0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UFO Gözlemleri [UFO Sightings] | Ağustos 05, 2013, 06:37:58 ÖÖ
FLORYA VE CİVARINDA Kİ UFOLAR

orion

• Yeni Üye
  • *
  • 8
FLORYA VE CİVARINDA Kİ UFOLAR
« : Ağustos 05, 2013, 06:37:58 ÖÖ »
Arkadaşlar dün zincirli kuyudan metrobüse binerken gökyüzünde çok parlak bir cisim gördük.metrobüsle ilerledikçe belirli aralıklarla bu cisimlerin gökyüzünde olduğunu tespit ettik.ışıklar turuncuya dönüyor daha sonra çok parlak ve güçlü bir ışık kümesine dönüşüyor.incirli metrobüs durağında indiğimizde florya ve k.çekmece istikametinde belirli ralıkla 3 ışıklı daha cisim olduğunu fark ettik.ışıklar turuncuya dönüyor ve daha sonra güçlü ışık yayıyor ve sonra normale dönüyor.temmuzun son haftasında turuncu renki uçan bir ufo kayda aldım.42 optik zoom lu 16 megapixel nikon ile.ancak turuncu-kırmızı renkli daire şekilinde görünüyor.parlak cisimlerde ışık kümesi şeklinde görünüyor.fotoğraf makinesi veya kamera ile net bir görüntü almak mümküm değil.

colin800

• Yeni Üye
  • *
  • 3
Ynt: FLORYA VE CİVARINDA Kİ UFOLAR
« Yanıtla #1 : Ağustos 05, 2013, 06:30:32 ÖS »
Bende bakırköy'de oturuyorum 50x optikli canon aldım üstelik ama şans yok arkadaş, bize görünmez. Eğer paylaşma şansın varsa youtube'da veya farklı bir yerde sevinirim

north

• Yeni Üye
  • *
  • 16
« Yanıtla #2 : Ağustos 05, 2013, 07:23:12 ÖS »
Lütfen gözlerinizi ufuk çizgisinden yukarı gezdirmekten çekinmeyin.

Ben gün aşırı şekilde İstanbul üzerinde akşamları konvansiyonel olmayan hareketlerde ışıklar tespit ediyorum.

Yıldızlı yaz gecelerinde yıldızların arasında ani ve şiddettli  parlayan ve sönen uydu trafiklerini de görebileceğiniz gibi, bu trafiklerin arasında ani duran, 90 derece dönen parlak tanımlanamayan cisimlerde görebilirsiniz.

Ancak bu tür olayların görüntüleme ekipmanları ile görüntülenip, herhangi bir forumda yada video paylaşım sitesinde paylaşıp onay almanız çok ama çok zor.

Bu yüzden sadece artık seyretmeyi tercih ediyorum. Nede olsa yalan haberler, sahte görüntüler arasında analizini yüksek ihtimal ekipmanınızdan dolayı sağlıklı yapamayacak birilerinden sahte damgası yemiş ama gerçek görüntüye sahip olmak istemiyorum.

Yine de izlemeye devam edin dostlar. :)

orion

• Yeni Üye
  • *
  • 8
« Yanıtla #3 : Ağustos 05, 2013, 08:26:25 ÖS »
arkadaşlar saat 19:30 civarında incirli veya b.evler durağında üst geçit'e çıkın görüntü almaya çalışın.ben bugün çekim yapmaya niyetliydim ancak olmadı.görüntü alır almaz paylaşacağım.

Maat

• Yeni Üye
  • *
  • 4
« Yanıtla #4 : Ağustos 05, 2013, 10:13:18 ÖS »
Hep ışık olarak çıkmıyorlar. Bazen çok dikkatli bakarsanız flu bir bulutumsunun  içinde de bulunabiliyor.yolda yürürken başınızı kaldırıp baksanız göremezsiniz ancak bir takip sonrası ya da rastgeldiğinizde Ufo'nun gittiğini sanıp izlemeyi bırakmayın. Genelde garip bir yansıttığı kullanıp içinde durağan kalabiliyorlar tabi bunu çekebilecek netlikte bir kamera olduğunu sanmıyorum. Arkadaşın dediği gibi olur yoksa

deeppit

• Yeni Üye
  • *
  • 7
« Yanıtla #5 : Ağustos 07, 2013, 06:23:49 ÖÖ »
Çin balonu olabilir hocam belki. Kadir gecesinde Eyüp'te sürekli yolluyorlardı belki orada da yollamış olabilirler. Sadece fikrim.  :)