0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UFO Gözlemleri [UFO Sightings] | Ağustos 16, 2015, 08:21:11 ÖS
Aydın/Kuşadası Mavi Işık oluşumu

EYUNAL

• Yeni Üye
  • *
  • 5
Aydın/Kuşadası Mavi Işık oluşumu
« : Ağustos 16, 2015, 08:21:11 ÖS »
Selamlar
Şuan yaz tatili sebebiyle tatildeyim.Burada olduğum süre boyunca sürekli gökyüzünü takip ediyordum sahildeyken falan hatta bir kaç gün önce asteroid kuşağı da vardı burada sık sık görmek mümkün oluyor. Fotoğraflamak mümkün olmadı :)
Neyse dün akşam saat 10 civarı havuzdaydım ve kafamı gökyüzüne yönelttiğimde düz çizgi halinde sayısı tahmini 10-15 tane olan mavi noktalar gördük belli bir süre yanıp sönüyorlardı ben ilk önce havuzun kloru çarptı sandım  ;D bir kaç saniye düşündüm ve kardeşime sordum bunlar ne diye oda benle aynı şeyi gördü ve yanda ki aileye de sorduk ben havuzdan çıplak ayakla eve depar attım tripod ve kameramı aldım hemen saat 10.01 den itibaren fotoğraf çekmeye başladım. Fotoğraflar uzun pozlama olduğu için hareket izleri mevcuttur.
İlk fotoğraf 6 sn olmak üzre diğer fotoğraflar ise 20 ile 30sn arasında pozlanmıştır
Gerekirse elimde fotoğrafların dijital ham (raw) hali bulunmaktadır
Bugün forumda aynı benzeri vakaları gördüm sanırım bu bölgede sık yaşanıyor

Ayrıca bir kaç dün önce yine sahildeydim.Güzelçamlı plajınnandaydım ve Kuşadası'nın bir kısmı buradan görülüyor
Çok hızlı bir şekilde görünen sarı bir ışık gördüm yakınlarında da yolcu uçağı vardı sarı renkli cisim yolcu uçağının yakınına geldi gibi oldu ve birden yavaşladı bana uzaktan net ve parlak bir ışık verebilecek kadar  güçlü bir ışık kaynağı olan cismin drone olma ihtimali az gibi geldi (O kadar hızlı gideceğine inanmıyorum) Kuşadası üzerinde durduktan sonra başka bir şeyle ilgilenmeye başladım tekrar baktığımda ise yoktu

Zahid

• Yeni Üye
  • *
  • 3
Ynt: Aydın/Kuşadası Mavi Işık oluşumu
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2015, 10:54:54 ÖÖ »
büyük ihtimalle öyle son 1-2 ayda türkiyede ufo gözlemi cidid anlamda arttı. ben de ankarada kırmızı ışık gördüm gökyüzünde top gibiydi, baya da büyüktü sonra ışığı azala azala yukarı çıktı sonra da kayboldu. çok ilginç...

Dragon

• Yeni Üye
  • *
  • 13
« Yanıtla #2 : Ağustos 23, 2015, 08:01:05 ÖS »
Eyunal siz gökyüzünü gece fotoğraflayınca aklıma askerliğim geldi. Gece 01-05 pususunda gökyüzünde buz pistinde birbirleri ile dans eder gibi dolaşan dünya dışı cisimleri seyrettikçe içime bir huzur dolardı. Niye bilmiyorum belki dünya dışında olduklarından daha mutlu yaşıyorlardır. Onları her görmek istediğimde gözlerimi göğe dikmem yeterliydi. Şimdi şehrin ışıkları buna engel oluyor.     

EYUNAL

• Yeni Üye
  • *
  • 5
« Yanıtla #3 : Ocak 29, 2016, 08:29:54 ÖÖ »
Eyunal siz gökyüzünü gece fotoğraflayınca aklıma askerliğim geldi. Gece 01-05 pususunda gökyüzünde buz pistinde birbirleri ile dans eder gibi dolaşan dünya dışı cisimleri seyrettikçe içime bir huzur dolardı. Niye bilmiyorum belki dünya dışında olduklarından daha mutlu yaşıyorlardır. Onları her görmek istediğimde gözlerimi göğe dikmem yeterliydi. Şimdi şehrin ışıkları buna engel oluyor.   
Umarım gözlemlediğim şeyler ufodur :) uzun zamandır foruma bakmıyordum paranoyak kısmımı aşırı tetikliyor da :D
Uzaylıları düşünüp bilgi edindikçe sanki baktığım yerde onları bekliyormuş gibi hissediyorum

deyta

• Tam Üye
  • 396
« Yanıtla #4 : Ocak 29, 2016, 12:13:26 ÖS »
izmir'de kuş, uçak, uydu, gezegen, meteor yağmuru, çin feneri, havai fişek, buluta yansıya lazer gösterisinden başka bir şey yok.
yani uzaylılar gelse ruhumuz bile duymaz. :)

zordur ufo gözlemi yapmak.
geçmiş olun hepimize.
foruma ne olmuş böyle bitmiş kimse kalmamış nerdeyse10 yıldır bu forumdayım hiç buadr kötü görmemiştim
Sen varsın ya :)
« Son Düzenleme: Ocak 29, 2016, 12:15:25 ÖS Gönderen: deyta »

EYUNAL

• Yeni Üye
  • *
  • 5
« Yanıtla #5 : Mart 21, 2016, 01:59:07 ÖS »
izmir'de kuş, uçak, uydu, gezegen, meteor yağmuru, çin feneri, havai fişek, buluta yansıya lazer gösterisinden başka bir şey yok.
yani uzaylılar gelse ruhumuz bile duymaz. :)

zordur ufo gözlemi yapmak.
geçmiş olun hepimize.
foruma ne olmuş böyle bitmiş kimse kalmamış nerdeyse10 yıldır bu forumdayım hiç buadr kötü görmemiştim
Sen varsın ya :)
İhimallerini ele alırsak;
Uçak olamaz uçaklar daha hızlıdır ve yanıp sönen navigasyon ışıkları vardır.Bu kadar yakından insan kontrolünde hiç bir insanlı araç ilerlemez. (istisnalar hariç)Uydu dersek sence bir anda bu kadar çok uydu görebilir misin ? Işık kirliliğinin olduğu bir bölgede .
Çin Feneri dediğimiz zamazingo mavi ışığa sahip değildir.İçinde ateş yandığı için haliyle kırmızı olacaktır ve yanıp sönmez. Havai fişek olma ihtimali zaten yok.Kuş desek o yüksekliğe insan tarafından tamamen evcilleştirilebilecek yırtıcı olmayan kuşların uçmasını mümkün görmüyorum.
Haliyle ya içinde helyum gazı olan içinde led ışık olan balonlar veya ufo