0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ufoloji | UFO-USO Tartışma Platformu [Ufology Platform] | Ağustos 08, 2013, 08:23:50 ÖS
sizce aya ABD 1970 li yıllarda gitti mi ve ayın karanlık yüzü

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
  • hayat yaşayınca güzeldir...
evet arkadaşlar başlıktan anlayacağınız gibi aya ABD 1970 li yılarda çıktı mı

ruslar uzaya çıkmıştı yanlız aya inememişti neden ?

radyasyondan dolayı ruslar çok güçlü radyasyon korumalı gemi yapsada bunu maalesef başaramadı

hadi onu geçtik appollo türü gemilerinin çoğunda aliminyum folyo kullanılıyordu radyasyona karşı dayanıksızdı

fotoraflarda gölgeler 1 den fazla ama benim düşüncem bu gayet normal bir şey çünkü biz ayda ki görüntüleri dünya gözüyle düşünüyoruz unutmayın ayda ne bir atmosfer nede güneş ışınlarını filitre edecek bir filitre yok
bu yüzden 1 den fazla olması normal diye düşünüyorum

bayrağa gelince bayrağın dalgalanmış gibi görünmesi ayda atmosfer yok ve yer çekimi dünyanın 3de 1 i yani bayrağı nasıl bırakırsan öyle kalacaktır bu yüden dalgalanmış gibi gözüküyor olabilir

uzay neden karanlık evet bu çok sorulan bir soru o zaman ki fotoraf makineleri çok gelişmemişti ve biliyorsunuz uzay karanlık ve soğuktur yıldızları o zaman ki filitreler çekemezdiler çünkü o zamanın teknolojisi bu gün ki teknolojiyle karşı karşıya getirildiğinde hurda olarak karşımıza çıkıyor

ayın karanlık yüzü:
peki ya orada ne var ?

garip kubeli yapılar ve askeri barakalara benzer bir üs görünümü var fakat bunu buraya kimler yaptı ve halla orada yaşayanlar var mı ? appollo 17 uçuşundan sonra oraya bir daha insan gönderilmedi

fakat bir şey var ki şunu biliyoruz aya bir iletişim sinyali gönderlidi ve bir kaç gün sonra garip bir frekans ayın karanlık yüzünden geldi ve bundan sonra astronotlara ve nasa çalışanlarına halka hiç bir şey açıklamayın emri verildi wow sinyalini hatırlayacaksınız buna benzer bişi yakaladılar

peki bu sinyal neydi ? kim gönderdi yada bu doğal bir şey mi

wow sinyalinin doğal olması olanaksız çünkü wow yani vay be anlamını kazanmasının nedeni şudur sinyali rakamlara döktüğünüzde bir yıldız sistemi ortaya çıkıyor bu sayede wow denilmiştir

peki ya bu wow sinyali nedir ?

şu an elde pek bir bilgi yok ama wow sinyalinin geldiği yer uzayın soğuk bir bölgesi

her neyse

bu ay yani uydumuz aslında bir uzay istasyonu mu ?

bence bu görevi görüyor

çünkü tarihde bir çok kez tanıklık edildi neden derseniz

tesla aydan çok şidetli patlamalar kaydetmişti

galile gölge ve bir takım ışıklar görmüştü

ABD 1950 li yılarda bir üs de ayda tuhaf sinyaller kaydetmiştir wow sinayli gibi

ve bir çok bilim adamı ve araştırma kurumları da buna benzer olaylar yaşadılar

ay da şidetli patlamalar güçlü sinyaller gölgeler ve ışıklar bunlar neler ?

işin garip yanı bunların çoğu ayın karanlık yüzünde gerçekleşiyor

eyer orada canlı varsa buda demektir ki bu canlılar soğuk seviyor çünkü ayın aydınlık yüzü ile karanlık yüzü arasında 100 ile - 50 derece fark var yani bu şeyler soğuk ortam seviyor.

gerisini forum üyelerine bırakıyorum iyi forumlar tartışma başlasın
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2013, 08:27:33 ÖS Gönderen: ufo_gören_masum_hakan »
forum için gerekli bir konuya desteklemek istiyorsanız tıklayınız http://siriusufo.org/forum/index.php?topic=1647.0

Darkn Rahl

• Yeni Üye
  • *
  • 14
Ynt: sizce aya ABD 1970 li yıllarda gitti mi ve ayın karanlık yüzü
« Yanıtla #1 : Ağustos 16, 2013, 09:17:01 ÖS »
Evet mantıklı bir görüş..Bu forumda sanırsam tartışılmıştı.Tabi birçok insan abdnin uzaya gidip gitmediği hakkında bir çok kez fikir ayrılığına gelmiştir.Eğer ki sizin anlattıklarınıza göre ayın karanlık yüzünde bu tür bilim insanları böyle olayları gözlemlemişlerse bu işde bir iş vardır.Ayrıca aya uzun zamandır herhangi bir gidiş olmadıgını varsayarsak ayın karanlık yüzünde bişeyler olabilir.Peki orda ne gördüler ne işittiler ki bu kadar uzun zamnadır gitmiyolar?? ve şuanki teknolojiyle kendimizi koruyabileceğimize inanıyorum.eger orda bir yaşam formu varsa bizim kadar gelişmemiş olabilir...

Kılıcın keskin ömrün kısa olsun

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
« Yanıtla #2 : Ağustos 18, 2013, 07:59:35 ÖÖ »
Evet mantıklı bir görüş..Bu forumda sanırsam tartışılmıştı.Tabi birçok insan abdnin uzaya gidip gitmediği hakkında bir çok kez fikir ayrılığına gelmiştir.Eğer ki sizin anlattıklarınıza göre ayın karanlık yüzünde bu tür bilim insanları böyle olayları gözlemlemişlerse bu işde bir iş vardır.Ayrıca aya uzun zamandır herhangi bir gidiş olmadıgını varsayarsak ayın karanlık yüzünde bişeyler olabilir.Peki orda ne gördüler ne işittiler ki bu kadar uzun zamnadır gitmiyolar?? ve şuanki teknolojiyle kendimizi koruyabileceğimize inanıyorum.eger orda bir yaşam formu varsa bizim kadar gelişmemiş olabilir...

bedensel açıdan mı yoksa teknolojik mi gelişme türü hangisine bağlı ?
forum için gerekli bir konuya desteklemek istiyorsanız tıklayınız http://siriusufo.org/forum/index.php?topic=1647.0

Darkn Rahl

• Yeni Üye
  • *
  • 14
« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2013, 04:28:08 ÖS »
Bana kalırsa teknolojik olarak onlardan daha ilerlemiş olabileceğimizi düşünüyorum.Çünkü ayın karanlık tarafında yaşayan bir organizma,varlık bizden ne kadar gelişmiş olabilir???Bedensel olarak okadar soğuk bir ortam da yaşadıklarını sayarsak bizden daha güçlü olabilirler....

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
« Yanıtla #4 : Ağustos 18, 2013, 07:29:46 ÖS »
Bana kalırsa teknolojik olarak onlardan daha ilerlemiş olabileceğimizi düşünüyorum.Çünkü ayın karanlık tarafında yaşayan bir organizma,varlık bizden ne kadar gelişmiş olabilir???Bedensel olarak okadar soğuk bir ortam da yaşadıklarını sayarsak bizden daha güçlü olabilirler....

fakat bizim onlardan güçsüz olmamız gerek çünkü insan -200 dereceye dayanamaz ve bunun için şu an elimizde teknolojik alet yok astronot kıyafetleri sadece uzmanlar giyiyor ve maksimum -150 dereceye kadar koruyor.

Deadanddark

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 524
« Yanıtla #5 : Ağustos 18, 2013, 07:49:46 ÖS »

http://tr.wikipedia.org/wiki/Sovyet_insanl%C4%B1_Ay_program%C4%B1

hadi onu geçtik appollo türü gemilerinin çoğunda aliminyum folyo kullanılıyordu radyasyona karşı dayanıksızdı

fotoraflarda gölgeler 1 den fazla ama benim düşüncem bu gayet normal bir şey çünkü biz ayda ki görüntüleri dünya gözüyle düşünüyoruz unutmayın ayda ne bir atmosfer nede güneş ışınlarını filitre edecek bir filitre yok

folye fazla isinmaya karsi kullanilir, günes isinlarini yansitma amaclidir.
gölgelerin fazlaligi kismini fotograflarla gösterebilseydin daha iyi anlasilirdi.
Kullanilan kameradan kaynaklaniyor olabilir, örnegin 35-millimeter Lunar Surface Closeup Stereoscopic Camera flaslidir ve arti günes isigi gölge sayisini artirmis olabilir.

bayrağa gelince bayrağın dalgalanmış gibi görünmesi ayda atmosfer yok ve yer çekimi dünyanın 3de 1 i yani bayrağı nasıl bırakırsan öyle kalacaktır bu yüden dalgalanmış gibi gözüküyor olabilir

Bayrak metal cubuklara tutturulmus, ters L seklinde metal cubuk düsünün.Titredikce bayragida sallar.Bizim resmi kurumlar önünde gördügümüz bayrak direkleri gibi degil aslinda.

ayın karanlık yüzü:[/size] peki ya orada ne var ?

garip kubeli yapılar ve askeri barakalara benzer bir üs görünümü var fakat bunu buraya kimler yaptı ve halla orada yaşayanlar var mı ? appollo 17 uçuşundan sonra oraya bir daha insan gönderilmedi

Ay'in her iki yüzüde aydinlik,günes görüyor.Karanlik demelerinin nedeni dünyadan görülmüyor olmasi ve orada herhangi bir suni yapi bulunmamakta. Gördügümüz görsellerdeki suni yapilar cogunlukla piksel ve birlestirme hatalari,geri kalaniysa bizim gibi insanlarin yeniden uyarlamasi,montajlama,kes yapistir.

Bazi sorularina elimden geldigince cevap vermeye calistim.Son sorularina ise kaynak göstererek destek olmali ve neden bahsettigini anlayabilmemizde bize (ya da bana) yardimci olmalisin.
Ayrica solidus'un AY ile ilgili bir gizem basligi vardi.Nerede tam olarak hatirlayamadim.Orada da benzer konular islenmis,konusulmustu.
--> Tidally Locked <--

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
« Yanıtla #6 : Ağustos 18, 2013, 09:16:46 ÖS »

http://tr.wikipedia.org/wiki/Sovyet_insanl%C4%B1_Ay_program%C4%B1

folye fazla isinmaya karsi kullanilir, günes isinlarini yansitma amaclidir.
gölgelerin fazlaligi kismini fotograflarla gösterebilseydin daha iyi anlasilirdi.
Kullanilan kameradan kaynaklaniyor olabilir, örnegin 35-millimeter Lunar Surface Closeup Stereoscopic Camera flaslidir ve arti günes isigi gölge sayisini artirmis olabilir.

Bayrak metal cubuklara tutturulmus, ters L seklinde metal cubuk düsünün.Titredikce bayragida sallar.Bizim resmi kurumlar önünde gördügümüz bayrak direkleri gibi degil aslinda.

ayın karanlık yüzü:[/size] peki ya orada ne var ?

Ay'in her iki yüzüde aydinlik,günes görüyor.Karanlik demelerinin nedeni dünyadan görülmüyor olmasi ve orada herhangi bir suni yapi bulunmamakta. Gördügümüz görsellerdeki suni yapilar cogunlukla piksel ve birlestirme hatalari,geri kalaniysa bizim gibi insanlarin yeniden uyarlamasi,montajlama,kes yapistir.

Bazi sorularina elimden geldigince cevap vermeye calistim.Son sorularina ise kaynak göstererek destek olmali ve neden bahsettigini anlayabilmemizde bize (ya da bana) yardimci olmalisin.
Ayrica solidus'un AY ile ilgili bir gizem basligi vardi.Nerede tam olarak hatirlayamadim.Orada da benzer konular islenmis,konusulmustu.

ay da yapılar yoktur diyorsun fakat o wow sinyali benzeri şey neydi peki ? rakamlara dökünce bir yıldız sistemi oluşuyor bunun suni bir şey olacağı çok yüksek yani doğal bir şey değil...

ayın iki tarafıda güneş görür bunu herkes bilir ama bize görüne kısmı ile güneş gören kısmında tam 100 derece fark var. ayreten armstrong emekli olduktan sonra gördüklerini açıkladı bu kubeli yapılardan bahsediyordu.

armstrong: ayda bizden başkalarıda vardı orada mısırda duyduğum cami de ki seslerden vardı (ezan yani)
ayda dolaştığımızda garip yapılar gördük ve tepemizde bizi takip eden cisimler vardı ne yapacağımızı bilmiyorduk dünya ya bildirdik ama onlarda teşhis edemediler kayıtların çoğuna nasa el koydu ve sansürledi
veya yok etti... dediği sözler ölmeden önce. allah rahmet etsin diyelim ve geçelim.

peki ya bunlar neydi dark anlamadığım şey şu wow sinyali bi tür yıldız sistemi harita gibi frekansa şifrelenmiş olarak geldi ve 72 saniye sürdü bunu doğal olması olanaksız ancak böyle şeyi bir zeka yapa bilir  bunun üzerine himalayalar ve hawai ye iletişim paneleri koyuldu 2006 yılında hayata geçti sistem uzayın derinliklerine frekanslar yollamaktı

appollo minik gök taşlarına dayanıksızdı ona rağmen nasıl aya gitti ?

bu konun asıl amacı karanlık bölgede ki sır ve ABD uzaya çıktı mı

Darkn Rahl

• Yeni Üye
  • *
  • 14
« Yanıtla #7 : Ağustos 18, 2013, 10:01:20 ÖS »
Benim demek istedeğim olay bedensel olarak biZden güçlü olabilirler tabikide ayrıca hakanın dediği gibi neil armstrongun o sözlerini duymuştum fakat gerçekçi gelmedi.Ezan sesi boşlukta nasıl yayılabilir?Onu geçtim ezan sesine benzetmesi şöyle açıklanabilir mesela daha öncede forumda açıklanmıştı.Dünyanın dönerkenki sesi bana kalırsa buna benzer birşey...Ayın karanlık yüzündeki kubbeler banada fazla gerçekçi gelmedi.Böle iddaalar insanların aya karşı meraklarını uyandırıyor.Bence tamamiyle prim...

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
« Yanıtla #8 : Ağustos 19, 2013, 07:08:38 ÖÖ »
Benim demek istedeğim olay bedensel olarak biZden güçlü olabilirler tabikide ayrıca hakanın dediği gibi neil armstrongun o sözlerini duymuştum fakat gerçekçi gelmedi.Ezan sesi boşlukta nasıl yayılabilir?Onu geçtim ezan sesine benzetmesi şöyle açıklanabilir mesela daha öncede forumda açıklanmıştı.Dünyanın dönerkenki sesi bana kalırsa buna benzer birşey...Ayın karanlık yüzündeki kubbeler banada fazla gerçekçi gelmedi.Böle iddaalar insanların aya karşı meraklarını uyandırıyor.Bence tamamiyle prim...

fakat biz dünya zihniyle düşünüyoruz belkide bildiklerimizin %70 i yanlış uzayda ses ilerliyebiliyor bu kanıtlandı o ayda ki garip kubeli yapılara gelince nasanın kayıtları neden sansürlemiş olacağını düşündünüz mü hiç neden aya insanlar artık gönderilmiyor ve nasa orada ne saklıyor o günden bu güne asla insan gönderilmedi aya ve gezi turları iptal edildi bence orada bir şey var sizi bilmem fakat o sinyal neydi yani bir düşünün onun doğal olması 0,00000000001 yani bu tamamen imkansız bir şey bunun dünya dışı olduğu kesin aynı şeyi voyager uzay aracı keşif ettmişti zaten o sesi duyan ilk insanlara ait makineydi ve bu sesi dünyaya bildirdi ses 72 saniye sürdü wow sinyalinin anlamıda zaten buradan geliyor....  şimdi ki araştırma araçlarından çıkan fotoraflara bakın ve eski olanlara bakın hepsi o noktada belirdgin kubeli yapılar görüyor bu piksel hatası da değil natgeo ekibi incelemişlerdi bu piksel hatası değildi yapmacıkda değildi orada bir şey var yani.

onu geçtik bilim insanlarının ayın o bölgesinde ki hiper patlamaları frekansları nasıl buldular ? bunların doğal olmadıklarını biliyorlardı birde ayda siyah dikdörtgen şekili bir şey geziyormuş tuhaf soldius un konusunda görmüştüm bu nesnenin ne olduğuna dair açıklama gelmemişti mars ta da bu kubeli yapılardan olduğu gözlemlenmiştir sprint misyonu bitmeden önce 2006 yılında o yapıları buldu ve 1 ay sonra bir kraterde mahsur kaldı güneş ışığı alamadığından çalışmaz hale geldi...

Darkn Rahl

• Yeni Üye
  • *
  • 14
« Yanıtla #9 : Ağustos 19, 2013, 11:21:47 ÖÖ »

fakat biz dünya zihniyle düşünüyoruz belkide bildiklerimizin %70 i yanlış uzayda ses ilerliyebiliyor bu kanıtlandı o ayda ki garip kubeli yapılara gelince nasanın kayıtları neden sansürlemiş olacağını düşündünüz mü hiç neden aya insanlar artık gönderilmiyor ve nasa orada ne saklıyor o günden bu güne asla insan gönderilmedi aya ve gezi turları iptal edildi bence orada bir şey var sizi bilmem fakat o sinyal neydi yani bir düşünün onun doğal olması 0,00000000001 yani bu tamamen imkansız bir şey bunun dünya dışı olduğu kesin aynı şeyi voyager uzay aracı keşif ettmişti zaten o sesi duyan ilk insanlara ait makineydi ve bu sesi dünyaya bildirdi ses 72 saniye sürdü wow sinyalinin anlamıda zaten buradan geliyor....  şimdi ki araştırma araçlarından çıkan fotoraflara bakın ve eski olanlara bakın hepsi o noktada belirdgin kubeli yapılar görüyor bu piksel hatası da değil natgeo ekibi incelemişlerdi bu piksel hatası değildi yapmacıkda değildi orada bir şey var yani.

onu geçtik bilim insanlarının ayın o bölgesinde ki hiper patlamaları frekansları nasıl buldular ? bunların doğal olmadıklarını biliyorlardı birde ayda siyah dikdörtgen şekili bir şey geziyormuş tuhaf soldius un konusunda görmüştüm bu nesnenin ne olduğuna dair açıklama gelmemişti mars ta da bu kubeli yapılardan olduğu gözlemlenmiştir sprint misyonu bitmeden önce 2006 yılında o yapıları buldu ve 1 ay sonra bir kraterde mahsur kaldı güneş ışığı alamadığından çalışmaz hale geldi...

Bu kadar ayrıntıyı bilmiyordum.:D Sizin dediğiniz gibi konunun üzerinde duracam.Peki bu yapıların gerçekliği bir çok belge tarafından kanıtlandıysa ne farkeder.Sonuçta orda bir varlık mı yaşıyor bir yerleşim yerimi bir üs mü???Bunun ne önemi var ki, bu korkulacak bişe değil bana kalırsa.Dediğiniz gibi wow sinyalinide göze alırsak kesin diyemem ama orda birşeyler döndügünü çıkarabilirim.Mars da böyle kubbeli yapılar duymuştum..Bunlar birbirine benzetilebilirmi bilemiyorum..

Sizinde bunların fotoğrafları veya videoları varsa atmanız rica edebilirmiyim ozaman daha açık konuşabilirim??

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
« Yanıtla #10 : Ağustos 19, 2013, 11:31:34 ÖÖ »

Bu kadar ayrıntıyı bilmiyordum.:D Sizin dediğiniz gibi konunun üzerinde duracam.Peki bu yapıların gerçekliği bir çok belge tarafından kanıtlandıysa ne farkeder.Sonuçta orda bir varlık mı yaşıyor bir yerleşim yerimi bir üs mü???Bunun ne önemi var ki, bu korkulacak bişe değil bana kalırsa.Dediğiniz gibi wow sinyalinide göze alırsak kesin diyemem ama orda birşeyler döndügünü çıkarabilirim.Mars da böyle kubbeli yapılar duymuştum..Bunlar birbirine benzetilebilirmi bilemiyorum..

Sizinde bunların fotoğrafları veya videoları varsa atmanız rica edebilirmiyim ozaman daha açık konuşabilirim??

bulursam atacağım nasadan hızlı davranmak gerek

orası bence istasyon amacıyla kullanılıyor yada bir alıcı verici yani radyo terminali gibi kullanılıyor

bu appllo uçuşlarından birine ait galiba ayda kigarip yapılardan biri www.youtube.com/watch?v=juD1LwmhoQs

bu da ay da ki tünel ve yapılara ait görseller

buda ayda ki karemsi yapının şeması yani videoda ki yapının şeması

ay da ki piramit buna da artık piksel hatası diyorsanız artık bravo

bu piramit in sütunlarına bakın tamamen eşit ve hiçbir çıkıntı yok piksel hatası da değil
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2013, 11:37:05 ÖÖ Gönderen: ufo_gören_masum_hakan »

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
« Yanıtla #11 : Ağustos 19, 2013, 11:39:42 ÖÖ »
wow sinyalinin çıktısı

yuvarlak içine alınmış bir kodlama düzenleri bir yıldız sitemini gösteriyor

bu kodların aslında oraya gelmemesi gerekli ve dağılımlarının bir bilgisayar hatası olmayacağı saptanmıştır yani bu tamamen bir iletişim sinyali

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
« Yanıtla #12 : Ağustos 19, 2013, 11:55:12 ÖÖ »
ve bir şey daha unutmadan uzay boşluk değildir ses bu şekilde ilerler atomlara çarpa çarpa titreşerek ilerler

Deadanddark

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 524
« Yanıtla #13 : Ağustos 19, 2013, 03:31:24 ÖS »
ve bir şey daha unutmadan uzay boşluk değildir ses bu şekilde ilerler atomlara çarpa çarpa titreşerek ilerler
Yogunlugunun fazlasiyla düsüklügü nedeniyle kulagimizin duyabildigi sesleri isitmemiz mümkün degil Hakan.
Havadaki moleküllerin birbirine yakinligi sesin ilerlemesini sagliyor,ayni sey uzayda pek mümkün olamiyor.Yalniz uzayda  gaz bulutu icinde sesin ilerleme sansi bulmasi var ,bu da yogunluguna bagli olarak eger ortam icinde bulunuyor olsaydik kulagimiza kadar ulasmayi basarabilecegi anlamina gelebilir.
Günes sistemini icten kusatan saran cok yogun bir gaz bulutu olmadigina göre Günes sistemi icindeki uzayda kulaktan kulaga konusmak ancak elektronik cihazlar ile mümkün.

Ay'daki eski yapi videosunun daha ilk saniyelerinde sahte oldugunu düsünmeye baslamak gerekir bence  ::)

Sanirsin görüntüyü ceken kisi yillarin kameramanligini yapmis.Halbuki apollo 11 astronotlarinin hic biri kameraman degil.Nasil da sanki yerden kayarak ilerliyor.Halbuki cekirge gibi ziplaya ziplaya ilerlemeliydi ve görüntüde buna paralel bir yukari bir asagi oynamaliydi.Astronotun sirtinda tasidigi yasam destek ünitesi(canta) gerceginden biraz farkli.
 Ispanyol televizyonunun hazirlamis oldugu bir kandirmaca. Türk televizyonlarinin birinde bu tip haber hazirlayan bir program vardi.
Bu olmali >> http://tr.wikipedia.org/wiki/Korcan_Karar

Ay'daki tüneller olarak verilen fotograflar ise Mars'a ait olmali.Bunlar tepe aralarindaki gecitlerin/kanallarin/alcak kisimlarin erozyonu sonucu olusmus cizgiler.

Bunun gibi (antarktika)

Bunun gibi

Bunun gibi

Ya da bunun gibi (Mars)
Daha yakindan bakinca tepe aralarinda yigilmis kumun cöl vari rüzgar ile olusturdugu dalga izlerine ne kadar cok benzedigi farkedilebiliyor  :)

O kadar cok karistiki konu neye cevap verip vermedigi takip edemiyorum.

Birde Ay'dan gelen mechul sinyalin hangi sinyal oldugunu hatirlayamadim ???
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2013, 03:36:48 ÖS Gönderen: Deadanddark »
--> Tidally Locked <--

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
« Yanıtla #14 : Ağustos 19, 2013, 04:28:33 ÖS »
Yogunlugunun fazlasiyla düsüklügü nedeniyle kulagimizin duyabildigi sesleri isitmemiz mümkün degil Hakan.
Havadaki moleküllerin birbirine yakinligi sesin ilerlemesini sagliyor,ayni sey uzayda pek mümkün olamiyor.Yalniz uzayda  gaz bulutu icinde sesin ilerleme sansi bulmasi var ,bu da yogunluguna bagli olarak eger ortam icinde bulunuyor olsaydik kulagimiza kadar ulasmayi basarabilecegi anlamina gelebilir.
Günes sistemini icten kusatan saran cok yogun bir gaz bulutu olmadigina göre Günes sistemi icindeki uzayda kulaktan kulaga konusmak ancak elektronik cihazlar ile mümkün.

Ay'daki eski yapi videosunun daha ilk saniyelerinde sahte oldugunu düsünmeye baslamak gerekir bence  ::)

Sanirsin görüntüyü ceken kisi yillarin kameramanligini yapmis.Halbuki apollo 11 astronotlarinin hic biri kameraman degil.Nasil da sanki yerden kayarak ilerliyor.Halbuki cekirge gibi ziplaya ziplaya ilerlemeliydi ve görüntüde buna paralel bir yukari bir asagi oynamaliydi.Astronotun sirtinda tasidigi yasam destek ünitesi(canta) gerceginden biraz farkli.
 Ispanyol televizyonunun hazirlamis oldugu bir kandirmaca. Türk televizyonlarinin birinde bu tip haber hazirlayan bir program vardi.
Bu olmali >> http://tr.wikipedia.org/wiki/Korcan_Karar

Ay'daki tüneller olarak verilen fotograflar ise Mars'a ait olmali.Bunlar tepe aralarindaki gecitlerin/kanallarin/alcak kisimlarin erozyonu sonucu olusmus cizgiler.

Bunun gibi (antarktika)

Bunun gibi

Bunun gibi

Ya da bunun gibi (Mars)
Daha yakindan bakinca tepe aralarinda yigilmis kumun cöl vari rüzgar ile olusturdugu dalga izlerine ne kadar cok benzedigi farkedilebiliyor  :)

O kadar cok karistiki konu neye cevap verip vermedigi takip edemiyorum.

Birde Ay'dan gelen mechul sinyalin hangi sinyal oldugunu hatirlayamadim ???

o verdiğim fotoraflar aya ait marsa değil ayda ki yer çekimi erozyon yaratmayacak kadar düşük bu  ay da ki tünellerin şekline bakarsanız çok düzenli normal bir erozyon o kadar düz bir biçim yapamaz

video ya gelince bende pek inanmadım fakat paylaşmaktan zarar gelmez dedim yeni videolar buldukça paylaşacağım

sinyal de wow sinyaline benzeyen bir sinyal

ses e gelince düşük frekanslı sesler atomlara çarpa çarpa ilerleyemez fakat yüksek frekanslı sesler ilerleye bilir...

ayreten o tüneller 2 adet erozyon olsaydı 1 den fazla olurdu ve dikkatli bakmadıysan bu metale benziyor
ayda ki garip sinyaller ile ilgili bir yer buldum sanırım birde appllo 16 uzay aracının konuşmaları var http://ufoloji.net/ufo-forum/1619/aydaki-radyo-sinyalleri-ve-ufolar-mutlaka-bakin
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2013, 04:37:48 ÖS Gönderen: ufo_gören_masum_hakan »