Kategoriler

Yararlı Siteler

UFOstore

HobbyCholic

UFOcircle

UFO İfşaat Kampanyası

X Dergisi

Dünya UFO Günü

.KONUŞMACILAR

Erich Von Daniken
Dünyaca Ünlü Araştırmacı - Yazar

14 Nisan 1935 tarihinde Zofingen/İsviçre doğumlu Erıch Von Daniken Fribourg’daki St. Michel kolejinde eğitimini sürdürdüğü sıralarda kutsal yazıtlar üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır. 1968 Yılında ilk kitabı “Tanrıların Arabaları”‘nı yazmıştır. Orjinal adı “Erinnerungen an die zukunft” olan kitap ilk olarak Almanya ve Amerika ve ardından da 38 ülkede bestseller oldu. Daha sonra dünyanın birçok ülkesindeki Ulusal Kanallar bu kitabın ve diğer bazı kitaplarının belgesellerini yayınladılar..
Erich von Daniken “Tanrılar Astronotlardı” kitabında. Tanrıların gerçek kimliklerini ortaya koyan önemli kanıtlar sunuyor..Bu kitabında Daniken, binlerce yıldır insanlığın merak ettiği gizemi araştırıyor ve akılcıl ve bilimsel kanıtlarla insanlık tarihin en önemli sorusuna kesin kanıtlarla cevap sunuyor..Erich von Daniken kitapları 32 dile tercüme edilmiş ve 63 milyondan fazla kopyası satılmıştır.
İlk kitabı “Tanrıların Arabaları” ve “Tanrıların Mesajları” ismindeki kitapları iki belgesel halinde dünyanın birçok ülkesinin ulusal TV kanallarında yayınlanmıştır. Erich Von Daniken 30 ülkede 3.000 den fazla konferans vermiş, yüzlerce Tv ve Radyo programına katılmıştır.
Dört lisan konuşan Daniken, Bolivya Üniversitesinden doktorluk unvanına sahiptir. Brezilya’da “Lurenco Filho” altın ve platin ödülünü, Almanya’da “Order of Godon Bleu du Saint, “Espirt” ödülünü ve Peru’da “Huesped lllustre” ödülü gibi birçok saygın ödül sahibidir.

Haktan Akdoğan
Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi ve Sirius Uluslararası UFO Müzeleri Bşk - Araştırmacı - Yapımcı

Akdoğan, dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde kurulmuş olan UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma merkezlerinden birini İstanbul’da 1997′de “Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi” adryla kurmuştur. Merkez, çaltşmalannı 13 yıldır yoğun bir şekilde sürdürmektedir.
Akdoğan katıldığı TV ve radyo programları, yazdığı gazete yazılan ve dergi röportajlarıyla ve kongre çalışmalarıyla halkı bu önemli konuda bilgilendirmeye devam etmektedir. Bu konularla ilgili bilgileri ve araştırmalarını halkımızla paylaşmak için, “Star Tv.”, “Kanat 6″ ve “Flash Tv” televizyonlarında toplam 52 bölüm olarak yayınlanan ve büyük ilgi gören “UFO Gerçeği” adlı haftalık belgesel programı hazırlayıp sunmuştur.
Dünyada; Amerika, Japonya ve İngiltere’de olmak üzere sadece üç bölgede bulunan “Uluslararası UFO Müzesi” nin dördüncüsü 18 Ocak 2001 tarihinde İstanbul’da, Haktan Akdoğan tarafından kurulmuştur. Müze’nin diğer şubeleri 2005 yılında Kapadokya ve Denizli’de ve 2008 yılında da Antalya’da hizmete girmiştir. Akdoğan aynca dünyanın ilk “Gezici UFO Müzesi’ni 2003 yılında kurmuştur.
Haktan Akdoğan, merkezi Nevada-USA’de olan Uluslararası Uzay-UFO ve Paranormal Kongreleri’nin 9 kişilik yönetim kurulunda 2004 yılından beri yönetim kurulu üyeliği ve “Avrupa Dİrektörü”olarak görev yapmaktadır..www.ufocongress.com Aynca, 2006 yılından itibaren merkezi Havvaii’de bulunan başkanlığını Dr. Michael Salla’nın yaptığı “Exopolitics Enstitüsü’nün yönetim kurulu üyesidir…www.exopoliticsinstitute.org Haktan Akdoğan, İtalya ve Brezilya’da 20 yıldan fazladır aylık olarak yayımlanmakta olan “UFO ve Paranormal” dergilerinin danışma kumlunda “uluslararası danışman” olarak görev yapmaktadır.
Sn. Akdoğan, yurt içi ve yurt dışında konuşmacı olarak katıldığı birçok Ulusal ve Uluslararası konferanslarla, ayrıca Türkiye ve birçok ülkede 300′ün üzerinde konuk olduğu TV ve radyo programları ve yazılı basındaki sayısız röportaj ve yazılarıyla bu önemli konular hakkındaki bilgileri ve gelişmeleri dünya kamuoyuyla paylaşmaya devam etmektedir.
Uzun yıllar Amerika’da yaşamış olan Haktan Akdoğan, dünyanın 32 değişik ülkesinde araştırmalarda bulunmuş ve yurtdışında birçok ülkede yapılan 44 uluslararası kongreye konuşmacı olarak davet edilmiştir.
“Dünya UFO Günü” nün mimarı olan Akdoğan aynı zamanda dünya çapında bir Kampanya olan “Dünya UFO İfşaat Kampanyasının da kurucusudur.www.worldufodisclosurecampatgn.org

Nick Pope
İngiltere Sav. Bakanlığı UFO Masası Gski Şefi - Araştırmacı- Yazar

Nick Pope, Savunma Bakanlığı’nın dünya-dışı zeki varlıkları araştıran “UFO Departmanı”nın sorumlusu olarak çalıştığı sıralarda, UFO’larla ilgili pek çok belge ve görüntüleri incelemiş, konuyla ilgili yaptığı itiraflarla İngiliz Parlamentosu’nda büyük yankı yaratmıştır. Kendisi, İngiltere’de yapılmış birçok UFO gözleminin dünya-dışı zeki yaşama işaret ettiğini onaylamış ve bu gerçeği gizlemeden halka açıklama cesaretini göstermiştir.
Pope, Savunma Bakanlığı’na bağlı söz konusu departmanda UFO’lar üzerindeki çalışmaları esnasında, hasat çemberleri (crop circles), kaçırılma olayları (abductions), hayvan kaçırma olayları (animal mutilations) ve paranormal olaylar üzerinde araştırmalarda da bulunmuştur. “Öpen Skies, Closed Minds” Açık Gökler, Kapalı Zihinler adlı kitabında Savunma Bakanlığındaki “UFO Departmanında yaptığı çalışmaları ve insanlardan gizlenen bir çok olayı halkın bilgisine sunmuş ve bu kitabı Sunday Times’da 3. sıraya yerleşerek, 10 hafta boyunca üst sıralardaki yerini korumuştur. Konuyla ilgili “The Uninvited” Davetsiz ve “Operation Thunder Child” Operasyon Gök Gürültüsü Çocuk adlı kitapları da başta İngiltere olmak üzere, diğer birçok ülkede bestseller olmuştur.
Pope, Sightings, This Morning, The Big Breakfast, Nevvsnight, Discovery, BBC, History Channel… gibi birçok önemli programa ve TV kanallarına konuşmacı olarak katılmış, kendisiyle yapılan söyleşiler ve konuyla ilgili önemli açıklamaları tanınmış dergi ve gazetelerde yer almıştır.

Jaime Maussan
Dünyaca Ünlü UFO Araştırmacısı- Yazar- Gazeteci

Jaime, dünyaca ünlü ödüllü bir gazeteci, yazar ve uluslararası UFO araştırmaasıdır.. 40 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada, UFO’lar ve Dünyadışı Zeki Yaşam, Ekin Çemberleri ve Uzaylılar konularında birçok değişik ülkelerde konferanslar vermiş ve araştırmalarda bulunarak yüzlerce saatlik önemli belgeseller ve Tv programları hazırlamıştır… Yaptığı araştırmalar ve hazırladığı programlar Discovery Channel, History Channel, Sci-Fi, ABC, CNN, NBC, BBC gibi dünyanın en önemli medya kuruluşlarının kanallarında yayınlanmış ve birçok ödül almıştır…
Özellikle 1991′de Meksika’da yaşanan ve yüzbinlerce Meksikalı tarafından gözlemlenen UFO gözlemleri, insanlık tarihinin en önemli UFO olayları ve gözlemleri olarak literatüre geçmiştir.. Bu olaylardan sonra Meksika askeri ve sivil hükümet yetkilileri UFO olgusuyla ilgili birçok itiraflarda bulunmuş ve başta Jaime ve ekibi olmak üzere sivil kurumlarla ortak projeler yürütmüşlerdir.. 1991 UFO gözlemlerinden bugüne kadar, son 18 yılda 7.000 değişik UFO video ve fotoğraf arşivi Jaime’nin araştırmalarına ve incelemelerine konu olmuştur.. Jaime Maussan ve ekibinin elindeki material ve video arşivi dünyada, başka hiç bir resmi ve sivil kurumun elinde mevcut değildir..
Jaime’nin yaptığı filmler, radyo ve televizyon programlarıyla kazandığı ödüllerden bazıları; Mart 1982 yılında Capitol Hill, 1980 yılında Barcelona Premio Ondas ödülü, 1990 yılında Birleşmiş Milletler Global 500 ödülü. Ulusal Gazetecilik Ödülü 1983, 1987 ve 1993 yıllarında.. 1990-91-92 yıllarında “60 Minutos” programı için için “AMPRYT” ödülü …

Dr. Roger K. leir
Podiyatrik Hekim & Cerrah- Kaçırılma Olayları ve Uzaylı Cipleri Uzmanı

Podiyatrik (ayak hastalıkları) hekim ve cerrah Dr. Roger K. Leir, tıp eğitimini 1961′de tamamlamış ve 1964′te Podiyatrik Tıp Doktoru unvanını almıştır. 0 tarihten bu yana özel hizmette çalışan Leir, yeniden oluşan sinirler ve ortopedide yapay cisimler kullanımı konularını da kapsayan çok önemli araştırmalar yapmıştır.
Ventura-Santa Barbara yakınlarında Vortex’te araştırmacı bilimadamı olarak çalışırken, ünlü kaçırılma olayları araştırmacısı ve eski CIA üst düzey görevlisi Derrel Sims’le tanışan Leir, Sims’le birlikte uzaylılar tarafından insan bedenine yerleştirilen Alien Implant s- Uzaylı Cipleri adı verilen parçacıkların tıbbi ve cerrahi araştırması konulu çalışmaları dünyada ilk olarak başlatan çok değerli bir bilimadamı ve araştırmacıdır.
Dr Roger Leir ve cerrahi ekibi 14 alıkonan denekten 15 değişik çip çıkarmış ve bu nesneler, dünyanın en prestijli laboratuvarları olan: Los Alamos Ulusal Laboratuarı, Seal Laboratuarı, University of Toronto ve University of Califomia-San Diego bilimadamları tarafından çok detaylı analiz ve incelemlerden geçirilerek dünyadışı bazı elementler içerdikleri tespit edilmiştir..
Dr. Leir dünya çapında verdiği konferanslarla insanları araştırmaları konusunda ve ele geçen çok önemli bu fiziki kanıtlar konusunda bilgilendirmekte; aralarında The Art Bell Show, Hard Copy, Fox News, ABC - NBC- CNN- UPN News, Strange Universe, Beyond Bizarre, Discovery ve History Channel olan sayısız TV kanalına ve radyo programına konuk olmuştur.
Leir, kitabı “Uzaylılar ve Bisturi -The Aliens and The Scalpel”de insan vücudundaki uzaylı impiant’lerinin çıkarılması ve analizi hakkında bilgi vermekte ve tüm dünyaya bu konuyla ilgili çok önemli bilimsel kanıtlar sunmaktadır. Yazdığı diğer kitaplar; “UFO Crash in Brazil - Brezilya’ya Düşen UFO”, “Casebook Alien İmplants- Uzaylı Çipleri”…

Dr. Norma Milanovich
Temasçı - Araştırmacı - Yazar Author

“Biz, Arcturuslular”,” Atlantis’e Kutsal Yolculuk” ve “İşık Seni Özgür Kılacak” kitaplarının dünyaca ünlü yazarı Milanovich, ilham veren, bilgi dolu vvorkshop ve konferanslarıma tüm dünya insanlarını ruhsal yolculuğa çıkararak, kozmik değişime doğru ışık tutmakta… Onun kitapları Türkçe dahil (Akaşa Yayınları- Arkturus Mesajları) birçok dile tercüme edilmiştir.
1984 yılından bu yana, Dr Milanovich diğer gezegenlerden ve boyutlardan gelen varlıklardan çok önemli mesajlar ve bilgiler almakta ve bu bilgileri 7 kıtada gezdiği 75′in üzerinde ülkedeki dünya vatandaşlarıyla paylaşmaya devam etmektedir…
Norma aynı zamanda Birleşmiş Milletlerde birçok oturumda konuşmalar yapmış, dünya genelinde birçok Tv. ve radyo programına konuşmacı olarak davet edilmiştir…
Dr. Milanovich İstanbul Kongresinde, 25 yılı aşkın süredir temasta olduğu Arkturuslular ve diğer üst boyutsal varlıklardan, 2012 ve sonrası, Evren, 5.Boyuta yükseliş gibi konularla ilgili çok önemli bilgiler aktaracak.

Antonio Urzi
UFO Gözlemcisi

2000 yılı sonundan itibaren, yaklaşık sekiz yıldır 1.700′ün üzerinde UFO gözlemi yapmış ve yüzlerce saatlik video görüntüleriyle bu gözlemlerini filme almıştır.. Kuzey İtalya’da Milano yakınlarında oturan Antonio Urzi ve eşi Simona son derece özel ve benzersiz bir deneyimle yüz yüzedirler… Güpegündüz görüntüledikleri metalik UFO’lar, ışık küreleri ve benzerleri, çok yakınlarından adeta başlarının üzerlerinden geçecek kadar yakın mesafelerden filme alınmıştır..
Antonio’nun filme almayı başardığı bu olağanüstü görüntüler, dünyaca ünlü UFO araştırmacıları tarafından Kumburgaz’da filme alınan UFO’larla birlikte, dünyanın en yakın ve en önemli UFO görüntüleri olarak kabul edilmektedir..

Piergiorgio Caria
Araştırmacı - Yazar - Belgesel Yapımcısı

Ufoloji ve Ekin Çemberleri konularında önemli çalışmalar yapmış saygın bir araştırmacıdır..
İtalya ve Amerika’da birçok dalda ödül kazanmış önemli belgesellere imza atmıştır..Yaptığı belgeseller dünyaca ünlü yapımcı firma Studio3tv stüdyolarında gerçekleştirilmiş ve başta İtalya ulusal kanallarından La 7 ve RAI2 olmak üzere birçok diğer ulusal kanallarda ve Uluslararası saygın yayın organlarında yayınlanmıştır. Caria, tüm dünyada radyo-televizyon programlarına katılarak ve ulusal ve uluslararası konferanslarda konuşmalar yaparak ve gazete-dergi makaleleriyle kamuoyunu bu önemli konularda bilgilendirmeye devam etmektedir.

KAYDETMEK İÇİN FARKLI KAYDET’İ SEÇİN (DİKKAT PDF FORMATINDAIR)