Kategoriler

Yararlı Siteler

UFOstore

HobbyCholic

UFOcircle

UFO İfşaat Kampanyası

X Dergisi

Dünya UFO Günü

Merkez Kuruluş Amacı :

Türkiye’nin, dünya dışı zeki yaşam ve ufoloji konusunda bilimsel araştırmalar yapan ilk merkezi olan Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Merkezi, 1998 yılında kurulmuştur.

Amacımız; Evren’de yalnız olmadığımız gerçeğini ve Dünya dışı zeki varlıklar tarafından Gezegenimizin uzun zamandan beri ziyaret edildiğini, gerçekliği ispatlanmış bilimsel kanıtlarla; fotoğraf, hareketli filmler, resmi belgeler, üst düzey askeri ve sivil yetkililerin itiraflarıyla, astronot ve bilimadamlarıyla yapılan röportajlarla Türk halkına sunmak ve onları bu çok önemli evrensel konuda bilgilendirmektir.

Merkez Faaliyetleri :

Pazar hariç her gün açık olan Araştırma Merkezimizin Video-Konferans salonunda konuyla ilgili önemli video gösterimleri yapılmaktadır. 550 saatlik Video arşivimizden dileyen herkes faydalanabilmektedir..

Yerli ve yabancı 1000’nin üzerinde kitap ve kaynaktan oluşan Kütüphanemiz, halkımızın bu konuda bilgi edinebilmesi için ücretsiz olarak kullanımına açıktır..

Dünyadaki birçok değişik ülkelerde bulunan diğer UFO ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezleri ile direkt bağlantı halinde bulunduğumuzdan, Dünyada yaşanan en son UFO olaylarını, konumuzla ilgili en son bulguları ve dataları yazılı ve görsel basın yoluyla ve web-sitemiz aracılığıyla halkımızın bilgisine sunmaktayız.

Merkezimiz, 1999 yılından beri her yıl düzenli olarak Dünya çapında bir Organizasyon olan “Orta ve Doğu Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu Uluslararası UFO Kongre” lerini İstanbul’da başarıyla düzenlemektedir.

Bu anlamda, 20-21 Şubat 1999’da İstanbul, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Dünyaca ünlü 11 yabancı bilimadamı ve araştırmacının konuşmacı olarak yer aldığı ve 4200 izleyici ile 186 yerli ve yabancı basın mensubunun katıldığı “Orta ve Doğu Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu’nun ilk Uluslararası UFO Kongresi”ni gerçekleştirmiştir. Bu tarihi Kongre bugüne dek Dünyada yapılan en büyük UFO Kongresi olma başarısını kazanarak UFO literatürüne Dünyanın en büyük UFO Kongresi olarak geçmiştir.

Bu Uluslararası Kongrenin İkincisi 23-24-25 Haziran 2000 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşmiş ve binlerce konuk tarafından ilgiyle izlenen kongreye 14 yabancı bilimadamı, araştırmacı, yazar, askeri ve sivil yetkililer konuşmacı olarak katılmıştır.

“Orta ve Doğu Avrupa-Balkanlar ve Ortadoğu III. Uluslararası UFO ve Yeniçağ Kongresi” ise Dünyanın bu konudaki en önemli bilimadamları ve araştırmacılarının katılımıyla 15 Aralık 2001 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşmiştir.

Merkez Başkanımız Sn. Haktan Akdoğan, yurt içi ve yurt dışında konuşmacı olarak katıldığı birçok Ulusal ve Uluslararası konferanslarla, ayrıca 70’in üzerinde konuk olduğu TV ve Radyo programları ve yazılı basındaki sayısız röportaj ve yazılarıyla bu çok önemli konu hakkındaki bilgileri ve gelişmeleri paylaşmış ve paylaşmaya devam etmektedir

Merkez Başkanımız Haktan Akdoğan ve eski asistanı Esen Şekerkarar, 2001 yılından itibaren her yıl 2 Temmuz günü kutlanmaya başlanan Dünya UFO Günü’nün de yaratıcıları ve mimarlarıdır. Bu Proje tüm Dünyada büyük ilgi ve destek görmüş, 2001 yılından itibaren pek çok ülkede bu yönde her yıl kutlamalar yapılmaya başlanmıştır.

Ayrıca STAR ve KANAL 6 ekranlarında 40 Bölüm olarak hazırlayıp, yayınladığımız “UFO Gerçeği” adlı haftalık belgesel programımızın yeni bölümlerinin hazırlık çalışmalarına yoğun istek üzerine başlamış bulunmaktayız.

Merkezimiz ve Funika Holding tarafından henüz kurulan “Sirius Yayınevi”, yayınlayacağı UFO ve Yeniçağ konularıyla ilgili kitaplarla, bu konu hakkında Türkiye’deki eksikliği gidermek ve okuyucuyu konu hakkında derin araştırmalarda bulunan uluslararası platformda tanınmış birçok bilimadamı ve araştırmacın yapmış olduğu incelemelerden haberdar etme amacındadır. Yayınevimizin ilk kitabı “İçimizden Ziyaretçiler” çıkmıştır.

Ayrıca, Dünya çapında önemli bir Proje olan ve şu anda Dünyada; Amerika, Japonya ve İngiltere’de olmak üzere sadece üç yerde bulunan “Uluslararası U F O Müzesi” nin dördüncüsü 18 Ocak 2002 tarihinde, Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren önemli bir tarihi kent olan İstanbul’da Araştırma Merkezimiz tarafından Funika Holding’in sponsorluğuyla açılmıştır. Orta ve Doğu-Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu’nun da ilk Uluslararası UFO Müzesi olma özelliğini taşıyan “Uluslararası U F O Müzesi”, tüm Dünyada bu konuyla ilgili araştırma yapan yüzlerce kurum ve kuruluşun data ve arşiviyle de desteklenen bir Projedir.

Merkez başkanımız Haktan Akdoğan, İtalya ve Brezilya’da 20 yıla yakındır aylık olarak çıkmakta olan UFO Dergilerinin de Danışma Kurulunda Danışman olarak görev yapmaktadır