Genel

GİZLİ DOSYALAR - ŞİLİ PARLEMENTOSU’NDA UFO ARAŞTIRMALARI

ŞİLİ PARLEMENTOSU’NDA UFO ARAŞTIRMALARININ ÖNEMİ KABUL EDİLDİ!

Şili Parlamenterleri UFO araştırmalarının önemini kabul etti.
Şili Millet Meclisinin Savunma Komitesi üyeleri tarihte ilk kez UFO olgusunu ele aldı.
27 Ağustos 2003’te yapılan oturum süresince milletvekilleri, Comité de Estudio de Fenomenos Aereos Anomalos (CEFAA) - Hava Fenomenlerini Araştırma Merkezi temsilcilerini ve OVNIVISION - Şili UFO Araştırma Teşkilatının yöneticilerini dinlediler.

Oturum, 18:30’da Ulusal Kongre binasının üçüncü katında OVNISION’ın yöneticisi Cristian Riffo’nun sunumuyla başladı. Riffo açılışı şöyle yaptı: “UFO’ların olağan koşullarda açıklanamayan, bilinmez olgular olduğunu ve dünyadışı bir teknolojiyi sergilediklerini netleştirmek istiyorum. UFO’ların hangi yıldız sistemlerinden geldikleri ise başka bir tartışma konusudur.”

Daha sonra Riffo, Şili Hava Yolları ile Hava Kuvvetlerine bağlı pilotların ve hava trafiği denetleyicilerinin (hava kontrol memurlarının) de içinde olduğu bir seri olayı, görüntüler ve belgelerle anlattı. Görgü tanıklarının bu olaylarla ilgili verdiği bilgiler de rapor edilmişti. Chacalluta, Tepual, Pichoy, Tobalaba, Arturo Martinez Benitez, Cerro Moreno and El Loa’da olan olaylar detaylı bir şekilde tartışıldı.
Daha sonra, Riffo ve çalışma arkadaşları, tüm milletvekillerine bu olayların detaylarının olduğu 150 sayfalık özel araştırma dosyasını sundular…

OVNIVISION’ın yöneticisi ve diğer yetkilileri, oturumun sonunda, parlamenterlerden bu olgu üzerinde çalışacak çoklu disiplin dallarından oluşan bir komitenin kurulmasının önemini ve aciliyetini belirttiler.
Ve Şili denizlerinde ve gökyüzünde bilinmeyen ciddi olayların araştırmasını yapacak bir “Şili Ulusal UFO Araştırma Komitesi” kurmanın gerekli olduğunu dile getirdiler..

Savunma Komitesi başkanı, Milletvekili Arturo Cardemil, oturumun sonunda medyaya yaptığı açıklamada, UFO olgusunun, üzerinde araştırma yapılması gereken çok ciddi ve önemli bir konu olduğunu ve zaman zaman Şili hava sahasında yaşanan ve önemli tanıklarca gözlemlenen bu gibi tanımlanamayan uçan cisimlerin hava trafiğinin normal işleyişini bozduğundan bahsetti ve “UFO Araştırma Merkezlerinin olduğu gelişmiş ülkeleri örnek almalı ve bu gibi olasılıklara karşı hazırlıklı olmalıyız” dedi.

Parlamenterler ayrıca, bu olguyla ciddi olarak ilgilendiklerini ve OVNIVISION’ın yöneticilerinden bu önemli konuda düzenli olarak bilgi almaktan memnuniyet duyacaklarını belirttiler.
Umarız, Şili Parlementosu tarafından atılan bu önemli adım, diğer Dünya Hükümetleri tarafından da örnek alınır ve gezegenimizin ve insanlığın gelişim ve dönüşüm sürecini yakından ilgilendiren bu çok önemli konu hakkında, ulusal ve uluslararası işbirliği içinde kamuoyunun bilgilendirilmesi çalışmaları açık ve şeffaf biçimde biran önce başlatılır…

Bu konuda, SİRİUS UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi olarak, gerek ulusal gerekse uluslararası platformdaki çalışmalarımızı, projelerimizi ve işbirliklerimizi arttırarak sürdürmeye kararlı olduğumuzu kamuoyumuzun bilgisine sunarız..

SİRİUS

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top