Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Forum Kuralları & Duyurular
 Sirius UFOrum : Forum Kuralları & Duyurular
Konu Konu: Yönetim Bölümü & Kıdemli Üyeler Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
foxmuld3r
Yönetici
Yönetici

Co-Admin

Ülke: Türkiye
Gönderilenler: 567
Gönderen: 05-Haziran-2006 Saat 10:55 | Alıntı foxmuld3r

Bilindiği üzere forumumuz dört temel statüden oluşuyor (yeni üye, üye, kıdemli üye, moderator, yönetici). Kayıtlı kullanıcı yeni üye statüysüyle başlıyor, forumdaki devamlılığı sonrasında script otomatik olarak belirli mesaj sayısı sonrasında üye statüsüne getiriyor.Ancak Kıdemli üye için mesaj sayısına bağlı olarak statü atlama durumu yok. Bir süre önce "Kıdemli Üye" statüsünü mesaj sayısına bağlı olmayacak şekilde, yönetim tarafından belirlenen, forum kurallarına uyan daimi üyeleri tespit ederek vermiştik.

Bu statü durumunu ileriki zamanlarda bir yönetim bölümü yapıp ortak kararlar alma doğrultusunda düşünmüştük. Akabinde geçen zamanla beraber yönetim bölümümüz sadece kıdemli üye, moderator ve yöneticilerin görebileceği bir kategoride açıldı. İlk belirlediğimiz kıdemli üyelere ek olarak yeni kullanıcılarda bu gruba dahil edildi.

Amacımız; forum kuralları ve kurallar dışında insiyatifleri belirleyebileceğimiz, forumu üyelerle ortak idare edebileceğimiz, düşünceleri paylaşabileceğimiz bir bölüm oluşturarak her türlü forum düzenini sağlamaktır.

Bu konuda yönetim bölümü her zaman forumda aktif ve kurallara uygun seviyeli kullanıcıların kıdemli üyeliğe alınmasıyla güncellenecektir.

Kıdemli üyeler Yönetici ve Moderatorlerden sonra forumda en yetkili üçüncü kategoridir. Her kıdemli üyeye bağlı olmaksızın bir bütün halinde düşünülmesi gereken karar mekanızmalarımızdan birisidir. Forum hakkında geliştirme ve uygulamalar, yeni kurallar, yeni kategoriler, kullanıcı statüleri, yönetim bölümünün ortak görüşüyle ilerleyecektir.

Kıdemli üyelerde her kullanıcı gibi forum kurallarına uymak zorundadır. Aynı zamanda forumda aktif rol oynayacakları, forumu yönlendirecekleri için, forum kuralları ve kullanımı hakkında uyarı-yönlendirilmeleri dikkate alınması konusunda üyelerden hassasiyet bekliyoruz.

Kıdemli Üyelerin Forum Üzerinde Bulundukları Konumlar:

- Forum ihlali içeren başlık ve mesajları kırmızı yazıyla  uygun dille uyarabilir.

- Üslub anlayışı konusunda sorun yaratan kullanıcıları bu yönde doğru olacak şekilde bilgilendirebilir.

- Kıdemli üyeler çoğunluk sağladıkları kullanıcılar için, üyelik iptali, statü düşürülmesi, statü artırılması, başlık ve mesaj silimi konusunda yetkilidir. Kıdemli üye çoğunluğunun ortaya koyduğu fikir doğrultusunda Yönetici ve Moderatorler ilgili işlemleri gerçekleştireceklerdir.

- Kıdemli üyelerde diğer üyeler gibi forum kurallarını ihlali durumunda, yönetim bölümünde uyarılabilir, gerektiğinde statüsü düşürülebilir, üyeliği iptal edebilir. 

- Kıdemli üyeler aktiflikleri durumunda gerek görülürse ilgili bölümlere moderator veya mesaj silme gibi yetkilerle yetkilendirilebilir. Bu doğrultuda 2 kıdemli üye, Moderator olarak daha önce alınmıştır.

- Kural boşluklarında, kurallarda belirtilmeyen ancak foruma zararı dokunacak konularda, ortak görüşleriyle yeni kurallar koyabilir, bu tür durumlarda insiyatifleriyle; kullanıcı, başlık, mesajlar hakkında düzenleme kararı alabilirler.

Böylelikle forumu üyelerinde yönetime katkısıyla idare edilmesine zemin hazırlamış olduk. Demokratik bir yönetimde denebilir :)

Unutmayınız, her üye kıdemli üye statüsüne aktiflik durumlarına göre yükseltilebilecektir.

Tüm foruma hayırlı olması dileklerimizle

Sirius UFOrum Yönetimi

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma