0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UFO Gözlemleri [UFO Sightings] | Haziran 18, 2016, 11:52:11 ÖÖ
Karşıyaka-bostanlı ışıklı cisimler

nutuk1923

• Yeni Üye
  • *
  • 2
Karşıyaka-bostanlı ışıklı cisimler
« : Haziran 18, 2016, 11:52:11 ÖÖ »
Herkese merhaba yıllardır bu foruma üyeyim arada girip olayları okuyorum ama ilk kez böyle bir şey gördüm ve yazmak istedim. Dün gece saat 10 civarı arabayla karşıyaka- bostanlıdaydık. Kafamı gökyüzüne kaldırmamla birlikte en az 25-30 tane sarı mavi kırmızı ışıkları yanıp sönen cisimler gördüm. Sessiz sedasız ilerliyorlardı. Önce balon ya da dilek feneridir dedim eşime de gösterdim o da gördü ama hiç bir şeye benzetemedim dedi. Ufolara falan pek inanmaz zaten. Dikkatli bakınca herbirinin altında yanıp sönen ışıklar olduğunu fark ettim. Biz arabayla giderken bizim gittiğimiz yönün tersine gidiyorlardı. Sonlara doğru aralarından büyük-yıldız kayması gibi- ışıklı bir şey hızla geçti gitti. Ay bu ne falan derken zaten arabayla uzaklaştık. Şimdi kendime o kadar çok kızıyorumki neden video çekmedim diye. Balon da olsa fener de olsa çekseydim keşke. Olanı idrak edene kadar eşim arabayı sürdü ne yazık ki. Gördüklerimizin açıklaması vardır belki buraya yazdım çünkü dün gece bostanlı çok kalabalıktı bizden başka gören var mı acaba? Twitter-youtube her yerde aradım belki birisi görüp bir video atmıştır diye ama yok. Gören birileri varsa lütfen paylaşsın.
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2016, 11:55:30 ÖÖ Gönderen: nutuk1923 »

deyta

• Tam Üye
  • 396
Ynt: Karşıyaka-bostanlı ışıklı cisimler
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2016, 12:21:30 ÖS »
fark ettiysen genelde cuma akşamları oluyor. :)

çin feneri, çin balonu, dilek feneri, dilek balonu denen şeyler.
düğünlerde toplu olarak atılıyorlar.

gökyüzüne bakmaya devam et..
ben de geçen gün bir uydu veya iss gördüm.. parlak bir yıldıza benziyordu. sabit rotada gidip gökyüzünü aştı.

bulutlardaki lazer yansıması, yıldız yağmuru, çin balonlarına da alışığım.
sadece yakamoz görmedim.

video kameram olsa da hepsini çeksem. :)

nutuk1923

• Yeni Üye
  • *
  • 2
Ynt: Karşıyaka-bostanlı ışıklı cisimler
« Yanıtla #2 : Haziran 18, 2016, 01:28:29 ÖS »
Doğru cuma akşamı büyük ihtimalle düğün vs vardır  internette iyice araştırdım led ışıklı balonlar bile yapmışlar. En azından benim için prova oldu bundan sonra bir şey görürsem aval aval bakmak yerine hemen telefonla çekmeye başlayacağım. Umarım en kısa zamanda alırsın kamera çok sağol cevabın için.
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2016, 01:30:14 ÖS Gönderen: nutuk1923 »