0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kültür & Düşünce [Culture & Thought] | Ağustos 14, 2013, 07:44:33 ÖS
PARA,TANRI İNSAN,MASON, KABALA,VARLIK(UZAYLI)

GOASISG

• Yeni Üye
  • *
  • 20
  • Amunra
PARA,TANRI İNSAN,MASON, KABALA,VARLIK(UZAYLI)
« : Ağustos 14, 2013, 07:44:33 ÖS »
PARA,TANRI İNSAN,MASON, KABALA,VARLIK
PARA
Merak ettiğim.Toplumlardaki üst tabakaların hayallerini gercekleştirmek için iş gücü gerekliydi ve bu iş gücünün
Karşılığı parayla belirlendi.Ama üst tabakaların daha rahat yaşaması alt tabakaları isyana sürüklediği için birde
TANRI
paranın yanına tanrı unsuru eklendi.
İNSAN,PARA,MASON,KABALA,TANRI nın derin döngüsünde bizim varlığa ulaşmamız kelimelerden ibaret olur. benim ulaştığım nokta bundan cok ilerde ama anlatamıyorum,bir cok deneyimim var
Işık içimde hep içimdeydi,bilmeden evel doğmadan cok önce

para,iş gücünü.tanrı,işgücünün düzenini sağladı. Sen sisteme uyarsan şimdi, ölünce daha rahat ediceksin Veya daha üst tabakada yeniden geliceksin gibi kendi içindede dallara ayrıldı.
MASON
Bu üst seviye bir toluluk oluşturup yönetici kesim olarak toplumlara yön vermeliydi
besin,sex,barınak,güç,yönetme,katmanlarının sonuna ualaşan kişileri yönlendirmek için
KABALA
Veren tanrı, alan insan döngüsünde veren olmak için bir cok acıdan maddi ve ruhani gelişmek gerekir,Bir kişinin veren yani yaradan olmak için ulaştığı son noktada sadece vermek güdüsü aşırı işlenmiş ,vereni anlamak için vermek lazım ama bu safhaya herkez gelemez gelenlerde veren oldukları için belli kesime destek verip manipüle etmek demek olmuyormu

Kitleleri yönetenleri,yönetmek için bir öğreti ifşa edilmesi doğrumu
kabalanın kullanılan dilinin anlaşılmaz oluşunun altında burda sadece sunum şeklinde yöneticleri yönetmek altında maddesel bir anlatım mevcut Derin kabala bu değildir.verilen bilgiler varlıktan gelir
 Sadece rahiplerin, yönetenleri  yönetmek için kullandıkları kabala öğretisini,öğretenlerin manipilasyon safhasında kalmasına sebep olmazmı
buda

Ayrıca atom altı düzeyde bir olan madde cift yarık deneyiyle kanıtlandı ama gözlemci varsa olgu gercekleşiyor kuantum fiziğini incelerken bunu gördüm KABALA öğretilerinin Her insan için uygun bir dal olmadığına eminim. atom altı düzeydeki etkileşim bir felakete döne bilir birbirimizin aynada yansıyan suretlerinden başka birşey değiliz. ve etkileşimdeyiz ve bu öğreti için
evrimsel acıdan uygun değiliz gibi geliyor teklik kavramında ifşanın maddesel acıdan kaos ortamı oluşabilir
Sizce mantıklı cevabınız nedir

Bu İnsanlığın temellerinde var oluşundaki döngüde kesin olan bazı varlıklarca öğreti haline getirilmiş olguları tekrarlıyoruz.
G.Gökçedağ

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 194
  • ezikmiyim ulen ben :)
Ynt: PARA,TANRI İNSAN,MASON, KABALA,VARLIK(UZAYLI)
« Yanıtla #1 : Ağustos 15, 2013, 12:47:06 ÖS »
PARA,TANRI İNSAN,MASON, KABALA,VARLIK
PARA
Merak ettiğim.Toplumlardaki üst tabakaların hayallerini gercekleştirmek için iş gücü gerekliydi ve bu iş gücünün
Karşılığı parayla belirlendi.Ama üst tabakaların daha rahat yaşaması alt tabakaları isyana sürüklediği için birde
TANRI
paranın yanına tanrı unsuru eklendi.
İNSAN,PARA,MASON,KABALA,TANRI nın derin döngüsünde bizim varlığa ulaşmamız kelimelerden ibaret olur. benim ulaştığım nokta bundan cok ilerde ama anlatamıyorum,bir cok deneyimim var
Işık içimde hep içimdeydi,bilmeden evel doğmadan cok önce

para,iş gücünü.tanrı,işgücünün düzenini sağladı. Sen sisteme uyarsan şimdi, ölünce daha rahat ediceksin Veya daha üst tabakada yeniden geliceksin gibi kendi içindede dallara ayrıldı.
MASON
Bu üst seviye bir toluluk oluşturup yönetici kesim olarak toplumlara yön vermeliydi
besin,sex,barınak,güç,yönetme,katmanlarının sonuna ualaşan kişileri yönlendirmek için
KABALA
Veren tanrı, alan insan döngüsünde veren olmak için bir cok acıdan maddi ve ruhani gelişmek gerekir,Bir kişinin veren yani yaradan olmak için ulaştığı son noktada sadece vermek güdüsü aşırı işlenmiş ,vereni anlamak için vermek lazım ama bu safhaya herkez gelemez gelenlerde veren oldukları için belli kesime destek verip manipüle etmek demek olmuyormu

Kitleleri yönetenleri,yönetmek için bir öğreti ifşa edilmesi doğrumu
kabalanın kullanılan dilinin anlaşılmaz oluşunun altında burda sadece sunum şeklinde yöneticleri yönetmek altında maddesel bir anlatım mevcut Derin kabala bu değildir.verilen bilgiler varlıktan gelir
 Sadece rahiplerin, yönetenleri  yönetmek için kullandıkları kabala öğretisini,öğretenlerin manipilasyon safhasında kalmasına sebep olmazmı
buda

Ayrıca atom altı düzeyde bir olan madde cift yarık deneyiyle kanıtlandı ama gözlemci varsa olgu gercekleşiyor kuantum fiziğini incelerken bunu gördüm KABALA öğretilerinin Her insan için uygun bir dal olmadığına eminim. atom altı düzeydeki etkileşim bir felakete döne bilir birbirimizin aynada yansıyan suretlerinden başka birşey değiliz. ve etkileşimdeyiz ve bu öğreti için
evrimsel acıdan uygun değiliz gibi geliyor teklik kavramında ifşanın maddesel acıdan kaos ortamı oluşabilir
Sizce mantıklı cevabınız nedir

Bu İnsanlığın temellerinde var oluşundaki döngüde kesin olan bazı varlıklarca öğreti haline getirilmiş olguları tekrarlıyoruz.
G.Gökçedağ

merhabalar öncelikle aramıza katıldığınız için hoş geldiniz demek isterim fakat bunun yeri burası değildir yeri kültür ve düşünce bölümüdür iyi forumlar...
Bu gün Allah (s.a) için ne yaptın ?

yenikirintii

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 225
  • dünyada her şey,kendi cinsi olan şeyi çeker;
Ynt: PARA,TANRI İNSAN,MASON, KABALA,VARLIK(UZAYLI)
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2013, 09:26:02 ÖÖ »
insanların,
%5 i birçok gelişmiş iyi özelliğe sahip olabilirler: akıllı,ahlaklı,anlayışlı,çalışkan,bilgili,ruhsal olarak kendi içinde ve diğer varlıklarla bir bütün vsvs...
%5 i birçok  gelişmiş kötü özelliklere sahiptir: aptal,aymaz,psikolojik hasta, davranış bozukluğuna sahip, tembel, kötü niyetli vsvs...
%5 i, iyi ve kötü arasında sallanıp duran. bazen bu tarafa bazen o tarafa evrilen,devrilen çizgidekilerden oluşmaktadır...
(5 lere takmayın. isteyen 4 okusun isteyen 6)

konunun girişi,işte ortada kalan çoğunluğun akıl yürütmeleridir. bu kavramlar bu şekliyle ve anlatıldığı tarzda yüzde seksenbeşlik kalabalıklar içindir.
yani mevzu hapsedilmiş ve sığ kalmıştır,gelecekte böyle olacak ve geçmişte de böyle idi...
sürü anlayış tarzının (ki bu işleri kolaylaştırır) ikilemleridir. para,tanrı,kabala,mason vvvsss bir potada bulundurmak sığ ama slogansal konuşmadır.
tanrı hakkında imanı olanın veya gerçek inananların ne dediğini bilenin kuracağı cümle mi bu! yaratıcı, kabalacı ile beraber mi? evet,tanrı kabalacıyı da yaratmıştır. ama bok böceğini de yaratmıştır. ikisinden de aynı derece sorumlu ve gururludur...

sonuç: yaratıcı demek,her şeyi yaratan demektir.
tanrı, dünyanın valisi değildir. her şeyin sahibidir.
insanoğlu çoğunluğunun ahmaklığı sebebiyle, süreç içerisinde değişen kavram ve anlayışını doğrudan tanrısal veri ile ilişkilendirmek ne ola ki? tanrı,gidin birbirinizi kesin veya dini sınıf yapın onlarda tefeci olsunlar diye mi yol gösteriyor...
şemsiye imal teknolojisi ile yapılmış güneş yelkenlisine bindik, sirius a yerleşmeye gidiyoruz.
biz insanlar,her şeyi hak ediyoruz...
İki kuşu birbirine bağlasan,ikiside aynı cinstendir:İki kanat dört kanat olmuştur,fakat gene de uçamazlar;çünkü arada ikilik vardır.Ölü bir kuşu,diri bir kuşa bağlasan diri kuş uçar;çünkü ikilik kalmamıştır.