Genel

MEKSİKA UFO GÖZLEMLERİ

Mexico-City’de onbinlerce vatandaş tarafından gözlemlenen ve filme alınan UFO’lar (üstte ve altta)

Meksika UFO olaylarındaki artış, 11 Temmuz 1991 günü meydana gelen güneş tutulmasından birkaç gün öncesinde baş göstermiştir ve bir süre devam etmiştir.
7 Temmuz akşamı saat 8 civarı, 4 adli polis Pueblo’dan Atllixco’ya doğru yolculuk ettikleri sırada, El Mirador zirvesine yaklaşırken sürpriz bir şekilde garip ışıklı, uçan bir cisimle karşılaştılar. Bu garip cisim yeşil, kırmızı, mavi ve kehribar renginde ışıklar saçarak onlara doğru yaklaşmaya başladı. Bu cismin araçlarına çarpacağını sanıp epey endişelendiler.

Bu çok parlak cisim ilk başta yavaşça hareket ederken birden durdu ve gecenin ortasında havada öylece asılı kaldı. Hava biraz sisliydi ve polisler ilk önce, hiçbirine tanıdık görünmeyen bu cismin kaçak eşya taşıyan bir tür uçak olduğunu düşündüler.

Grubun başı, aracın kayıt numarasını görebilmeleri için fotoğrafçılarına cismin fotoğrafını çekmesini emretti. Cisim, fotoğrafı çekilir çekilmez geri döndü ve Popocatepetel Dağı yanındaki El Tecajete Dağlarına doğru çekilmeye başladı. Polis memurlarından hiçbiri araçtan çıkan her hangi bir ses hatırlamazken, dördü de onun, her hangi bir uçağa oranla çok fazla parlak ışıklar saçtığını söylemektedir. Fotoğraf filmi çıktıktan sonra kimse cismi tanımlayamamıştır.

Diğer Tanıklar:

Aynı yılın Eylül ayında, Atlixco yakınlarında küçük bir köy olan Zacatelco sakinleri, geceleyin alçaktan uçan parlak renkli garip bir cismi gözlemlediklerini rapor etmişlerdir. Daha önceden bu ışıkları gören ve isminin açıklanmasını istemeyen bir fotoğrafçı cismin dönüşünü görüntülemek için kamerasını hazırlamıştı. Cisim tekrar göründüğünde onun 2 fotoğrafını çekmişti. Onun fotoğraflarında görünen cisim, polislerin görüntülediği cisimle büyük benzerlikler göstermektedir fakat onun resminde düzgün bir sırada duran ışıklı camlar, polislerinkinde eğik bir pozisyondaydı.

Bu cisim, ya da ona çok benzeyen bir başka cisim Tlaxcala State’in uzak bir eyaleti olan Laguna de Alchichica’da da, deniz kıyısından ortaya çıkarken gözlenmiştir.

Fotoğraflar Artıyor:

Yine aynı cisme benzer bir başka fotoğraf Zacatelco’da 31 Ocak 1991’de ele geçirilmiştir. Dr. Carlos Perez ve Prof. Olpquin gece karanlığında alçaktan seyreden parlak ışıklar saçan bir cisim görmüşlerdir. Dr. Perez, kırmızımsı bir renge dönen, pencerelerinin içinden dışarı doğru loş sarı bir ışık saçan bir cismin fotoğrafını elde etmiştir. Cisim hızını artırıp büyük bir süratle üstlerinden uçup gitmiştir.

Güneş Tutulması UFOları

11 Temmuz 1991 tarihinde, Güneş Tutulması olayı Mexico Şehri ve üzerinde net bir şekilde gözlemlenmiştir. Bu olay öncesindeki hazırlık çalışmaları esnasında, Mexico şehri ve Puebla kenti halkının her kesiminden büyük bir kalabalık olayı görüntüleyebilmek için amatör kameralarını hazırlamışlardı. Halk, saat 13:00’de gerçekleşecek olan bu önemli tutulmayı bir parti havasında sokaklara dökülerek bekliyordu. Zamanı gelip kameralar güneşe doğru yönlendirildiğinde, insanlar güneşin karanlık tarafındaki gümüş disk şeklinde havada asılı duran bir cisim karşısında şok oldular.

Bir hafta sonra, bir televizyon kanalında “60 Dakika” adlı bir programın sunucusu ve yapımcısı olan Jaime Maussan, çok özel UFO görüntüleri elde ettiklerini bildirerek şehir halkına kayıt ettikleri bu tür görüntüleri, analiz etmek için TV kanalına getirmelerini istedi ve ardından bir günde tam 40,000 telefon aldı.

Maussan ve takımı hemen toplanan 600 ‘e yakın video görüntülerini analiz ettirdiler ve Mexico City’deki raporların tamamında ya da en azından büyük bir çoğunluğunda aynı cisimler bulunduğu ortaya çıktı. En iyi çekimler bilgisayar analizinden geçti ve sonuç hep aynı dijital görüntüydü: gümüş renginde, kubbeli, kırmızı ışıklar saçan disk şeklinde ve havada manevralar yapan cisimler.

Bu gözlemler devam etti ve daha çok rapor, fotoğraf ve video kaseti televizyon istasyonuna gelmeye devam etti. Bu zaman zarfında, Mexico City’deki uluslararası havaalanı, kontrol edilemeyen ve hava sahasına girmiş disk şeklinde bir cisim nedeniyle bir saatten fazla bir süre kapalı tutulmak zorunda kalmıştı. Günlük raporlar tutulmaya başlanmıştı ve Maussan eline, bu tanımlanamayan cisimlere dair 600 adetten fazla video kaseti ve fotoğraf geçmişti.


Daha sonra bu görüntüler Mexico Üniversitesi Optik Fizikçileri tarafından da günlerce sürecek analize tabi tutuldular ve sonuç aynıydı: “görüntüler doğru ve UFO’lar gerçekti”

Binaların üzerinde uçan UFO’nun olağanüstü görüntüsü

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top