MİSYONUMUZ

PROJE: SIRIUS GEZICI UFO MÜZESI

Özel olarak dizayn edilmiş bir Tır’ı UFO ve Uzay  Müzesi haline getirdik ve  ülkemizin her köşesine ulaşmayı amaçlıyoruz. “Sirius Gezici UFO Müzesi”  SİRİUS tarafından hazırlanan bu sosyal ve kültürel sorumluluk projesiyle; Dünya Dışı Zeki Yaşam gerçeğinin eski çağlardan günümüze kadar olan tarihini, yazılı ve görsel malzemelerle; digital fotoğraflar, gizli belgeler, analiz raporları, video görüntüleri, maketler ve canlandırmalarla Türk halkının bilgisine sunacaktır.

Amacı:

Dünya Dışı Zeki Yaşam ve Uzay’la ilgili bilimsel bilgi ve bulguları, ülkemizin her köşesindeki insanlarla, onların ayaklarına kadar giderek paylaşmak.

Evrensel ölçekte olan ve Dünyada ilk defa yapılan  bu projeyle, ülkemizi ziyaret eden yabancı turistlerin Müzeyi ziyaretiyle, Türkiye’nin dünyada tanıtılmasına da katkı sağlamak.

Hedefi:

Projenin  hedefi “Dünya Dışı Zeki Yaşam” ın varlığına dikkat çekmektir. 
Bir diğer hedef evrensel bir kültürle insanımızı tanıştırmaktır. Küreselleşen dünyada, insanımızın yerel değerlerle evrensel değerleri birlikte hissetmesini sağlamaktır.

Hedef kitlesi:
 
Tüm kamuoyu.

Dünya Dışı Zeki Yaşam olgusu, hemen herkesin ilgisini çektiğinden,     7’den 70’e her yaş ve sosyal grup...

2 yıllık Proje süresince hedef 2 milyon ziyaretçiye bire bir ulaşmaktır..    

Basın haberleri yoluyla da  ulaşılacak kitle on milyonlar olacaktır..

Zamanlaması:

Projenin uygulama zamanı;  Nisan 2010 -  Aralık 2012  dönemidir.

Süresi:

Projenin uygulama süresi 2 (iki) yıldır

Uygulama:

İstanbul’dan 05 Nisan 2011 de baslatilan “ SİRİUS Gezici UFO Müzesi” tırı, 2 yıl boyunca ülkemizdeki yüzlerce Alışveriş Merkezini, Üniversiteleri, Liseleri ve şehir-ilce  merkezlerini ziyaret edecektir. 

 
Copyright © WBRİstanbul, Usiaistanbul , 2010