar ve Yabancı Mevcudiyet: Altı Görüş Açısı) (2020 Group 1991, gözden geçirilmiş basım Wild Flower Press 1997) ve video olarak“UFOs and the Alien Presence” (UFO’lar ve Yabancı Mevcudiyet) (Spears/Thomas 1992 ve “UFOs and the Global Situation” (UFO’lar ve Global Durum) (202/MPM 1996) vardır.

Michael Lindemann,1994’den 1996’ya kadar faaliyetini on-line sürdüren ISCNI, Institute for the Study of Contact with Non-human Intelligence (İnsan Dışı Akılla Temasları İnceleme Enstitüsü) başkanlığını yaptı. 1994’den beri ayda iki kez on-line yayınlanan internetteki UFO’larla ilgili en etkili aboneli yayın olan CNI News gazetesinin editörlüğü ve yayımcılığını sürdürmektedir.Ocak 1999’dan itibaren, yeni milenyumu yılı şekillendirecek olay ve eğilimleri ele alan, ayda iki kez on-line yayınlanan Global Situation Report’un (Global Durum Raporu) editörü ve yayımcısıdır.

Michael Lindemann, UFO konusunun tüm yönleri yanında dünya dışı yaşamın bilimsel arayışı hakkında eğlence sektörü, haber medyası ve araştırma toplumuna danışmanlık yapmaktadır. Radyo ve televizyona sık sık konuk olmakta ve Amerika çapında ve diğer beş kıtada birçok panel, yüksek okul ve üniversitelerde konferans vermektedir. Halen, “Contact Scenario: Meeting the Challenges of Extraterrestrial Life”(Temas Senaryosu: Dünya Dışı Yaşamın Etkileri) başlıklı bir kitap yazmaktadır.

CAROL RAINEY
(Araştırmacı-Belgesel Yapımcısı-Yazar)

Carol Rainey; PBS, ulusal kablolu televizyon ve uluslararası televizyonlarda yayınlanan, ödül almış pek çok belgesel ve dramları yazdı, yapımcılığını üstlendi ve yönetti. UFO’lar ile ilgili hazırladığı belgesel ve filmler birçok defa ödül aldı. Son yapımlarından biri ulusal bilim show’u “NOVA” dır. RAINEY; özellikle yazılı ve görsel medyanın, Hollywood’un ve diğer dünya sinamalarının UFO’lar ve Dünya Dışı Zeki Yaşam konusuna bakış açısını ve bu konuda medyanın ne tür bir görev üstlendiğini anlatan prezentasyonlar yapmaktadır.

DR. BRUCE MACCABEE
(Astronomi - Fizik)

Amerikan Üniversitesinden Fizik doktorasına sahip Maccabee 1972’den bu yana sivil fizik araştırmalarını sürdürmektedir. Yüksek güçlü laserler, sualtı sesleri ve stratejik savunma sebepleri ve diğer projelerde yer almıştır. 1960 yılından itibaren AFC (Alien Flying Craf-Yabancı Uçan Cisimler) 1970’de McMinnville fotoğrafları ile ilgili AFC araştırmalarını yayınladı ve 1966 Gemini uzay çalışmalarında 11 astronotun şahit olduğu UFO olayında araştırmalarını yürütmüş olan Maccabee FBI belgelerine dayanarak “The Real X-Files”,”The UFO/FBI Connection” ve “Abduction İn My Life” kitaplarını yazdı.

Dünyaca bilinen Yeni Zelenda olayını, 80’lerdeki Kirtland olayını, Alaska üzerinde Japon jumbo jetlerinin tanık olduğu UFO olayını ve Gulf Breeeze’de yaşanan ve video kayıtlarının da bulunduğu UFO olaylarını araştırmıştır. En son araştırması ise 13 Mart 1997’de Phonex Arizona’daki UFO olayı üzerinedir. İçinde, CNN Larry King Show’un da bulunduğu, ABC, CBS, NBC gibi pe çok önemli televizyon ve radyo programlarına konuk olmuştur. Smithsonian Institution (Wasington), Rensselaar Polytechnic Institute ALBANY VE Hkui (Japonya)da konferanslara katılmıştır. MUFON eyalet başkanı ve “UFO Çalışmaları - UFO Araştırmaları” derneği üyesidir. Birçok kitap yazmış olan Maccabee, akademik çevrelerde ve üniversitelerde verdiği konferanslarına ve derslerine devam etmektedir.

TRAVIS WALTON
(UFO’ya Alınan)

Travis Walton, Kasım 1975’de dünya dışı varlıklar tarafından uzay gemisine alındı ve UFO’ların da beş gün ve altı saat süreyle tutuldu ve gizemli biçimde alındığı yerin yakınlarındaki bir karayoluna bırakıldı. UFO çevrelerinde Travis Walton olayı en esrarlı ve tartışmalı olaylardan biri olarak kabul edilmektedir. Kaçırılışı, dünya dışı varlıklarla karşılaşmaya ait kayıtlara geçmiş ve en iyi belgelenmiş olaydır. Zira bu kaçırılma olayı Walton ile birlikte ormanda ağaç inceltme işinden dönen Mike Rogers liderliğinde altı ağaç kesicisinin gözleri önünde olmuştur. Daha da inandırıcı olarak, yedisinin hepsi yalan makinesi testinden geçmiş ve hatta Travis Walton, Mike Rogers ve biri yakın geçmişte tekrar yalan makinesi testine girmiş, geçmiş ve olayın doğruluğu ispatlanmıştır. Gerçek hikayeleri, Walton tarafından kaleme alınan ve resimleri şahit Mike Rogers tarafından çizilen, The Walton Experience başlıklı kitabın temelini oluşturur. Yakın geçmişte kitap filme çekilmiştir: “Fire in the Sky” (Gökteki Ateş) adlı Wolton’un yaşadıklarını anlatan bu film Hollywood’da ve tüm dünyada ilgi görmüştür. Daha sonra filmin video bandı piyasaya verilmiştir. Travis’in yaşadığı bu olağan üstü olayın anlatıldığı film ülkemizde de birçok TV kanalında bir kaç yıldır defalarca gösterilmektedir. Wolton’un konferansı filmden klipler ve slaytlar içermekte ve hayret uyandırıcı olay deneyimin bizzat kendisi, toplumun tepkisi ve olayın önemini gözler önüne serecektir.

GEORGE WINGFIELD
(Araştırmacı-Yazar)

George Wingfield (1942 doğumlu) Eton Koleji ve Dublin Üniversitesinde Doğal Bilimler tahsili gördü ve 1966 yılında iftiharla BA, 1971’de de MA derecesi aldı. Üniversiteden sonra, Sussex, Herstmoceaux’daki Kraliyet Greenwich Observatuarında kısa bir süre yıldız bilimcisi olarak çalıştı ve yıldız spektrumları ile dünyanın manyetik alanını inceledi. Bundan sonra IBM UK Ltd’ye girdi ve Sistem Mühendisliği, Yazılım Geliştirme, Pazarlama ve Bilgisayar Eğitimi gibi muhtelif işlerde çalıştı. 1991 yılında IBM’den ayrıldı.

1987 Yılında Westbury, Wilts’deki başak çemberlerini görmeye gitti. Yakındaki Warminterde 1964-1979 yılları arasında cropcirdes hakkında pek çok gösteri yapılmış olan bu gizemle ve bununla ilgili olduğu düşünülen UFO olayı merakını cezbetti. Ve zamanının çoğunu UFO, başak çemberleri ve deneyimleri bu olayların anlaşılmasıyla ilgili olabilecek kişilerle yaptığı röportajlara hasretti.

Nisan 1992’de, Washington D.C. şehri üzerinde tanımlanmamış uçan nesnelerden birkaçının gündüz vakti çarpıcı bir gösterisine başka kişilerle birlikte şahit oldu. Bu gösteri ve sık sık başka kişilerin UFO’larla yaşadıkları deneyimler hakkına yazdı. Son zamanlarda, New York Eyaleti (1983-1986), Belçika (1989-1992) ve İngiltere üzerinde uçan, devasa üçgen biçimli UFO’lar hakkında yazılmış pek çok raporu inceledi. Son zamanlarda dünyanın çeşitli yerlerinde olan bu gibi pek çok UFO gösterisi, İngitere’deki en son konferanslarına konu oldu.

Başak çemberleri hakkında (özellikle “The Crop Circle Enigma” (Başak Çemberi Bilmecesi), Gateway Books, 1990 ve “Crop Circles – Harbingers of World Change” (Başak Çemberleri – Dünya Değişiminin Habercileri), Gateway Books, 1991) ve UFO Olayı hakkında (“The UFO Report” (UFO Raporu) 1990, 1991, 1992 yılları serisi, editör Timothy Good, yayımcı Sidgwick ve Johnson) yazılmış birkaç kitaba katkıda bulundu. Centre for Crop Circle Studies (Başak Çemberleri İnceleme Merkezi)’nin kurucu üyelerinden olup, 1993 yılından 1996 yılına kadar başak çemberleri hakkındaki The Cerealogist mecmuasının editörlüğünü yaptı. Çemberler ve UFO konularıyla ilgili olarak hem İngiltere hem de A.B.D.’de birçok konferans verdi ve bu ülkelerde sık sık televizyon ve radyo programlarına konuk oldu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top