0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

varyata

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 349
Yasak Bölge 9 - District 9
« Yanıtla #60 : Ocak 19, 2015, 06:37:30 ÖS »

Yönetmen : Neill Blomkamp
Oyuncular : Sharlto Copley, Jason Cope, Nathalie Boltt, Sylvaine Strike, Elizabeth Mkandawie, John Sumner, William Allen Young
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
Süre : 112 dakika
Ülke : ABD, Yeni Zellanda, Kanada, Güney Afrika
Vizyon Tarihi : 6 Kasım 2009
Bütçe : $30,000,000
Hasılat : $115,646,235

Filmin Konusu
 Yapımcılığını Peter Jackson’un üstlendiği film 30 milyon dolar gibi mütevazı bir bütçeye sahip. Yönetmenin bazı yaratıcı reklâm filmleri dışında birisi bu filme de esas teşkil eden iki kısa filmi var. Kendiside Johannesburg doğumlu olan yönetmenin film için seçtiği yerde gene aynı. Dünya dışı varlıkların dünyamızı zorunlu ziyareti temalı filmin çekim tekniği Cloverfield ya da Rec gibi filmleri izleyenlere yabancı gelmeyecektir. Uzaylılarla münasebet üzerine çekilmiş filmlerin hepsinden ayrılan yönü ise şehrin üstünde uzay gemileri bilinmeyen bir nedenle arızalanıp kalan uzaylıların gemiden indirilip, kendileri için kurulan bir mülteci kampına toplanması. Bundan sonrası uzaylılara fahiş fiyatla besin pazarlayıp karşılığında silah satın alan Nijeryalılardan tutunda uzaylıların yalnızca silah teknolojisinin peşinde olan silah şirketine, halkın uzaylılara karşı olan tepkileri sonrası uzaylılara yeni kurulan mülteci kampı için nakil belgelerini imzalatmaya çalışan bürokratlara kadar biraz Afrika biraz da insanlık dramı. Alışılmadık bir tema üstünden bir siyasi hiciv ya da kara mizah örneği.

PeriyodikPergel_Cins

• Yeni Üye
  • *
  • 28
Ynt: Daha önce izlediğiniz film tavsiyeleri
« Yanıtla #61 : Şubat 17, 2015, 01:30:55 ÖS »

Özet :

Bilimkurgu filmi olan Predestination, zamanda seyahat edip olmuş ya da olası olayların önüne geçmeye veya suçluları yakalamaya çalışan bir zamansal ajanın hikayesini konu eder. Gizli bir serivise bağlı çalışan ajanın son görevi ise; 1975 yılında New York'ta yaptığı bir patlamada 11.000 insanın ölümünden sorumlu olan Fiyasko Bombacısı adlı kişiyi bulup bu patlamanın hiç yaşanmamış olmasını sağlamaktır... Görevi için 1970 yılına New York'ta bir barda, barmen olarak çalışmaya başlayan ajan orada “Evlenmemiş Anne” rumuzlu John isimli bir köşe yazarıyla tanışır. Küçük bir bar sohbetiyle başlayan ikilinin sohbeti, gecenin ilerleyen saatlerinde daha da derinleşir...
Tıpkı bir önceki filmlerinde olduğu gibi yine ünlü aktör Ethan Hawke ile işbirliği yapan Spierig Kardeşler bu sefer Looper ile Azınlık Raporu'nun karması olacak bir bilimkurgu-gerilim çeşitlemesine imza atıyorlar! Yılın sürpriz polisiye soslu bilimkurgusal hadiselerinden biri olmaya aday film kendi kulvarında bir hayli iddialı görünüyor!

FRAGMAN: https://www.youtube.com/watch?v=F_CCjXQ9aYw
Bugün merdivenlerden çıkarken orada olmayan adamla karşılaştım ve o bugün de orada değildi. Keşke dedim keşke gitse...

PCKOLOG

• Yeni Üye
  • *
  • 3
« Yanıtla #62 : Mart 25, 2015, 06:46:46 ÖÖ »
P.K.Peekay

P.K. bi şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. P.K.(Aamir Khan) Daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. Bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır.P.K.'in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.P.K.'in sadık arkadaşları ve dostları olur. Kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. P.K.'in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.Film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bi şekilde ortaya koyuyor. Ayrıca basit, kahkaha dolu, insani bir aşk masalı da süregidiyor. Sonuç olarak ayrı dünyalardan gelen yabancılar arasında dostluk destanı işlenmiş diyebiliriz.

WpostaW

• Administrator
  • Tam Üye
  • 625
« Yanıtla #63 : Ocak 05, 2016, 02:38:25 ÖÖ »

Yönetmen:   Alejandro González Iñárritu
Oyuncular:   Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson ..
Tür   Western , Macera
Ülke   ABD

Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçıdır. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass'ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır...
Oscar ödüllü yönetmen Alejandro G. Iñárritu efsanevi Hugh Glass’i Diriliş filmiyle ile beyazperdeye taşıyor. 19. Yüzyıl Amerika sınırında yaşanan destansı hayatta kalma mücadelesini konu alan Diriliş, seyirciyi 1823 Amerika’sının benzersiz güzelliğine, gizemine ve tehlikesine çekiyor. Film sadece hayatın değil, onurun, adaletin, inancın, yuvanın ve ailenin içgüdüsünü keşfediyor. Michael Punke'ın kaleme aldığı The Revenant: A Novel Of Revenge kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin başrolü ise Leonardo DiCaprio.
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2016, 02:42:25 ÖÖ Gönderen: WpostaW »
Tanrı'yı güldürmek istiyorsanız ona planlarınızı anlatın  8)

Deadanddark

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 1461
Ynt: Yasak Bölge 9 - District 9
« Yanıtla #64 : Nisan 19, 2016, 06:53:34 ÖS »

Yönetmen : Neill Blomkamp
Oyuncular : Sharlto Copley, Jason Cope, Nathalie Boltt, Sylvaine Strike, Elizabeth Mkandawie, John Sumner, William Allen Young
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
Süre : 112 dakika
Ülke : ABD, Yeni Zellanda, Kanada, Güney Afrika
Vizyon Tarihi : 6 Kasım 2009
Bütçe : $30,000,000
Hasılat : $115,646,235

Filmin Konusu
 Yapımcılığını Peter Jackson’un üstlendiği film 30 milyon dolar gibi mütevazı bir bütçeye sahip. Yönetmenin bazı yaratıcı reklâm filmleri dışında birisi bu filme de esas teşkil eden iki kısa filmi var. Kendiside Johannesburg doğumlu olan yönetmenin film için seçtiği yerde gene aynı. Dünya dışı varlıkların dünyamızı zorunlu ziyareti temalı filmin çekim tekniği Cloverfield ya da Rec gibi filmleri izleyenlere yabancı gelmeyecektir. Uzaylılarla münasebet üzerine çekilmiş filmlerin hepsinden ayrılan yönü ise şehrin üstünde uzay gemileri bilinmeyen bir nedenle arızalanıp kalan uzaylıların gemiden indirilip, kendileri için kurulan bir mülteci kampına toplanması. Bundan sonrası uzaylılara fahiş fiyatla besin pazarlayıp karşılığında silah satın alan Nijeryalılardan tutunda uzaylıların yalnızca silah teknolojisinin peşinde olan silah şirketine, halkın uzaylılara karşı olan tepkileri sonrası uzaylılara yeni kurulan mülteci kampı için nakil belgelerini imzalatmaya çalışan bürokratlara kadar biraz Afrika biraz da insanlık dramı. Alışılmadık bir tema üstünden bir siyasi hiciv ya da kara mizah örneği.

District 9 : Göcmensen hor görülür, ezilirsin.
Elysium:Paran yoksa bir hicsin.
Chappie: Ete ve kemige sahip olmakla insan olunmuyor.
Gercek hayati olaganüstü hikayelerle ve dogala en yakin anlatan yapimlardan. Hepside Blomkamp imzali. Ben begenerek izledim.

deyta

• Tam Üye
  • 375
« Yanıtla #65 : Nisan 19, 2016, 11:17:02 ÖS »
Yapımcılığını Peter Jackson’un üstlendiği film 30 milyon dolar gibi mütevazı bir bütçeye sahip. 
30 milyon dolar mütevazi mi?
 o paranın 25 milyon doları Peter Jackson’ın "hava parası"dır.. eminim.

geçen yıl Europa Report diye bir film izledim.

senaryosu saçmalık ve klişelerle dolu (halüsinasyon görüp fıttıran bilimciler vb.)
ama harika bir tanıtım filmi var. ortam iyi. müzik güzel.. District 9'dan bile oyuncu almışlar.

500 bin dolarlık bu film 125 bin dolar hasılat yapmış.  (eved)
Peter Jackson'ın elini öpselerdi böyle olmazdı herhalde.

Gercek hayati olaganüstü hikayelerle ve dogala en yakin anlatan yapimlardan. Hepside Blomkamp imzali. Ben begenerek izledim.

District 9 : uzaylıların kurtarıcı mesihi gemiyle gidiyor.
Elysium: gariban dünyalıların kurtarıcı mesihi sefere çıkıyor.
Chappie:  mesih bu kez robot olmuş. (fark etmez.. aslında o bir ruh zaten)

Yani kilisedeki pazar okuluna biraz fazla gitmiş bir arkadaş Blomkamp.

Neill Blomkamp birbirinin aynısı filmler çekip duruyor.
Vatandaşın sabrı taşmak üzere. :)

Deadanddark

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 1461
« Yanıtla #66 : Nisan 20, 2016, 04:27:30 ÖS »

District 9 : uzaylıların kurtarıcı mesihi gemiyle gidiyor.
Elysium: gariban dünyalıların kurtarıcı mesihi sefere çıkıyor.
Chappie:  mesih bu kez robot olmuş. (fark etmez.. aslında o bir ruh zaten)

Yani kilisedeki pazar okuluna biraz fazla gitmiş bir arkadaş Blomkamp.

Neill Blomkamp birbirinin aynısı filmler çekip duruyor.
Vatandaşın sabrı taşmak üzere. :)

dinsel pencereden bakinca öyle oluyor biraz.
Avangers filminde hangisi gercek mesih sence?

varyata

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 349
« Yanıtla #67 : Nisan 20, 2016, 08:04:00 ÖS »

İyi filmdi,
film, film - Yaşam film, her şey film zaten, :)
bilincimize sürekli kurgu lazım bu noktada film izlerken film içinde film durumu oluşuyor, sonrasında uykuya geçiyoruz orası da film içinde yine bir film. :)

deyta

• Tam Üye
  • 375
« Yanıtla #68 : Nisan 20, 2016, 09:26:35 ÖS »
dinsel pencereden bakinca öyle oluyor biraz.
Avangers filminde hangisi gercek mesih sence?

ne o... "kurtarıcı mesih" "kişilik bölünmesi" mi yaşıyor?
yoksa voltranı mı oluşturacak. :)

aynı anda birkaç bedende görünmek de kolay iş. (ajan smith mode on)
bir de...sahte mesih , anti-kahraman, total loser da vardı tabii?

şaka bir yana ...Avengers filmini izlemedim.
izlersem anlatırım sana. :)

içimi dökeyim sana. film izleyeyim diyorum.

ama ya oyuncular teker teker ölüyorlar(örn.teen slasher)
ya da teker teker fıttırıyorlar( gerilim)

ayrıca herkes ezik, herkesin bir kuyruk acısı var.
herkes bunalım takılıyor.

filmin sonunda geriye kötü adam ve kurtarıcı kalıyor.

ama süper kahramanlar bile ezik.
küçükken veya ergenken başlarına kötü şeyler gelmiş. :)

sıkılıyorum.

Deadanddark

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 1461
« Yanıtla #69 : Nisan 21, 2016, 02:34:05 ÖS »

içimi dökeyim sana. film izleyeyim diyorum.

ama ya oyuncular teker teker ölüyorlar(örn.teen slasher)
ya da teker teker fıttırıyorlar( gerilim)

ayrıca herkes ezik, herkesin bir kuyruk acısı var.
herkes bunalım takılıyor.

filmin sonunda geriye kötü adam ve kurtarıcı kalıyor.

ama süper kahramanlar bile ezik.
küçükken veya ergenken başlarına kötü şeyler gelmiş. :)

sıkılıyorum.

Sende benim gibi yap polisiye/kriminal takil :)
Cocuklugumda dedektif olmayi istemistim.
"Zodyak" güzel filmdir, "A Walk Among the Thombstones", "Non-Stop" iyidir.
"Seven" ,"Prisoners" aklima gelenler.

Deadanddark

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 1461
« Yanıtla #70 : Nisan 21, 2016, 02:46:11 ÖS »

İyi filmdi,
bilincimize sürekli kurgu lazım bu noktada film izlerken film içinde film durumu oluşuyor, sonrasında uykuya geçiyoruz orası da film içinde yine bir film. :)
güzel bir noktaya degindin, UYKU?
hic rüya görmeden uyandigimiz deerin uykularimiz olur.
Evrenin yasi 13,7 milyar yil.Dünya yaklasik 5 milyar yildir var ve canlilik 1-2 milyar yil sonra ortaya cikti. Uyuyormuyduk?
14 den 4 cikar kaldi 10 milyar yillik bir zaman. Hologramin yüklenmesi ve tam kapasite ile calismasi icin gecen süre bu mudur?

varyata

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 349
« Yanıtla #71 : Nisan 22, 2016, 01:29:22 ÖÖ »

İyi filmdi,
Evrenin yasi

İyi filmdi,
Evrenin yasi 13,7 milyar yil.Dünya yaklasik 5 milyar yildir var ve canlilik 1-2 milyar yil sonra ortaya cikti. Uyuyormuyduk?
14 den 4 cikar kaldi 10 milyar yillik bir zaman. Hologramin yüklenmesi ve tam kapasite ile calismasi icin gecen süre bu mudur?
.Dünya yaklasik 5 milyar yildir var ve canlilik 1-2 milyar yil sonra ortaya cikti. Uyuyormuyduk?

İyi filmdi,

13,7 milyar yılın ispatı big bang teorisinin ispatı gibi imkansız, karbon testi denen olayda hologramın senaryosuna dahil olabilir. :)
Hayatı kolaylaştıran en önemli icatların son 50 yılda icat edilmesi bir tuhaflık hissettirmiyormu. :)
Hologram oyunu sağlam göstermek için burasını bize eski bir yermiş gibi düşündürüyor olabilir. :)) 

x-files

• Acemi Üye
  • **
  • 81
« Yanıtla #72 : Kasım 19, 2016, 08:56:33 ÖS »
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (Ransom Riggs’in aynı adlı romanından uyarlama)
http://www.imdb.com/title/tt1935859/
http://www.beyazperde.com/filmler/film-194075/

deyta

• Tam Üye
  • 375
« Yanıtla #73 : Kasım 20, 2016, 01:54:07 ÖS »

https://en.wikipedia.org/wiki/Z_Island

Z Island.. (Z Ayrando) yani "Zombi Adası"
2015 yapımı ..Japon filmi. 200 bin dolar hasılat üretmiş. Absürt komedi.

https://www.youtube.com/watch?v=VH4_78dG8Vc&t=417s