0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rousseau

• Tam Üye
  • 223
  • been there done that
Ynt: YAKIN TEMAS- ARKTURUS’LA TEMAS 1
« Yanıtla #15 : Aralık 20, 2012, 04:49:50 ÖS »
Soru cevap olayına girersek bu konudan üzülerek ayrılan siz olursunuz.  : )
Onun için iyisi mi herkes istediği şeye inanmaya-inanmamaya devam etsin.
Burada herkes gibi ben de fikrimi söyleme hakkına sahibim.
Eğer bir tahammülsüzlüğünüz varsa bunu yöneticilere iletin.
Burası inançlı-inançsız ayrımı yapan fanatik bir platform değil, mağdur edebiyatını geçiniz.

"Bazı insanlar vardır, eğer bir şeyi zaten bilmiyorlarsa, onlara anlatamazsınız." Louis Armstrong

sencer

• Yeni Üye
  • *
  • 5
  • GÖZÜM RAHATSIZ OLDUĞU İÇİN BÜYÜK HARF KULLANIYORUM
« Yanıtla #16 : Aralık 20, 2012, 05:02:12 ÖS »
HAY HAY EFENDİM :) SAYGILAR...

Atalante

• Administrator
  • Tam Üye
  • 322
« Yanıtla #17 : Aralık 20, 2012, 05:20:31 ÖS »
Konu Arkturus'la Temas siz neyi tartışıyorsunuz?!
Kişisel tartışmlar için özel mesaj butonu mevcut,bilmeyenlere duyrulur!
Konu dışı mesajlar silinecektir tekrarında üyeler uyarılacaktır.

Not:Biraz tahammül biraz höşgörü arkadaşlar çok zor olmasa gerek...
Burası tarafsız bir platform yıllardır bu çizgisini bozmayan ve bozmayacak olan.
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2012, 05:22:23 ÖS Gönderen: Atalante »
“Benim ülkem dünyadır, tüm insanlar benim kardeşimdir, iyiyi ve doğruyu yapmak benim dinimdir.”
Thomas Paine

stargate

• Acemi Üye
  • **
  • 58
« Yanıtla #18 : Aralık 20, 2012, 09:26:13 ÖS »
Yıllardır ufo konusuyla ilgileniyorum. ama bu tür uzaylılardan mesaj vs konuları bana o kadar saçma geliyor ki, işin ciddiyeti resmen kalmıyor. Yahu uzaylıları önce bir ispat edelim de sonra mesaj gelsin. bu ne acele :)

WpostaW

• Co-admin
  • Tam Üye
  • 534
« Yanıtla #19 : Aralık 20, 2012, 09:57:26 ÖS »
Yıllardır ufo konusuyla ilgileniyorum. ama bu tür uzaylılardan mesaj vs konuları bana o kadar saçma geliyor ki, işin ciddiyeti resmen kalmıyor. Yahu uzaylıları önce bir ispat edelim de sonra mesaj gelsin. bu ne acele :)
Dün gece saat 3 te 2 fincan kahve içtim,ben şimdi sana bunu nasıl ispatlayacağım sen yanımda yoktun ki,iki fincanıda ard arda bitirdim tühh bilseydim resmini çekerdim.

Yahu ne demek ;bu acele ne?ısmarlama mı oluyor bu tür şeyler sayın arkadaşım?planlı projelimi?yani biraz daha rahatlasanız rezervasyon isteyecekmişsiniz gibi konuşmuşsunuz.Komik olmayın.

Ben kahveyi içtim ister inanın ister inanmayın şimdi.
« Son Düzenleme: Aralık 20, 2012, 09:59:55 ÖS Gönderen: WpostaW »
Tanrı'yı güldürmek istiyorsanız ona planlarınızı anlatın  8)

stargate

• Acemi Üye
  • **
  • 58
« Yanıtla #20 : Aralık 22, 2012, 09:35:21 ÖS »
kahve içmen bireysel bir eylemdir. biz burda bütün insanlığı ilgilendirecek olan kitlesel bir eylemden söz ediyoruz. O nedenle biraz daha dikkatli olmak gerek elbette. Bilimsel olarak ispat edilmemiş dünya dışı yaşam var hala. Yine diyorum önce bir ispat edilsinler, ondan sonra mesaj göndersinler.

Hem gece kahve  içmek uyku kaçırır bence fazla içme :))
« Son Düzenleme: Aralık 22, 2012, 09:38:28 ÖS Gönderen: stargate »

WpostaW

• Co-admin
  • Tam Üye
  • 534
« Yanıtla #21 : Aralık 22, 2012, 11:29:14 ÖS »
kahve içmen bireysel bir eylemdir. biz burda bütün insanlığı ilgilendirecek olan kitlesel bir eylemden söz ediyoruz. O nedenle biraz daha dikkatli olmak gerek elbette. Bilimsel olarak ispat edilmemiş dünya dışı yaşam var hala. Yine diyorum önce bir ispat edilsinler, ondan sonra mesaj göndersinler.

Hem gece kahve  içmek uyku kaçırır bence fazla içme :))
Bütün insanlığı ilgilendirecek kitlesel eylemden söz ediyorsanız bunu yapacak olan evrensel liderler olabileceğini ve kendi içlerinde bir düzenleri veyahut bir takım kuralları yasaları olabilceğinide hesaba katmanız gerekiyor stargate.Bence onlar dünya insanı gibi tek başına(kafasına göre) hareket etmiyor.Edenlerinin ise yine bu kural ve yasalara göre alıştırma(bir çeşit hazırlık)olabileceğini düşünmek oldukça mantıklı.

Geceleri uyumak istediğimi söylemedim  8)
Tanrı'yı güldürmek istiyorsanız ona planlarınızı anlatın  8)

stargate

• Acemi Üye
  • **
  • 58
« Yanıtla #22 : Aralık 23, 2012, 10:27:36 ÖÖ »
Evrensel Lider kim ya da onların kendi içinde düzenleri ya da kuralları olabilir dediğiniz "onlar" kim. Uzaylıları kastediyorsanız halen ispatlanmadılar. Bilimsel olarak var olan realiteden hareket etmekte her zaman fayda var diye düşünüyorum. Uzaylıların varlığı ispat edilmeden, farklı yorumlar yapmanın bir mantığı olmadığını düşünmekteyim .

yenikirintii

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 216
  • dünyada her şey,kendi cinsi olan şeyi çeker;
« Yanıtla #23 : Aralık 25, 2012, 04:53:45 ÖS »
bilgilerin tutarlılığının, aracı olan insanların aynı oluşumun parçası olmasından ileri gelmiş olduğunu varsaysak
(bile ), ki bunu nasıl kabul edeceğiniz tamamen size kalmış, bu bilgileri ((hangi bilgiler.henüz bilgi okumadım)) elinin tersiyle itip "insanları kandırıyorlar, ne şaçmalıyorsunuz siz" diyerek karşılık verenler saçma ve son derece ezbere bir tutum sergiliyorlar.
çünkü aktarılan bilgiler (hala bilgi yok,aktarma dünya dışı,bilmediğimiz bir bilgi içermiyor), kaynağı ne olursa olsun insanları iyi hissettirmek ve kozmosla uyum içinde olunmasını
tembih etmekten başka bir şeyi hedeflemiyor.
(hedefi bilmiyorum ama doğruluğunu kabul ederim.iyi hissetmemizi sağlamak bütün kaygıları bu olabilir.neden böyle bir kaygılarının olduğunu sormakta lazım.neyse, senaryo ve iyi hissetmemiz için yapılmış iyi niyetli bir eylem denmek Mİ istenmiş acaba?)
dogmatik emirlerin ve zorlamanın görülmediği, çıkar için sömürü ve kontrol amacı güdülmeyen bir hareket var (bilmediklerimiz,tartışmalı durum  için çok iddialı olmuş bence).
burada "negatif" ve "kötü niyetli" bir şey görebilenleri tebrik(!) etmek lazım.
tebriğinizi kabul ediyorum. ben de sizi,tüm açık yürekliliğiniz ve saflığınız için tebrik ederim. samimiyim. ama önerim daha fazla kuşkucu olmanızdır.
eline sağlık nestor.

alıntı içine yazdım. benim için kolayı böyleydi :)
ufo,ddv vardır:olabilir,muhtemelen var,daha büyük ihtimal ddv ler var eksenlerine yakınım. fakat,gördüğüm ve şimdilik düşündüğüm, yakın temaslarda iki tarafta insan. akıllı,halüsülasyon görmeye yatkın ama böbrekli, kalpli basit türümüz temsilcisi...
« Son Düzenleme: Aralık 25, 2012, 04:57:13 ÖS Gönderen: yenikirintii »
İki kuşu birbirine bağlasan,ikiside aynı cinstendir:İki kanat dört kanat olmuştur,fakat gene de uçamazlar;çünkü arada ikilik vardır.Ölü bir kuşu,diri bir kuşa bağlasan diri kuş uçar;çünkü ikilik kalmamıştır.

novastroke

• Yeni Üye
  • *
  • 2
« Yanıtla #24 : Şubat 12, 2013, 02:52:29 ÖS »
@glanceopax

Birincisi, ben kutsal kitaplarda sevgi ve ışıktan ziyade emir ve korkutma görüyorum.
Belki benim gözlerim bozuktur.(!)
Aynı oluşumun parçaları olduğunu kabul etsek bile, derken neyi kasttetiğimi anlamaya yaklaşmamışsınız bile: )
Burada yapmanız gereken absürt kısımlara anlam vermeye çalışmak değil.
Bunların üzerinde duruyorsanız zaten bu sizin tuhaflığınızdır.
Çünkü üzerinde düşünmeye bile gerek yok. : )
Okuduğunuz bir kitaptan olumlu etkilenmek, ya da bir terapistin önerilerini dinlemekten farkı yok bunun.
Tüm bunları sizin gibi modifiye edilmiş bir din olarak görmeyip yukarıda bahsettiğim bakış açısıyla değerlendiriyorum.
Bir tarafta ilahi emirler bir tarafta dost tavsiyesi : )
Kulvarlar aynı değil.
Yoksa benim, dogmatik ve absürt olan her şeye karşı duruşum bellidir.
Bu konuda da yine net bir tavrım var.
Benim anlatmaya çalıştığım şey çok farklı.
Onun için boşuna sevinmeyin, anlamamışsınız  = )

Bakış açısı ne denilebilir ki ?.. sevgiyle bakınca farklı nefretle bakınca herşey farklı görünüyor. İnsan denen varlığın yaşamında ki herşey bütün yaşanmışlıklar bile bu bakış açısını en azından çerçevece belirliyor.Örneğin Bir bayanın ,inançlı bir erkeğe aşık olması ve  o erkeğin kızı terketmesi sizce dişi bireyde nasıl bir bakış açısı oluştururdu sayın rose.

yenikirintii

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 216
« Yanıtla #25 : Şubat 12, 2013, 03:44:32 ÖS »
aslında bu temas yazılarına şöyle bakılabilir pekala:
romanlarda,fabl larda karşılıklı karakterler konuşur. temaslarda da insan-ddv konuşur. bu konuşmanın şekli alışılmışın dışındadır.
bazı arkadaşların belirttiği gibi,konuşmalar genellikle güzel duygularla başlar ve güzel duygularla/temennilerle biter. bu açıdan iyi bir şeydir. dinlemek,duymak insanı iyi hissettirir.geleceğe daha olumlu bakmaya vesilelerden biridir...
buraya kadar olanda. ve böyle konuşan ddv de hiç bir sorun yoktur. isterse tamamı canlandırma,halüsilasyon olsun. yine de sorun yok diye düşünüyorum. iyilik getiren her şey temelde iyidir,güzeldir.
ancak iş böyle başlıyor,böyle ilerlemiyor: genellikle sapıtıyor. para ve akıl tuzaklarıyla ticari bir emtia ya dönüyor. satılacak özgün bir mal haline geliyor. ve konunun altı ve üstü marjinalleşiyor. doğruluk ve objektiflik (mecburen) yok sayılıyor. yalan,dolan şeyler oluşup düzen bozuluyor.
çok kere söylediğim gibi,kendime göre gerekçelerle,temaslara inanmıyorum. olasıdır ama yaşamışın böyle anlatacağına hiç inanamadım.yaşayanlar da değişimi içlerinde yaşama mahkumiyetine ulaşabilirler ancak. herşeyden önce ifşaa edenleri başka şekilde algılamamız gerekmektedir... uzaydan gelip veya uzayın derinliklerinde yaşayıp temas kuranlar ve bunu bilinçli başlatanlar, eğer söylenlerden bahsediyorlarsa önde giden ahmaklardandır. yok bizimkiler uyduruyorsa,yakıştırıyorsa bizimki zaten ahmaktı :'(
nasrettin hoca ya arzın merkezi neresi diye sormuşlar. o da, yakınındaki bir noktayı göstermiş ve ''işte burasıdır'' demiş. itiraz edenede ölç o zaman demiş. temasçının anlattığı uçlar,hocanın merkezine benzer:sallarsın ama aksi ispatlanmadığı için doğru gibi durur :P
neyse,iki taraf görüşte,anlattığı kadarıyla haklı. olayın yapım ve yönetiminde (ilk ortaya çıkışında) emeği olanlar, genellikle fenalık peşindeler lakin :'( ben böyle inanıyorum en azından!
aaa bu temaslar iyiymiş,zararsız bir hikaye diye kabuller, abukluğa geçişin başlangıcı olmaktadır.gelen giden mektupların haddi hesabı olmaz. bu ddv lerin yüzbaşısı,binbaşısı bitmez söyleyeyim.unutmayın arkadaşlar, bu profesyönel temasçılar ve ddv ler de bildiğimiz parayı kullanıyor.ve maaalesef  harcamayı da seviyor...
İki kuşu birbirine bağlasan,ikiside aynı cinstendir:İki kanat dört kanat olmuştur,fakat gene de uçamazlar;çünkü arada ikilik vardır.Ölü bir kuşu,diri bir kuşa bağlasan diri kuş uçar;çünkü ikilik kalmamıştır.

lemurya

• Yeni Üye
  • *
  • 1
« Yanıtla #26 : Ağustos 11, 2013, 07:27:04 ÖS »
ben aylar once burda BİLGİ KİTABINDAN  bahsetmiştim. ve yazim silinmişti.
kanal bilgilerine itibar edilmedigi gerekcesiyle
arktrus mesajlari da ayni şekilde verilmiş mesajlardir . ve içerik olarak
bilgi kitabi ile birbirini destekleyen örtüşen bilgiler icerir
size tavsiyem bilgi kitabini okuyun
kafanızdaki cok soruya cevap bulacaksiniz
arktrus mesajlari . bilgi kitabi ra bilgileri vs
ayni döenmde 600 adet kitap yazdirilmiş
gezegenleri gördügünü söyleyen arkadasa ise
bi süre sonra yazilar da görmeye baslayacaksiniz mujdesini vereyim :)

yenikirintii

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 216
« Yanıtla #27 : Ağustos 12, 2013, 05:20:47 ÖÖ »
lemurya,
bilgi kitabını (önceden) okudum.
daha iyi kitapları hep okuyorum...
aklında sorusu olan ve bu kitaptan tamamen çözüme ulaşacak soruları merak ettim...abartmayın durumu.
şu anda dünya da bu söylemlerden binlerce var. bu bir ''toplumsal bunalım''ın yan etkisidir.  yüzüklerin efendisi, avatar, büyücü çocuklar konulu kitap daha azı değil(tarafsız bakınca)...
kanal işleri bütünüyle halüsülasyondur. sığ ve geç dönem taklit kurmacalardır (benim şahsi düşüncem)...
tamamen goygoy konumunda değerlendirilmesi gereken dökümanlar bunlar...
(niyetim kimsenin duygularını incitmek değil ama akılla değerlendirmekte lazım)