0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

solidus

• Moderator
  • Tam Üye
  • 1370
Ynt: Ufo gözlemlerim 4
« Yanıtla #15 : Aralık 10, 2012, 10:08:19 ÖS »
videoyu izledim fikrim değişmedi hala balon olduğunu düşünüyorum asım bey. yakın çekimlerde netlik biraz kaybolmuş.
birde video sonunda cismi arıyor fakat göremiyorsunuz herhalde bu saatten sonra bir faydası olmayacak ama yakınlastırma yaptığınızda görüntünün sağ  tarafında ,  binaların üstünde kalıyor.

fatal

• Yeni Üye
  • *
  • 12
« Yanıtla #16 : Aralık 11, 2012, 12:07:13 ÖÖ »
Asım bey bu görüntü üzerinde fazla durmayın derim bundan bir şey çıkmaz.

lotk

• Acemi Üye
  • **
  • 85
« Yanıtla #17 : Aralık 11, 2012, 12:08:47 ÖÖ »
asım bey ayıp olacak belki biraz ama hiç psikolojik yardım almayı düşündünüz mü? bariz balon olan bir şeyi nasıl ufoya benzettiniz, aklım almıyor.

Laedri

• Tam Üye
  • 454
« Yanıtla #18 : Aralık 11, 2012, 12:15:34 ÖÖ »
Tasarım konusunda şu uzaylılar çok zevksiz
'Camide olup ayakkabılarımı düşünmektense, yolda yürüyüp Allah'ı düşünmeyi tercih ederim.'

solidus

• Moderator
  • Tam Üye
  • 1370
« Yanıtla #19 : Aralık 11, 2012, 12:17:01 ÖÖ »

belki kamufle olmuştur :P

WpostaW

• Administrator
  • Tam Üye
  • 625
« Yanıtla #20 : Aralık 11, 2012, 12:17:32 ÖÖ »
asım bey ayıp olacak belki biraz ama hiç psikolojik yardım almayı düşündünüz mü? bariz balon olan bir şeyi nasıl ufoya benzettiniz, aklım almıyor.
Bu biraz ayıp oldu sayın lotk,sayın asım61'in daha önce ciddi bir videosunun bir tv programında yayınlandığını gördük (ışın atan ufolar)bence kendisinin kayda değer videoları var ben de bu fotoğraftakinin balon olabileceğini düşünüyorum.Lakin balona benzeyen tanımlanamayan uçan objelerinde olmadığının garantisini kimse veremez.

Kişisel sorularınızı asım beye kişisel olarak özel mesaj ile gönderin forum içinde kişiyi rencide edici yorumlara izin verilmiyor.Lütfen cümlelerimizi daha dikkatli seçerek yazalım.
« Son Düzenleme: Aralık 11, 2012, 12:20:34 ÖÖ Gönderen: WpostaW »
Tanrı'yı güldürmek istiyorsanız ona planlarınızı anlatın  8)

Laedri

• Tam Üye
  • 454
« Yanıtla #21 : Aralık 11, 2012, 12:23:07 ÖÖ »

belki kamufle olmuştur :P
Devasa uzaklığı aşacak teknolojileri olacak kamuflaj için balon seçecekler hiç sanmıyorum :)
'Camide olup ayakkabılarımı düşünmektense, yolda yürüyüp Allah'ı düşünmeyi tercih ederim.'

asım 61

• Tam Üye
  • 134
« Yanıtla #22 : Aralık 11, 2012, 05:45:12 ÖS »
Bunları da buraya UFOlar & Uzaylılar [UFOs & Aliens] UFO Gözlemleri [UFO Sightings]
bölümüne gönderip birde ısrarla Ufo dur diye diretmiyorlar mı,forum ve uzaylılar hırsından ağlayacak.

"çünkü üst taraftan  kırmızı  yakalığın içersinden iri gözlü yada gözlüklü,kocaman kulakları olan birisi bana doğru bakıyordu.
 cisim siyahi gri sırt kısmı yine yeşil.yaka yada kapişon kısmı kırmızı bakan insanımsı yüze benzeyen kısım ise bizim ten rengimizde idi."

daha neler...
  kimseye yalan borcum yok.
benim balon fabrikamda yok.öyle garip balonları yapıp içerisinede insanımsı maketler yapıp koyanlar utansın.
cismi ben kendi gözümle gördüğüm şeyi çekiyor ve yayınlıyorum.bu balonumsu kapsül 30 -40 sn kadar durup hareket etmeseydi balon diye bende aldırış etmeyecektim.
 internet elinizin altında tüm dünya görsellerini tarayıp son iki videomdaki balonumsu kapsüllerin bir benzerinin resmini bulun ve buraya koyun (aynısı yada benzerini çekin demiyorum) birdaha burada video paylaşmayacağım.
 kanıtlayamadığınız şeyi balon diye işkembe kökenli atışlar yapmayınız.
balon olduğunu benzeri görselle açıklayın.yine söylüyorum balon fabrikaları ve ithalatçılara klavyenizden ulaşıp ben şu resimdeki balondan istiyorum demek mesnetsiz atmaktan daha erdemli bir uğraş olacaktır.

asım 61

• Tam Üye
  • 134
« Yanıtla #23 : Aralık 11, 2012, 05:58:19 ÖS »
Bunları da buraya UFOlar & Uzaylılar [UFOs & Aliens] UFO Gözlemleri [UFO Sightings]
bölümüne gönderip birde ısrarla Ufo dur diye diretmiyorlar mı,forum ve uzaylılar hırsından ağlayacak.

"çünkü üst taraftan  kırmızı  yakalığın içersinden iri gözlü yada gözlüklü,kocaman kulakları olan birisi bana doğru bakıyordu.
 cisim siyahi gri sırt kısmı yine yeşil.yaka yada kapişon kısmı kırmızı bakan insanımsı yüze benzeyen kısım ise bizim ten rengimizde idi."

daha neler...

böyle garip balonları yapıp içersine insanımsı figürler yerleştirenler utansın.
  ben gördüğümü çekiyorum.cisim gökyüzünde 30-40 sn kadar durduktan sonra hareket etmese  balon diye çekim bile yapmayacaktım.
  balon fabrikaları ve ithalatçıları klavyenizin ucunda.ararsınız fabrika yada ithalatçıyı,resmi gösterirsiniz ben bu balonun aynısını istiyorum dersiniz.yada tüm dünyadaki balon görsellerini tarar aynı istekte bulunursunuz ve  son iki videomun balon olduğunu kanıtlarsınız;forum ağlamaz.
 bende birdaha burada video paylaşmam.
sözkonusu küçük uğraş erdemli bir uğraşı olur.
 öyle işkembe kökenli atışlarla bir yere varılamaz.aynı yada benzeri videoları çekin demiyorum hazır yapılmışını bulun  yeter ;öyle balon deyip bilge cahilliğin luzumu yok.

Samet

• Tam Üye
  • 256
« Yanıtla #24 : Aralık 11, 2012, 06:01:15 ÖS »
Uzun uzun yorumlarla UFO diye direttiğiniz bir vidyonun eski forumda unicorn balon olduğu çok rahatça kanıtlanmıştı.

Rousseau

• Tam Üye
  • 223
  • been there done that
« Yanıtla #25 : Aralık 11, 2012, 06:04:28 ÖS »
utanmadınız mı bunu yapanlar? :D

ama asım bey, insanlar haklı. bakın siz "üst taraftan  kırmızı yakalığın içersinden iri gözlü yada gözlüklü,kocaman kulakları olan birisi bana doğru bakıyordu." deyince videoyu izlemek lazım belki de gerçekten balon değildir dedim içimden ama bahsettiğiniz şeyleri göremedim. ne kapak açılıyor ne de içinden iri gözlü uzaylı bakıyor. gördüğüm tek şey bir sürü birleşik balonun rüzgarla sağa sola dönmesi.

"Bazı insanlar vardır, eğer bir şeyi zaten bilmiyorlarsa, onlara anlatamazsınız." Louis Armstrong

asım 61

• Tam Üye
  • 134
« Yanıtla #26 : Aralık 11, 2012, 08:18:56 ÖS »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tQznf5a0f7M

kimsenin birşey  kanıtlayacağı yok bari benzerini ben bulayım dedim.
 dünyanın bir ucunda aynı balon dizgisini nasılda yapmışlar.ilginç olsa gerek?
 daha önceki videomun ünicorn balon olduğunu hangi  baba yiğit kanıtlamış.
    arkadaşlarımız ufo denilince kütahya porselende takılmışlar hala.
 yukarıda link verdiğim cisim benim çektiğim cismin aynısıdır.ufo değildir?

Samet

• Tam Üye
  • 256
« Yanıtla #27 : Aralık 11, 2012, 08:25:05 ÖS »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tQznf5a0f7M

kimsenin birşey  kanıtlayacağı yok bari benzerini ben bulayım dedim.
 dünyanın bir ucunda aynı balon dizgisini nasılda yapmışlar.ilginç olsa gerek?
 daha önceki videomun ünicorn balon olduğunu hangi  baba yiğit kanıtlamış.
    arkadaşlarımız ufo denilince kütahya porselende takılmışlar hala.
 yukarıda link verdiğim cisim benim çektiğim cismin aynısıdır.ufo değildir?

Vidyonun altındaki yorum güzelmiş youtube'da. Vote Up yaptım hemen.

Kigami

• Tam Üye
  • 184
  • Tengri teg Tengri de bolmuş Türük
« Yanıtla #28 : Aralık 11, 2012, 08:38:50 ÖS »
"İngiltere’de bir anaokulu çocuğu tarafından gökyüzüne salınan uçan balonun 9
bin 650 kilometre yol alarak Çin’de ortaya çıkması bilimadamlarını bile şaşkına çevirdi..

İngiltere’de dört yaşındaki kızın uçurduğu balon altı hafta sonra 10 bin km uzakta Çin’de ortaya çıktı.

Altı hafta önce Manchester’daki bir okulun düzenlediği yarışmada çocuklar, balonların üzerine ’Bunu bulan bana bir mektup göndersin’ diye yazıp gökyüzüne saldı.

Bu sayede en uzağa giden balon tespit edilecek ve sahibi olan çocuk hayvanat bahçesine bir turla ödüllendirilecekti. İlk mektup Manchester’ın çevresindeki banliyölerden geldi. Balonu Liverpool’a ulaşan çocuğun yarışmayı kazandığı açıklanırken 3 Eylül’de ulaşan ve üzerinde Çince yazılar olan mektup herkesi hayretler içinde bıraktı.

Bilimadamları bile şaşırdı

Alice Maines’in Manchester’dan uçurduğu balon, 26 yaşındaki Xie Yufei tarafından Çin’in güneydoğusundaki Guangzhou kentinde bir parkta yarı sönmüş bir halde bulundu. Xie balonu bir mektupla İngiltere’ye geri gönderirken, meteroloji uzmanları balonun patlamadan 9 bin 650 kilometrelik mesafeyi nasıl katettiğini çözemedi. Uzmanlara göre büyük ihtimalle balon bir uçağın kanadına takılarak bu kadar uzun mesafe gidebildi."

Konuda geçen haberin görseli de aşağıda. Zaten Asım beyin çektiği görsellerde kalp şeklinde, uzun ve yuvarlak balonları görmek de olası. Asım beyin yayınladığı ilk iki görselde en altta duran iki balon doğrudan kalp şeklinde. Ortada uzun ve yine krımızı bir kalp, üstte ise yuvarlak balonlar yer alıyor. Bunun gibi ülkemiz de dahil, özel günlerde, eğlencelerde gökyüzüne salınan oldukça fazla balon var :

« Son Düzenleme: Aralık 11, 2012, 08:58:31 ÖS Gönderen: Kigami »
"Ne Ay ne Güneş varmış, insanlar uçarlarmış, uçanlar ısı verir, ışıklar saçarlarmış." - Altay Türk söylencesi

Muzaffars

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • 605
« Yanıtla #29 : Aralık 11, 2012, 10:03:41 ÖS »
  ben gördüğümü çekiyorum.cisim gökyüzünde 30-40 sn kadar durduktan sonra hareket etmese  balon diye çekim bile yapmayacaktım.
  balon fabrikaları ve ithalatçıları klavyenizin ucunda.ararsınız fabrika yada ithalatçıyı,resmi gösterirsiniz ben bu balonun aynısını istiyorum dersiniz.yada tüm dünyadaki balon görsellerini tarar aynı istekte bulunursunuz ve  son iki videomun balon olduğunu kanıtlarsınız;forum ağlamaz.
 bende birdaha burada video paylaşmam.
sözkonusu küçük uğraş erdemli bir uğraşı olur.
 öyle işkembe kökenli atışlarla bir yere varılamaz.aynı yada benzeri videoları çekin demiyorum hazır yapılmışını bulun  yeter ;öyle balon deyip bilge cahilliğin luzumu yok.

Balon olduklarını ve içlerine insanımsı figürler yerleştirdiklerini bildiğinize göre,o halde sizde bunun ufo olmadığını biliyorsunuz demektir.O zaman bunu forumda ufo diye yansıtmanız olmadı.Ve balon ile bir ufoyu birbirinden ayırabilecek beyin yapısına da sahibiz.Yani işkembeden atmıyoruz.Sizin videolarınızın gerçek olup olmadığını anlamak için balon fabrikalarını aramamıza gerek yok.Burada her gördüğümüzün ne olduğunu bilecek kapasiteye sahibiz.
Olağanüstü iddialar olağanüstü kanıt gerektirir.