İkinci Kongre Konuşmacılar

.KONUŞMACILAR

SEAN DAVID MORTON
TV ve Film Yapımcısı – Yazar - Araştırmacı

Sean David Morton, Stanford Üniversitesi ve Mısır Kahire’deki British Üniversitesi’nde eğitim gördü, son olarak USC’den mezun oldu. Politika Bilimi, drama, astronomi ve organik kimya alanlarında eğitim aldı. Morton, ayrıca bir İncil alimidir ve Nepal’de T’ang Boyche Lama Manastırı tarafından keşişliğe kabul edilmiştir.

Morton, 51. Bölge ve New Mexico’nun kuzeyindeki Dulce Archeleta Mesa’nın içinde bulunan yer altı üssü gibi gizli hükümet projelerini açığa çıkarmak için cesaretle çalışmaktadır. 1991 Mayıs’ında 51. Bölge’yi tepeden seyretme olanağı veren bir dağ zirvesini keşfetmesinden sonra, binlerce insan bu yere akın etmiş ve tüm dünyanın dikkati 51. Bölge’ye çevrilmiştir. Bunun sonucunda “Populer Science” ve “Omni” gibi bilimsel dergilerde makaleler ve aralarında “L.A. Times”ın da bulunduğu birçok gazetelerin baş sayfalarında yazılar yayınlanmıştır. Tüm bu çalışmalar, Amerikan Hava Kuvvetleri’nin bu bölgeyi çevreleyen 4.900 dönümlük araziyi kamulaştırmasına yol açmıştır ve Amerikan Hava Kuvvetleri’nin bu bölgeye zorla el koyması uluslararası medyada baş haber olarak yer almıştır.

Morton, 1990 yılında “UFO Contactees” UFOlarla Temas Kuranlar adındaki 12 bölümlük bir belgeselin yapımcısı ve yönetmeni olarak görev yaptığı programda tüm dünyayı gezerek, dünyadaki belli başlı bir çok bilimadamı, araştırmacı ve temasçılarla 600 saatin üzerinde çekim yapmıştır. Ayrıca, “Area 51 : The Alien Interview” 51. Bölge: Yaratıkla Mülakat adlı programın yapımcısıdır. Morton’ın Amerikan ABC, CBS, NBC ve FOX kanallarında gösterilen diğer önemli çalışmalarını şöyle sıralayabiliriz :

“Unsolved Mysteries” ( Çözülmemiş Gizemler ) programının danışmanıdır.

Hard Copy, Sightings, Strange Universe, Paranormal Borderline, Geraldo Rivieara’s Now It Can Be Told, Mysteries, Magic and Miracles adlı uluslararası programların yazarı, yapımcısı ve yönetmenidir.

“Millenium Factor” Milenyum Olgusu ve “The Gulf Breeze Prophecies” Gulf Breeze Kehanetleri adlı kitapların yazarıdır. “Area 51: Nightmares in Dreamland” 51. Bölge: Rüyalar Ülkesinde Kabus isimli eserini tamamlamak üzeredir.

Kendisi aynı zamanda “durugörü” yeteneğine sahip olan Morton, aylık haber bülteni “The Delphi Associates”de yer verdiği spiritüel çalışmaları, şaşırtıcı bir biçimde önceden tahmin etmiş olduğu bazı büyük depremlerin, doğal felaketlerin, politik, sosyal ve bazı ekonomik krizlerin gerçekleşmesi olayları sebebiyle tüm dünyada tanınmaktadır.

STANTON T. FRIEDMAN
Nükleer Fizikçi - Yazar

29 Temmuz 1934 New Jersey doğumlu ünlü nükleer fizikçi, BS ve MS dereceleri aldığı fizik eğitimini Carl Sagan ile aynı sınıfta okuduğu Chicago Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra 14 yıl GE, GM, Westinghouse, TRW, Aerojet General Nucleonics ve McDonnell Dougless gibi firmalarda nükleer fizikçi olarak çalıştı. Bu firmalarda uzay çalışmaları yaptığı nükleer uçaklar, fizyon ve füzyon roketleri nükleer güç santralleri ona büyük tecrübeler kazandırdı.

1967’den günümüze kadar tam 33 yıldır 600’den fazla üniversite, ABD’nin 50 değişik eyaletinde, Kanada’da 9 eyalette ve İngiltere, İtalya, Almanya, Hollanda, Fransa, Finlandiya, Brezilya, Arjantin, Avustralya, Kore, Meksika, Türkiye ve İsrail gibi 13 değişik ülkede, “Uçan Daireler ve Dünya-Dışı Zeki Yaşam” üzerine sayısız konferanslar verdi. Ayrıca kendisinin UFOlar üzerine yazılmış kitapları, pek çok makalesi ile TV ve radyo programları da bulunmaktadır. Roswell olayının sivil araştırmacısı olan Friedman; Corona UFO Kazasını ortaya çıkaran uzmanlardandı ve Roswell olayının çözülmesi ve bu olayın da ortaya çıkmasını sağlayanların başıydı. 1979 yılında hazırlanan “UFOs are Real” UFOlar Gerçektir ve 1993 de çekimleri yapılan ve hazırlanan “Flying Saucers are Real” Uçan Daireler Gerçektir adlı dünyada büyük ilgi gören belgesel TV programlarında Friedman’ın çalışmalarından faydalanılmıştır. 1996 yılında “UFOs: The Real Story” UFOlar: Gerçek Hikayeler isimli CD-Rom çalışmasını hazırlamıştır. Temmuz 96’da basılan “Top Secret / Majic” isimli Majestic 12 grubu ile ilgili kitabı, hiç görülmemiş gizli resmi dokümanları içermektedir.

Friedman, Larry King, Nightline, Sally Jessy Raphael, Unsolved Mysteries, Sightings, Entertainment Tonight gibi ABD’nin ve dünyanın en çok izlenen yüzlerce programına konuk olmuştur.

Amerikan Senatosu’nun konuyla ilgili açık oturumlarında Friedman’ın bir uzman olarak tanıtlaması dinlenmiş ve Birleşmiş Milletler’de iki defa konuşma yapmıştır.

Tüm hayatını, evrende yalnız olmadığımızı kanıtlamak için araştırmalara adayan ve bu konunun en önemli otoriterlerinden kabul edilen Friedman, halen Kanada ve Amerika’daki araştırmalara ve dünya çapındaki konferans ve derslerine devam etmektedir.

PROF. JOHN E. MACK, M.D.
Harvard Ünv. Psikiyatri Böl. Abduction Olayları Uzmanı Yazar

Harvard Tıp Okulu Psikiyatri bölümde görev yapan Prof. John E. Mack, “Psikoloji ve Sosyal Değişim Vakfı” kurucu başkanıdır. Mack 1977’de yazdığı kitaplarla çok seçkin bir ödül olan “Pulitzer” ödülünü kazanmıştır. 1990’da kaçırılma olayları araştırmacısı Budd Hopkins ile tanışan Mack, dünya-dışı zeki varlıklarla iletişim halinde olan kişiler üzerinde araştırmalara başladı. Büyük araştırmalar sonucu, patalojik bir rahatsızlığı bulunmayan bu insanların anlattıklarının olağanüstü gerçekler olduğu sonucuna vardı. Bunun üzerine 1993’de “Program for Extraordinary Experience Research”, yani “P.E.E.R”: Olağanüstü Tecrübeleri Araştırma Programı’nı başlattı.

1994’de “Abduction: Human Encounters with Aliens (Abduction: İnsanların Dünya-Dışı Varlıklarla Karşılaşmaları) isimli kitabı basılmış ve tüm dünyada olduğu gibi akademik çevrelerde de büyük yankı uyandırarak Abduction (dünya-dışı varlıkların insanları UFOlara almaları ve üzerlerinde birtakım deneyler yapmaları) olaylarının, bilimsel çevrelerce de araştırılmasına önayak olmuştur.

“Passport to Cosmos” Kozmosa Pasaport adlı 1999 sonu yayınlanmış olan kitabında ise Abduction olaylarının yanı sıra, bu yaşanan olağanüstü olayların gerek kişisel gerekse toplum açısından spiritüel gelişimimizdeki rolüne de değinerek, bizleri bu gerçeğin tekamülsel boyutlarına sürüklemektedir.

Çok saygın bir akademisyen olan Prof. Mack, yıllardır bu konuda Discovery Channel, NBC, ABC, CNN, Larry King Show, …vb gibi dünyanın önde giden kanallarının birçok önemli programında yer almış ve bu konuyla ilgili yazı ve açıklamalarına sayısız dergi ve gazetelerde yer verilmiştir.

Abduction olaylarıyla ilgili dünyanın en önemli otoriterlerinden kabul edilen Prof. Mack, yazdığı kitaplar, katıldığı konferanslar ve TV programlarıyla insanları aydınlatmaya devam etmektedir.

BUDD HOPKINS
Abduction Olayları Uzmanı Araştırmacı – Yazar

Budd Hopkins, dünyanın en önde gelen abduction (dünya-dışı varlıkların insanları UFOlara almaları ve üzerlerinde birtakım deneyler yapmaları) olayları uzmanı ve araştırmacısıdır. 1964’de Cape Cod dolaylarında gün ışığında şahit olduğu çok net bir UFO gözlemiyle bu konuyla ilgili araştırmalara başlayan Hopkins, 1981 yılında yazdığı ilk kitabı “Missing Time” Kayıp Zaman ile çok büyük yankı uyandırmış ve dikkatleri dünya-dışı varlıklar tarafından kaçırılanların üzerine çekmiştir.

Uzun araştırmalarından sonra 1987’de yayımladığı “Intruders: The Incredible Visitations at Copley Woods” Davetsiz Misafirler: Copley Woods’daki İnanılmaz Ziyaretler isimli kitabında, dünya-dışı varlıklar tarafından gerçekleştirilen kaçırma olaylarındaki amacın, dünya-dışı varlıklarla insan melezi bir ırk üretmek olduğunu ortaya çıkarmıştır. Hopkins’in geniş yankı uyandıran bu kitabı, 1992 yılında CBS televizyonunda dizi olarak yayınlanmış ve uluslararası birçok kanalda da gösterime girerek tüm dünyada büyük ilgi görmüştür.

Hopkins, 1989’da abduction olayını yaşayanlara terapi yardımı ve bilgilendirme amacıyla INTRUDERS FOUNDATION (IF); yani Davetsiz Misafirler Vakfı isimli bir dayanışma kurumu kurmuştur. New York merkezli bu vakıf, halen yürüttüğü çalışmalar ve araştırmalarla tüm dünyadan bu tarz olaylara maruz kalmış insanlara yardımcı olarak uluslararası bir kimlik kazanmıştır. Hopkins ayrıca M.I.T., Princeton, Temple Üniversitesi, Nebraska Üniversitesi gibi dünyaca ünlü birçok üniversitede, bilimadamlarına bu konuyla ilgili bilgi vermiştir.

En son kitabı “Witnessed: The True Story of the Brooklyn Bridge UFO Abductions” Tanık: Brooklyn Köprüsü UFO Abduction Olaylarının Gerçek Öyküsü’nde, 1996’da Manhattan’da apartman dairesinden bir kadının, pek çok şahidin gözü önünde dünya-dışı varlıklarca UFO’ya alınıp kaçırılmasını ve yaşadıklarını detaylı bir biçimde konu etmiştir.

Tüm kitapları 15’ten fazla dile çevrilmiş olan Hopkins, yaptığı çalışmalarla UFO araştırmalarına kazandırdığı bilimsel gelişmelerden ötürü, 1985-87 ve 94 yıllarında MUFON (Mutual UFO Nertwork) özel ödülüne layık görülmüştür. Time, Paris Match, Omni, People, The New York Times, The Washington Post gibi dünyanın en önemli dergi ve gazetelerinde yazıları çıkmış, ayrıca 48 Hours, The Today Show, Larry King Live , Good Morning America,BBC, Discovery, Nightline, 20/20… ve daha birçok TV ve radyo programına katılmıştır.

NİCK POPE
İngiltere Savunma Bakanlığı Üst Düzey Yetkilisi Yazar

Nick Pope, 1985 yılından beri İngiltere Savunma Bakanlığı’nda görev yapmaktadır. Savunma Bakanlığı’nın dünya-dışı zeki varlıkları araştıran “UFO Departmanı”nda çalıştığı sıralarda, UFOlarla ilgili pek çok belge ve görüntüler edinmiş, konuya istinaden yaptığı açıklamalarla İngiliz Parlamentosu’nda büyük yankı yaratmıştır. Kendisi, İngiltere’de yapılmış birçok UFO gözleminin dünya-dışı zeki yaşama işaret ettiğini onaylamış ve bu gerçeği gizlemeden halka açıklama cesaretini göstermiştir.

Pope, Savunma Bakanlığı’na bağlı söz konusu departmanda UFOlar üzerindeki çalışmaları esnasında, hasat çemberleri (crop circles), kaçırılma olayları (abductions), hayvan kaçırma olayları (animal mutilations) ve paranormal olaylar üzerinde araştırmalarda bulunmuştur.

“Open Skies, Closed Minds” Açık Gökler, Kapalı Zihinler adlı kitabında Savunma Bakanlığı’ndaki “UFO Departmanı”nda yaptığı çalışmaları ve insanlardan gizlenen bir çok olayı halkın bilgisine sunmuş ve bu kitabı Sunday Times’da 3. sıraya yerleşerek, 10 hafta boyunca üst sıralardaki yerini korumuştur. Konuyla ilgili “The Uninvited” Davetsiz ve “Operation Thunder Child” Operasyon Gök Gürültüsü Çocuk adlı kitapları da başta İngiltere olmak üzere, diğer birçok ülkede bestseller olmuştur.

Nick Pope, Askeri Üslerde konuyla ilgili birçok brifingler vermiş ve Oxford Union’da tartışmalarda bulunmuştur. Hükümetin bu konuda birçok şeyi gizlemekte olduğunu açıkça itiraf edip, bu konuyu halka açtıktan sonra UFO Departmanından alınmıştır, fakat kendisi hala İngiltere Savunma Bakanlığı’nda, Ordudaki “Binbaşı” rütbesine denk düşen “Üst Düzey Yetkili” sıfatıyla görevini sürdürmektedir.

Pope, Sightings, This Morning, The Big Breakfast, Newsnight, Discovery, BBC… gibi birçok önemli programa ve TV kanallarına konuşmacı olarak katılmış, kendisiyle yapılan söyleşiler ve konuyla ilgili önemli açıklamaları tanınmış dergi ve gazetelerde yer almıştır.

WENDELLE STEVENS
Em. Yarbay/ABD Hava Kuvvetleri- Yazar

Wendelle Stevens, 1947 yılında Wrightfield, Dayton Ohio’daki Hava Teknik Haberalma Merkezi’nde deneme pilotu olarak göreve başlamıştır. Daha sonra Stratejik Hava Kumandanlığı’na ait “Ptarmignion Projesi”nin Hareket Takviye Üssü Subaylığı’na getirilmiştir. Kendisi daha sonra ABD Hava Kuvvetleri’nde 20 yıl süreyle savaş pilotu ve bölüm kumandanı olarak hizmet verdikten sonra Yarbay rütbesiyle emekli olmuştur.

Emrindeki savaş uçağı pilotları ve ordudaki diğer pilotlarca sıklıkla gözlemlenen ve rapor edilen UFOlarla karşılaşma olayları, Stevens’ın oldukça ilgisini çekmiştir. Bunun üzerine birliğine bağlı savaş uçaklarına, gözlemlenen bu UFOları görüntüleyebilmeleri için özel kameralar yerleştirmiş ve savaş uçağı pilotları bu cisimleri birçok defa fotoğraflayıp filme almayı başarmışlardır. Stevens, ileriki yıllarda da devam eden ve sadece kendi çabalarıyla gerçekleştirdiği araştırmalar sonucu, UFO fotoğraflarından oluşan geniş bir koleksiyon hazırlamıştır.

Aradan geçen 50 yıl sonunda Stevens’ın koleksiyonu günümüzde dünyanın UFO konusuyla ilgili en geniş koleksiyonu olarak kabul edilmektedir. Kendisi bu fotoğraflarını ve dolayısıyla konuyla ilgili bilgi ve birikimlerini dünyanın her yerinde insanlarla paylaşmakta ve eski üst düzey bir askeri yetkili olarak yıllardır halktan saklanan bu gerçekleri ortaya koymaktadır.

Kendisi, bu alanda yaptığı yıllar süren çalışmalarından dolayı tüm Ulusal ve Uluslararası Kongrelerin onur konuğu olarak kabul görmektedir. Dünya UFO literatürüne “Ufolojinin Babası” olarak adını geçirmiş, çok saygın biri olan Wendelle Stevens, dünyanın birçok ülkesinde sayısız televizyon programına konuk olmakta ve yine konuyla ilgili pek çok olay hakkında görüşü alınmak üzere özel haber programlarına davet edilmektedir. Stevens’ın UFOlar ve dünya-dışı zeki yaşam konusu üzerine yazmış olduğu birçok kitabı ve pek çok gazete ve dergilerde yayınlanmış röportaj ve yazıları bulunmaktadır.

MARCIA SCHAFER
MBA Contactee – Araştırmacı - Yazar

Marcia Schafer, şimdiye dek 9 ülkede yayınlanmış “Confession of an Intergalactic Anthropologist” Galaksilerarası bir Antropoloğun İtirafları adlı kitabını yayınladığından beri gezegenimizin ötesindeki hayatla ilgili deneyimleri hakkında konuşması için yoğun istek almaktadır. Dünya-dışı varlıklarla hayat boyu süregelen teması boyunca edindiği bilgiler ve profesyonel kanıtlar, kendisinin tıp, bilim ve araştırma alanlarındaki geçmişiyle birlikte, gerçek bir fenomen olan dünya-dışı varlıklarla yapılan temas olaylarına yeni bir bakış kazandırmıştır. Marcia, gezegensel bir tür olarak bizlere, evrendeki rolümüzle ilgili yeni bir anlayış boyutuna girmenin ne anlama geldiğini açıklarken, bu tartışmalı konuyu, günlük hayatın akışı içinde yeni bir kabul boyutuna getiriyor.

Antropoloji eğitimi almış olan Marcia güvenilir, açıksözlü ve iş, beden sağlığı ve bilimdeki yetkin geçmişi ve bu alanlardaki başarıları dolayısıyla yüksek derecede eğitimli bir insandır. Ve o dünya-dışı varlıklarla temasta olduğunu ayağa kalkıp kabul edebilen ve bu konudaki deneyimlerini insanlarla açıkça paylaşan çok az sayıdaki kadından biridir. Bu da gösteriyor ki ilk kez profesyonel iş yaşamı olan bir insan, hayat boyu süren uzaylılarla olan temasını gözler önüne sermek için ortaya çıkıyor. Onun eşsiz ilk elden bilgisi ve profesyonel kanıtları, MBA, tıp, bilim ve araştırmalarındaki uzmanlığı, gerçek bir fenomen olan dünya-dışı bağlantımıza yeni bir bakış kazandırıyor ve evrendeki rolümüze dair yeni bir anlayış geliştiriyor.

Schafer ayrıca global evrim, bilinçlilik ve yükseliş üzerinde odaklanmış bir basımevi olan “Cosmic Destiny” Kozmik Kader adlı yayınevinin sahibi ve yöneticisidir.

Kendisi, üç boyutlu dünyamızın sınırlarının ötesini görebilmesini sağlayan sezgisel yetenekleri, dünya-dışı varlıklarla direkt temasları sonucu elde ettiği bilgileri insanlarla paylaşabilmek için seminerler vermeye, çeşitli TV ve Radyo programlarına katılmaya ve dünyanın birçok yerinde yapılan konferanslarda konuşmacı olarak bulunmaya devam etmektedir.

SHELDAN NIDLE
Contactee – Yazar

Sheldan Nidle, 11 Kasım 1946 yılında ABD’nin New York şehrinde doğdu. Dünya-dışı varlıklarla ilk teması doğumundan kısa bir süre sonra başlamış ve özellikle 1950’li yıllarda, kendisi 4 yaşındayken, ışık formlu iletişim fenomenleri, dünya-dışı ziyaretler, uzay gemisi içinde verilen eğitim oturumları, telepatik ve doğrudan bilgi aktarımları gibi değişik türdeki temasları oldukça artmış, bu yıllar arasında dünya-dışı varlıklarla sayısız teması olmuştur. Bu temasların eğitimsel içeriği; dünya-dışı varlıkların evrimsel açıdan eski çağlardaki ve gelecekteki etkileri, göksel varlıkların ve insanoğlunun tarihi, spiritüel boyutlar, uzay ve zaman kavramları, dünyanın dönüşümü ve boyut değişimi ile ilgili konulardadır.

Sheldan, yaklaşık 14 yaşındayken, dünya-dışı varlıklardan kendisiyle iletişimi kesmelerini istedi, çünkü onların vermiş oldukları bilgiler bugünkü dünya bilimiyle birbirine zıttı. Onlar da tekrar geleceklerini söyleyerek gittiler.

Lisedeyken, ileri fizik, kimya ve hesap programları eğitimi aldı. O dönemlerde kendisinin de içinde bulunduğu araştırma grubu “iyon mikroskobu”nun keşfini yapmıştır. Buffalo’daki New York State Üniversitesi öğrenciliği sırasında “Amatör Astronotlar Klübü” başkan yardımcılığı yaptı. Kendisi 1970 yılında Ohio ve Southern California Üniversitelerinden MA (Master of Science) dereceleri almıştır. Nikola Tesla’nın hayatı ve çalışmaları üzerinde yapılan bilimsel araştırmalara katıldığı “Syntar Productions”da, bilimsel programlama bölümünün başkan yardımcılığını yapmış ve 1970’lerden 1980’lerin ortalarına kadar alternatif elektrik enerjisi kaynaklarını araştıran bilimsel araştırmada görev almıştır.

Sheldan Nidle, eğitimci, yazar ve uluslararası bir organizasyon olan “Planetary Activation Organisation” (Gezegensel Aktivasyon Organizasyonu) kurucusudur. Bu Organizasyonun amacı; insanları foton kuşağı ve gezegenimizin dönüşümü, ilk temaslar, ruhsal hiyerarşiler, galaktik konfedarasyonlar, gezegensel tohumlanma, dünya-dışı varlıkların kökenleri ve kozmoloji, galaktik zaman, gezegensel aktivasyon, akıcı grup dinamikleri, genetik mutasyon, yükseliş… vb. gibi konularda insanları bilgilendirmektir.

Sheldan Nidle’ın 1980’lerin ortalarında dünya-dışı varlıklarla temasları yeniden başlamıştır. Bunu takiben edindiği bilgileri yarı-haftalık web sitelerinde bültenler halinde yayınlamış ve bu bilgileri içeren çeşitli video kasetler hazırlanmıştır. Nidle, dünya-dışı varlıklardan aldığı bu temas bilgilerini tüm dünyada büyük ilgi gören kitaplar halinde yayınlanmıştır ve konuyla ilgili seminerler düzenlemektedir. Sheldan, “First Contact” ve “Selamat Ja!” isimli kitapların yazarıdır ve ayrıca ülkemizde de yayınlanmış olan ve tüm dünyada büyük ilgi gören “Galaktik İnsan” adlı kitabın yazarı ve bu kitaptaki, dünya-dışı varlıklar tarafından verilen temas bilgilerini alan kişidir.

LYSSA ROYAL
Contactee-Yazar

Lyssa Royal, psikoloji mezunu, kitapları 7 dilde çevrilmiş uluslararası alanda büyük bir ün yapmış contactee (dünya-dışı varlıkların temas kurdukları kişi) ve yazardır. Ailesinin de şahitliğinde yaşamış olduğu çok net bir UFO gözlemi, onun tüm dikkatini kainata ve dünya-dışı zeki yaşam konusuna çekmiş, hipnoza, UFOlara ve dünya-dışı varlıklara olan ilgisi, sonunda kendisinin medyumik yeteneklerinin benzersiz bir biçimde gelişmesine neden olmuştur.

“The Center for the Study of Extraterrestrial Intellegence (CSETI)” Dünya-dışı Zeki Yaşam Araştırma Merkezi’nin Arizona Koordinatörü olarak görev yapmıştır ve ayrıca 1993 yılından beri “CE-5s” adı verilen “dünya-dışı varlıkların insanlarla temasları” üzerine olan araştırmayı yürütmüştür.

Royal’in işinin önemli kısmı dünya-dışı zeki yaşam konusunu keşfetmek üzerinde odaklanmasına rağmen, işinin pratik uygulaması onun için daha büyük bir öncellik taşımaktadır. Bu amaçla 1985 yılından beri dünyanın birçok bölgesinde seminerler vermiş ve dünyanın kutsal bölgelerine geziler düzenlemiştir. “Millenium” Milenyum, “Preparing for Contact” Temasa Hazırlanış,“Visitors from Within” İçimizden Ziyaretçiler, “The Prism of Lyra” Lyra’nın Prizması gibi kitapları birçok dile çevrilmiş ve büyük yankı uyandırmış eserlerindendir.

Bu dünyaca ünlü şahıs, bir contactee ve kanal olarak, derinliği, netliği, dürüstlüğü ve kişisel yetkinliğe yönlendiriciliği olduğu kadar, bireyin ruhsal ve duygusal şifalanması gibi geniş bir konu çeşitliliği üzerine ilham verici konuşma yeteneğiyle de tanınmaktadır.

Çalışmaları ve dünya-dışı varlıklarla temasları birçok belgesel ve TV programlarına konu olan Lyssa Royal, çalışmalarını dünyanın her köşesinde sürdürmeye ve insanları bu çok önemli geçiş sürecinde verdiği evrensel bilgilerle aydınlatmaya devam etmektedir.

DERREL SIMS
CIA Eski Görevlisi Araştırmacı - Yazar

Derrel Sims, CIA eski görevlisi, uzman hipnoterapist, hipnotik anestezi uzmanı, NLP (Beyin dili programı) uzmanı ve dünyaca ünlü ufolojisttir. Ayrıca kendisi de UFO’ya alınmış ve alınışı kanıtlanmış bir abductee (dünya-dışı varlıklarca UFOlara alınan ve üzerlerinde birtakım fiziksel deneyler yapılan kişi)’dir. “American Medical Association” (Amerikan Tıp Birliği) de dahil olmak üzere birçok akademik çevre Sims’in, artık inkar edilemeyecek abduction (dünya-dışı varlıkların insanları belli amaçlar doğrultusunda gemilerine almaları) olayları hakkında bir uzman olduğunu kabul etmiş bulunmaktadır.

Sims, 1995 yılında dünya-dışı varlıkların bazı insanların bedenleri içine yerleştirdikleri cisimleri yerlerinden çıkartmakla görevli kontrollü tıp ekibini yöneten ilk araştırmacı olduğunda, tüm dünyanın dikkatini bu konuya çekti. Bu olay, NBC, FOX, Channel 6, Unsolved Mysteries, Art Bell…. gibi sayısız televizyon ve radyo programlarının konusu oldu ve kamuoyunda büyük yankılar uyandırdı.

“Houston UFO Network”ün direktörü olan Sims, ilgisi ve duyarlılığıyla tanınır ve dünya-dışı varlıklarla yaşadıkları deneyimler yüzünden sarsılmış yüzlerce insanı gönüllü olarak bilgilendirmekte ve onlara yardım etmektedir.

Derrel Sims, yaptığı konuşmalarında dünya-dışı varlıklarla ilgili örtbas olaylarıyla, askeri ve sivil haber alma servislerinin örtbas olayları ve daha birçok olayla ilgili kapsamlı bilgi vermektedir. Birçok gazete ve dergide bu alanda yazılar ve makaleler yazmıştır. Ayrıca dünya çapında pek çok konferansa konuşmacı olarak katılmış, UFOlar ve dünya-dışı zeki varlıklarla ilgili sinema ve X-Files (Gizli Dosyalar) gibi önemli televizyon filmleri için danışmanlık yapmış, Japonya’dan Finlandiya’ya kadar birçok ülkede sayısız televizyon ve radyo programına çağırılmış, çalışmaları hakkında çeşitli belgesel kasetler ve programlar hazırlanmıştır. Ayrıca Sims’in konuyla ilgili; “First Evidence”, “Alien Hunter”, “Confessions of an Alien Hunter” isimli kitapları bulunmaktadır.

DONALD M. WARE
Emekli Yarbay / ABD Hava Kuvvetleri

Donald M. Ware, 1935, ABD doğumludur. 26 Temmuz 1952 yılında, ABD’nin başkenti Washington DC semalarında, bir grup insanla birlikte çok net 7 tane UFO’nun gözlemini yaptığından beri dünya-dışı yaşam ve UFOlar konusu üzerinde çalışmaktadır. Kendisi, 1957’de Duke Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur, 1972’de de Hava Kuvvetleri Teknoloji Enstitüsü’nün Nükleer Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Ülkesi için savaş uçağı pilotluğu ve test menajerliği yaptıktan sonra yıllarca kadrolu bilimadamlığı hizmetlerinde bulunmuştur. Ware, 1983’te Yarbay rütbesiyle A.B.D. Hava Kuvvetleri’nden emekli olmuştur.

MUFON (Mutual UFO Network), bilimin, Astronomiden Fiziğe 45 değişik alanından 100’e yakın bilimadamının kuruculuğunu yaptığı, “Dünya-Dışı Zeki Yaşam” ve “Ufoloji” konularında araştırmalar yapan ve dünyanın her tarafında binlerce üyesi olan bugüne kadar bu konuda kurulmuş en saygın Kurumdur. Donald Ware, 1969 yılında kurulmuş olan MUFON’da uzun yıllar Eyalet Direktörü ve Batı Bölgesi Direktörü olarak görev yapmıştır. Ware halen “International UFO Congress”(Uluslararası UFO Meclisi)nin direktörlük görevini sürdürmektedir.

“Gerçeği” araştırması, dünya-dışı zeki yaşamın varlığının temsil ettiği daha geniş bir anlayış doğrultusunda onu fiziksel, zihinsel ve spiritüel etkileşimlere itmiştir. Donald M. Ware, “UFOlar ve Paranormal Olaylar”, “Hükümetin UFOlar Üzerine Uzun Süreli Gizli Eğitim Programı”, “Telepatik İletişimler ve UFO Olayları”, “Dünya Hükümetine Doğru Giden Yol”, “Gulf Breeze UFO Gözlemlerinin 10 Yılı” “Transformasyonun Spiritüel, Fiziksel ve Politik Etkileri” başlıklı konularla ilgili birçok makale yazmış ve konuşmalar yapmıştır.

Ware’in halen üzerinde çalıştığı “The Rising Culture, Joining a Galactic Society” Yükselen Kültür, Galaktik Bir Topluma Katılmak isimli kitabı çok yakında okuyucularıyla buluşacaktır.

ROBERT O. DEAN Em. Binbaşı / ABD - NATO

Robert O. Dean; Birleşik Devletler ordusunda 27 yıl hizmet vermiş ve Binbaşı olarak emekli olmuştur. 1963-67 yılları arasında Fransa’da SHAPE-NATO genel kadrosunda görev yapmıştır. Bu çok önemli görev sırasında kendisine “Cosmic Top Secret”, yani NATO’nun birçok gizli departmanlarına girerek, en üst derecede gizli belgelere ulaşmasını sağlayan “Büyük Kozmik Sır” yetkisi verildi. Bu da onun kapalı kapılar ardında saklanan ve dünya üzerinde halen faaliyet gösteren en az dört farklı dünya-dışı zeki ırkın var olduğunu resmi olarak belgeleyen çok gizli NATO raporları ile karşılaşmasına neden oldu.

Bu bilgi Dean’in hayatını tamamiyle değiştirdi ve onu UFOlar ve Dünya-Dışı Zeki Uygarlıklar gerçeğinin ve bu konuyla ilgili saklanan tüm sırların ortaya çıkarılmasının tutkulu savunucularından yaptı. Kendisi o zamandan beri UFO araştırmalarını sürdürmektedir. Dean, araştırmalarının yanı sıra edindiği bilgi ve birikimlerini açıkça ortaya koyarak, toplumu bu konuda bilgilendirici eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca Dean, Amerikan Hükümeti’ni, gizlemekte oldukları UFO dosyalarını ve datalarını ortaya dökme konusunda ve Amerikan Senatosu’nda bu konuyla ilgili açık oturumların yapılabilmesini sağlamak amacıyla bir Kampanya yürütmektedir. Dünya-dışı zeki yaşam konulu hemen her TV programına değerli bilgilerinden yararlanmak için çağırılan Robert O. Dean, halen dünyanın birçok ülkesinde konferanslara katılmaya ve dünya insanını bu konuda bilgilendirmeye devam etmektedir.

KELLY CAHILL
Abductee – Araştırmacı – Yazar

Kelly Cahill, UFOlar konusundaki araştırmacı kimliğinin yanı sıra bizzat kendisi de UFOlarla karşılaşmış bir şahıstır. Bu olay, UFOlar ve dünya-dışı zeki yaşam konusunda bilimsel araştırmalar yapan dünyanın en büyük ve bilimadamlarından oluşan kadrosuyla da en saygın organizasyonu sayılan MUFON (Mutual UFO Network) tarafından incelenmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda ise Kelly Cahill’in yaşadığı bu olay, şimdiye dek rapor edilmiş “birden çok tanıklı en önemli karşılaşma” olarak UFO literatürüne geçmiştir

1993 yılının Ağustos ayında gerçekleşen bu olay, 1 yılı aşkın bir süre boyunca bilimadamları tarafından araştırılmış ve Cahill’in vatanı olan Avustralya’da UFO konusunun kamuoyunda tartışmaya açılmasına neden olmuştur. Aralarında Cahill’in de bulunduğu 6 kişinin tanık olduğu bu karşılaşmayı Travis Walton olayından dahi önemli kılan özellik, birden fazla tanığın olmasının yanı sıra UFO’nun iniş yerinde tespit edilen kimyasal anormallikler, yüksek radyasyon ölçümleri ve dünya-dışı varlıkların uzay gemilerine aldıkları kişilerin vücutları üzerinde bıraktıkları çeşitli şekillerdeki fiziksel kanıtlardır.

Kelly Cahill, bu çok önemli olayı sadece deneyimlemekle kalmamış, yaşadıklarından sonra kendini UFOlar ve dünya-dışı zeki yaşam konularında araştırmalara ve tüm dünya insanının gelişimi için son derece önemli olan bu konunun halktan artık daha fazla gizlenmemesi yolundaki çalışmalara adamıştır. Kendisi oldukça tecrübeli bir araştırmacıdır ve bu amaçla çok sayıda ulusal ve uluslararası konferansa konuşmacı olarak katılmıştır. Cahill’in “Encounter” Karşılaşma isimli kendi deneyimini anlattığı kitabı, “Roswell” filminin yapımcısı Paul Davids tarafından çok yakında filmleştirilmek üzere çekimlerine başlanacaktır. Kelly’nin konuyla ilgili birçok ülkede önemli televizyon ve radyo programlarına katılımları da halen devam etmektedir.

K.T. FRANKOVICH
Contactee – Yazar – Film Yapımcısı

K.T. Frankovich, Hollywood’un ünlü Frankovich ailesi üyelerindendir. Vahşi hayatı anlatan belgeseller üzerinde uzmanlaşmış olan Frankovich, ender olarak verilen ve sadece Steven Spielberg ve “Star Wars” filmlerinin yaratıcısı George Lucas’ın sahip olduğu “Gold Venus Medallion” ve “The Golden Horn of Plenty” ödüllerinin sahibidir. Filmleri, ABD ve Kanada’da olduğu kadar 13 yabancı ülkede gösterilmiş ve 13 yabancı dile çevrilmiştir.

Frankovich, özel hayatında kendini kötü davranışlara maruz kalan yaralanmış, kaybolmuş ve açlıktan ölmek üzere olan hayvanları kurtarmaya adamıştır. Profesyonel bir yazar ve şair olan Frankovich’in eserleri ABD, İngiltere ve Kanada’da geniş ölçüde yayınlanmıştır. “Beyaz Saray”a dahi davet edilmiş K.T.’nin şiir dinletilerinde bulunanlar arasında Başkan Richard Nixon ve eşi, eski aktör Sir Vincent Price ve Sir William Collins de yer almışlardır. Şiir alanında da önemli ödüllere sahiptir. Ayrıca “Language of Souls” Ruhların Dili ve “Where Heavens Meet” Göklerin Buluştuğu Yer isimli kitaplarıyla 2000 yılı “Pulitzer Ödülü” Adayları arasında yer almıştır.

K.T.’nin sahip olduğu psişik ve doğa üstü güçler, 1970’lerin başlarında “The Valley of the Dry White Bones” Kuru Beyaz Kemikler Vadisi isimli kitapta dünyaca ünlü Amerikalı antropolog Dr. Henry Field tarafından araştırılmış, incelenmiş, defalarca kaydedilmiş ve dokümanlaştırılmıştır. 1980’lerde ise “My Lady of the Garden”, “Lady in the Dining Room” ve “The Valley of the Dry White Bones” kitapları, Frankovich’in hayat boyu süren psişik yeteneklerinin diğer birçok kayıtlarıyla birlikte ileri araştırmalar ve bilimsel incelemelerde kullanılması üzere, Parapsikolog Kathy Dalton tarafından Duke Üniversitesi’nde yaptığı bilimsel araştırmalardan sonra dosyalanmış ve kayda geçirilmiştir.

1990’larda K.T., Rhine Enstitüsü’nden Dr. William Roll tarafından PSI (psişik inceleme) testlerine tabi tutulmuş, incelenmiş, araştırılmış ve çalışmaları dokümanlaştırılmıştır. Dr. Roll, K.T. için “Hayatımda karşılaştığım en gelişmiş kişi. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Yetenekleri muhteşem” demiştir.

Mayıs 1992’de K.T. dünya-dışı bazı varlıklarla gündüz vakti, tamamen uyanık durumdayken iki ayrı karşılaşma yaşamıştır. Bu olaylar bilimadamları tarafından geniş ölçüde incelenmiştir ve bugün bunlar “Lime Grove Encounters” Lime Grove Karşılaşmaları olarak UFO Literatüründe detaylı bir şekilde yer almıştır. Frankovich, hayatındaki bütün önemli olayları ve yaşadığı tüm doğaüstü olayları “Where Heavens Meet” Göklerin Buluştuğu Yer adlı otobiyografik kitabında anlatır. Kendisi halen birçok TV ve radyo programlarına katılmaya, röportajları gazete ve dergilerde yer almaya devam etmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top