0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Deadanddark

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 524
Ynt: Selamün Aleyküm Diyen Uzaylı
« Yanıtla #15 : Ocak 09, 2013, 11:53:11 ÖS »
Cin teması,genel olarak insan psikolojisi ile beraber iç içe geçmiş karmaşık olaylar olduğu için bunu anlamak,birbirinden ayırabilmek oldukça zordur.Yani cinlerle temas eski dönemlerde örn.peygamber ve çok üstün insanlar arasında yakın temas şeklinde olabilirken,günümüzde böyle temasların bire bir olarak yaşanması çok ender olan bir ihtimaldir ve bu anlamda cinlerin bu aileyi hedef alarak yangın çıkarmaları da çok zor bir ihtimaldir.Yani olaydaki ailenin cinlerle her hangi bir şekilde diyaloğu olmadığı ve olamayacağı için cinlerin bu aileye bunu yapmaları da olanaksızdır ve ihtimal dışındadır. Muzaffars

O zaman bunuda uzaylilar yapiyor(yangin cikarma) Cin temasi? psikolojik etki!
Icimden bir ses al su atesi eline ve yak bütün resimleri diyor örnegin. Cinlerle alakasi olabilir mi?
Diger konuda bahsi gecen aileye isikli cisimler gelip -Essalamun Aleykum- dedikten sonra bir zahmet ev icindeki nesneleri yakar misiniz diye rica da bulunamaz mi?
Buradaki -Selam- verebiliyorsa diger konudakinin basi kel olabilir mi :P
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2013, 11:57:42 ÖS Gönderen: Deadanddark »
--> Tidally Locked <--

solidus

• Moderator
  • Tam Üye
  • 1260
« Yanıtla #16 : Ocak 09, 2013, 11:57:35 ÖS »
Cin teması,genel olarak insan psikolojisi ile beraber iç içe geçmiş karmaşık olaylar olduğu için bunu anlamak,birbirinden ayırabilmek oldukça zordur.Yani cinlerle temas eski dönemlerde örn.peygamber ve çok üstün insanlar arasında yakın temas şeklinde olabilirken,günümüzde böyle temasların bire bir olarak yaşanması çok ender olan bir ihtimaldir ve bu anlamda cinlerin bu aileyi hedef alarak yangın çıkarmaları da çok zor bir ihtimaldir.Yani olaydaki ailenin cinlerle her hangi bir şekilde diyaloğu olmadığı ve olamayacağı için cinlerin bu aileye bunu yapmaları da olanaksızdır ve ihtimal dışındadır. Muzaffars

O zaman bunuda uzaylilar yapiyor(yangin cikarma) Cin temasi? psikolojik etki!
Icimden bir ses al su atesi eline ve yak bütün resimleri diyor örnegin. Cinlerle alakasi olabilir mi?

Çok dikkatlisiniz ve iyi bir hafızaya sahipsiniz sn Deadanddark :)

Muzaffars

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 345
« Yanıtla #17 : Ocak 10, 2013, 12:22:27 ÖÖ »

Eşyaları yanan evdeki olayların cinlerin işi olmadığını söylüyorum.Bu evdekilerin bir oyunundan başka bir şey değil.Konudaki selam veren varlığın ise cin olduğunu kesinlikle söylüyorum.Burada anlaşılmamış,olamayacakmış,tezat varmış gibi algılanmasının ve tavır takınmanın nedeni nedir ? Selam veren varlıkla ilgili kesin konuşmamın sebebi,benzer bir olayı tam olarak bildiğim olmasındandır.

« Son Düzenleme: Ocak 10, 2013, 12:33:30 ÖÖ Gönderen: Muzaffars »
Olağanüstü iddialar olağanüstü kanıt gerektirir.

solidus

• Moderator
  • Tam Üye
  • 1260
« Yanıtla #18 : Ocak 10, 2013, 01:26:18 ÖÖ »
Eşyaları yanan evdeki olayların cinlerin işi olmadığını söylüyorum.Bu evdekilerin bir oyunundan başka bir şey değil.Konudaki selam veren varlığın ise cin olduğunu kesinlikle söylüyorum.Burada anlaşılmamış,olamayacakmış,tezat varmış gibi algılanmasının ve tavır takınmanın nedeni nedir ? Selam veren varlıkla ilgili kesin konuşmamın sebebi,benzer bir olayı tam olarak bildiğim olmasındandır.

Ama sn muzaffars sizin bir tanıdığınızın başına böyle bir olay geldi diye ve şartlar benziyor diye yine kesin olarak aynı olayın olduğunu iddia etmek bana bir fikirde sabitlenmek gibi geldi. Ve yine o ailenin yaşadıklarının kesin sebebi olarak ; aile fertlerini işaret etmeniz de bence böyle. Sonuçta biz her iki olayın da tüm detaylarını bilmiyoruz ; birini basında çıkan haberlerden , diğerini bir videodan biliyoruz. Elde bu kadar az done varken ve yine bu kadar fazla bilinmeyen varken ; kesin yargılar sunmak bana yanlış geliyor.

Burada anlaşılmamış,olamayacakmış,tezat varmış gibi algılanmasının ve tavır takınmanın nedeni nedir ?

Bu arada yukarıdaki cümlenizde bahsettiğiniz ilk 3 algıya sahip olmakla birlikte ; size karşı negatif bir tavır takınmışlığım yoktur. :)
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2013, 06:24:07 ÖÖ Gönderen: solidus »

Deadanddark

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 524
« Yanıtla #19 : Ocak 10, 2013, 11:40:56 ÖÖ »

Selam veren varlıkla ilgili kesin konuşmamın sebebi,benzer bir olayı tam olarak bildiğim olmasındandır.
[/i] Muzaffars

Benzer olaylari duydum, duymak bilmekse bende tam olarak biliyorum ::)
Lütfen,tavir yok,tavir mavir demeyelim efendim ;D

--> Tidally Locked <--

Muzaffars

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 345
« Yanıtla #20 : Ocak 11, 2013, 11:57:42 ÖS »
Selamün Aleyküm Diyen Uzaylı videosundaki kişi,metafizik uzmanı salih memişoğlu'ymuş.Uzmanlık alanı daha çok görünmeyen varlıklar ile ilgili olduğu için,videoda bahsettiği varlığın da bu tür bir varlık olduğu anlaşılıyor.Yani uzaylı vs.değil.
Olağanüstü iddialar olağanüstü kanıt gerektirir.

solidus

• Moderator
  • Tam Üye
  • 1260
« Yanıtla #21 : Ocak 12, 2013, 01:02:14 ÖÖ »
Selamün Aleyküm Diyen Uzaylı videosundaki kişi,metafizik uzmanı salih memişoğlu'ymuş.Uzmanlık alanı daha çok görünmeyen varlıklar ile ilgili olduğu için,videoda bahsettiği varlığın da bu tür bir varlık olduğu anlaşılıyor.Yani uzaylı vs.değil.

Yani bu konuda uzman dediğiniz insan ; uzmanlık konusuna giren varlığı yanlış mı tanımlıyor. :)

Dexter Morgan

• Kıdemli Üye
  • Yeni Üye
  • 41
« Yanıtla #22 : Ocak 14, 2013, 10:47:31 ÖÖ »
"Deli"lik zor meslek...

slayer

• Yeni Üye
  • *
  • 12
« Yanıtla #23 : Ocak 14, 2013, 11:03:00 ÖÖ »
sonderece ilginç bir konu :)

Neptün

• Acemi Üye
  • **
  • 50
« Yanıtla #24 : Ocak 15, 2013, 02:29:02 ÖS »
Tam senesini hatirlamiyorum ama, yillar öncesinde Haktan Akadogan' la  ayni programa çikan  metafizikçi  biri, Ddv' lere inanilmamasi,  dünya haricinde baska hiçbir  planette yasamin olamiyacagi  mealinde birseyler söylemisti. Söylediklerini de inanci dogrultusunda gerekçelendirmeye çalismisti. Bu metafizikçi ise tam tersi  bir durusla karsimiza çikmakta. Hangisine inanalim, en iyisimi  bu ikisini karsilastirmak. Bir karara baglasinlar. Benim görüsüm; yukarida bazi arkadaslarin ifade etmis olduklari gibi, tam komedilik bir durum.

north

• Yeni Üye
  • *
  • 15
« Yanıtla #25 : Ocak 17, 2013, 09:45:11 ÖS »
Temasa geçecek olsaydınız oranın dilini kullanırdınız. Oranın dilinde Merhaba kelimesinden çok Selamın Aleykum kelimesi yaygın olarak kullanılıyor ise bunu seçmiş olmaları da muhakkak.

Heleki beyne doğrudan mesaj yolladı ise beynin gelen mesajı bu şekilde algılamasıda gayet normal aslına. 

Şaka olarak komik olarak algılıyoruz ve alakasız birisinden gelmişede benziyor evet ancak derin düşününce olabileceğini öngörüyorum.

yalnızkurt

• Yeni Üye
  • *
  • 24
« Yanıtla #26 : Nisan 28, 2013, 09:47:59 ÖS »
adam doğru konuşuyor.görmüş olabilir.
Bu bir kaçırılma vakasıdır!şüpheli:Uzaylı maktul:İnek

ufo_gören_masum_hakan

• Tam Üye
  • 184
  • hayat yaşayınca güzeldir...
« Yanıtla #27 : Ağustos 06, 2013, 02:37:45 ÖS »
diyeceğim tek şey

Can't toch this anlayan anladı :D
forum için gerekli bir konuya desteklemek istiyorsanız tıklayınız http://siriusufo.org/forum/index.php?topic=1647.0