Author Topic: izmirde gördüğüm filo  (Read 16 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rhia

• Yeni Üye
  • *
  • itibar: +0/-0
izmirde gördüğüm filo
« on: July 16, 2017, 11:21:20 AM »
Herkese merhaba. Yaklaşık 2 gün önce izmirde yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum sizlere. Arkadaşlarımla sahilde ışık kirliliğinden birazda olsa uzak bir yerde oturuyorduk. Biraz uzanıp gökyüzünü izlemek istediğimde gökyüzünün tam ortasında 20 ila 30 arasında yanıp sönen, farklı renklere bürünen, her biri gördüğüm kadarıyla aynı büyüklüklerde, aynı zamanda adeta it dalaşı yapan uçaklar gibi sağa sola düzensiz bir biçimde uçuşan cisimler gördüm. Hemen etrafımdaki insanlara haber verdim. Video çekmek istedik fakat hiçbirimizin telefon kamerası bu anları görüntüleyecek kadar iyi değildi. Hızları normal bir yolcu uçağından biraz daha fazla olan bu cisimler yaklaşık 30 saniye ile 1 dakika arasında birer birer kayboldu. Gördüğüm şeyler dünya üzerinde bulunan hiçbir uçan cisime benzemiyordu. Acaba forumda buna şahit olan veya bunların ne olabileceğini bilen yada tahmin edebilecek birileri var mı?

Offline deyta

• Kıdemli Üye
  • Tam Üye
  • itibar: +10/-12
Re: izmirde gördüğüm filo
« Reply #1 on: July 16, 2017, 12:37:42 PM »
çin feneri
çin balonu
dilek feneri
dilek balonu
sky lantern denen şey olabilir.

hafta sonları düğünlerde toplu olarak bırakılıyorlar.
çeşitli renklerdeler. ana rüzgar yönünde hareket ediyorlar.

netteki videoları izleyerek bir fikir sahibi olabilirsin. :)
“Kendilerini kopyalayabilen hücreleri oluşturan proteinleri meydana getiren amino asit zincirlerini ne tetikledi?