Dünya'dan Haberler

NASA’nın Mars’a gönderdiği Spirit aracının geçtiği görüntü, uzmanları şaşkına çevirdi

NASA’nın Mars’ta hayat izleri aramak üzere gönderdiği Spirit adlı keşif aracının geçtiği görüntü uzmanları şaşkına çevirdi. Geçilen fotoğrafları uzun süredir inceleyen uzmanlar, sanki yürüyormuş ya da bir tepeciğe oturmuş gibi görülen bir “varlık” tespit etti.

Uzay aracının Mars’tan geçtiği şaşırtıcı fotoğrafta, sanki öylesine dolaşan “çıplak yaratık”, bir tepeceğe tırmanmış ve oturuyormuş gibi görülüyor. Sipirit’in geçtiği fotoğrafları 4 yıldır en ince ayrıntısına kadar inceleyen uzmanlar, fotoğraflardan birisinde bir “varlık”ın olduğunu farketti. Görüntüde insan fizyonomisini de andıran “varlık”, dağlık alanda yürüyüp, tepciklerden birisindeki kayanın üzerine oturmuş gibi görünüyor. Gayet rahatmış gibi bir pozisyonda kameralara görüntüsü yansıyan “varlık”ın kolu, iki ayağından birisinin üzerindeymiş gibi algılanıyor.


Görüntülere kuşkuyla yaklaşanlar, objektiflere yansıyan bu görüntünün, sadece eski bir kaya oluşumu olabileceği görüşünde ısrarlı. Mars’tan daha önce de benzer resimlerin geldiğini ama daha sonra onların gezegenin yüzey şekillerine ait olduğunun anlaşıldığını belirten uzmanlar temkinli olmak gerektiğini söylüyorlar.

İngiliz Dailymail’in haberine göre uzun süredir fotoğrafları inceleyen uzmanlardan biri görüntüyle ilgili olarak, “Bu fotoğraf çok şaşırtıcı. Mars’ta bir “varlığın” gezindiğini görünce gözlerime inanamadım” dedi.

NASA’nın Mars’a gönderdiği Sipirit adlı keşif aracı şimdilerde yeni görevini sürdürüyor. Sipirit keşif aracı, 5 yıl önce gönderilmişti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top