Manşet Haberleri

Nisan 2012 Eylül 2012 TÜRKİYE UFO Raporu

YIL 2012

U F O GÖZLEMLERİNDE

İNANILMAZ ARTIŞ!…

Nisan – Eylül 2012 Türkiye UFO Gözlem Raporu

Bilindiği üzere,tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıklıkla UFO gözlemleri yapılmakta, dünyadışı zeki yaşama dair sivil ve resmi kişilerce önemli tanıklıklar yaşanmakta ve zaman zaman bu gözlemler amatör kameralarla vatandaşlarımız tarafından fotoğraflanıp, filme alınarak belgelenmektedir.

Kurumumuza, Nisan 2012- Eylül 2012 tarihleri arasındaki 6 aylık dönemde yapılan UFO ihbar sayısı toplam 3262 olup, bu ihbarlardan 768 tanesi digital fotoğraf veya video kameralarla kayda alınmıştır..Kurumumuz tarafından bu 768 görsel material üzerinde yapılan detaylı analizler ve incelemeler sonucunda , bunların 676 tanesinin yani yaklaşık % 88 inin uydu, Venüs, çin feneri, kuş, leke, balon, fotomontaj, ışık yansıması ve yanılsama gibi açıklanabilir doğal fenomenler olduğu belirlenmiş olup, 92 tanesinin ise, (yaklaşık % 12’sinin) 70 fotoğraf ile 22 video nun “UFO” olduğu tespit edilmiştir…Ayrıca görüntüler bugüne kadar tespit edilen en net görüntüler olma özelliğini taşımaktadır..

Gözlemlerin ve kayıtların yapıldığı bölgeler; İstanbul ve çevresi, Antalya, Alanya, Fethiye, Ordu, Bursa, Samsun, Ankara, İzmir, Efes ve çevresi, Aksaray, Manisa, Afyon, Uşak, Bolu, Denizli, Kayseri, Sivas, Nevşehir, Konya, Sivas, Edirne, Bilecik, Kırıklareli, Amasya, Çanakkale, Eskişehir, Safranbolu, Giresun, Gümüşhane, Kıbrıs, Adıyaman, Ağrı, Siirt, Bitlis, Erzincan, Erzurum, Zonguldak, Avşa adası, Ayvalık, Çorum, İzmit, Bolu ve Uşak..

Türkiye’ de son 10 yıldır yapılan ihbar ve gözlemlerdeki artış her yıl %15-20 civarındayken, 2012 yılında yapılan gözlem ve ihbar sayısı, 2009-2010 ve 2011 yıllarında yapılan ihbar ve gözlem sayılarına ve oranlarına göre %60 artış göstermektedir…Bu durum tüm diğer dünya ülkeleri için de benzer artışları göstermektedir ve dünya genelinde yapılan UFO gözlemlerinde çok ciddi artışlar saptanmaktadır…

Dünyamızda ekolojik, jeolojik, ekonomik, sosyal ve toplumsal anlamda çok ciddi değişimler yaşadığımız bu dönemde, UFO gözlemlerinde yaşanan bu ciddi artışın tesadüfi olmadığı kanaatindeyiz.. Önümüzdeki dönemde de UFO gözlemlerinin tüm dünyada ve Türkiye’de çok ciddi bir şekilde artacağını ve 2013-2017 yılları arasının UFO gözlemleri açısından dönüm noktası olacağını ve artık tüm dünya hükümetlerinin bu konuda saklanan gerçekleri açıklamak zorunda kalacaklarını öngörmekteyiz..

Meksika, İngiltere, Fransa, Danimarka, İsveç, Brezilya hükümetlerinden sonra şimdi de 2012 yılı içinde Uruguay Hava Kuvvetleri ile Yeni Zelanda ve Avustralya hükümetleri UFO raporlarını içeren birçok dosyayı halkın bilgisine açmıştır.. Yine geçtiğimiz aylarda, üstdüzey bir düzine askeri yetkili Washington Ulusal Basın Klübünde birçok önemli medya kuruluşunun katıldığı bir basın toplantısıyla, UFO gözlemlerinin birçok defa askeri üslerde ve nükleer başlıklı silahların ve füzelerin konuşlandırıldığı bölgelerde defalarca gözlemlendiğini itiraf etmişlerdir..

Ayrıca Avrupa Parlementosunda UFO belgelerinin gizliliklerinin kaldırılması üzerinde 4, 179, 180 ve 189 maddeleri dikkate alarak Avrupa İşlevselliği Antlaşması üzerinde bildiri yazıldı. Birliğin 33 meclis üyesinin anlaşarak yayınladığı bildiride Avrupa ülkelerinden arşivlerindeki UFO belgelerini halklarla paylaşmaları istendi. Medya kurumlarında, sivil toplum örgütlerinde ve bilimsel çalışmalar yürüten merkezlerde değerlendirilmek üzere kamuoyuna açıklanan bildiride, UFO’ların varlığı kabul edilerek ülkelerden ellerindeki UFO arşivlerini ifşa etmeleri istendi.. Komisyon üyesi 33 devletin imza attığı bildiri tüm dünyada büyük yankı uyandırdı…

“UFO Gerçeği” nin dünya hükümetleri tarafından açıklanmasının artık zamanı gelmiştir. İnsanlık için büyük önem taşıyan ve gezegenimizin tarihindeki dönüm noktalarından birini başlatacak olan bu açıklama, dünya tarihinde görülmemiş bir zamanı başlatarak, tüm insanlığı yeni bir bilgi çağına taşıyacak dev bir süreci başlatacaktır..

Basınımızın ve kamuoyunun bilgisine önemle sunarız…

Saygılarımızla

Haktan Akdoğan

Başkan

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi

Nisan – Eylül 2012 Türkiye UFO Gözlem Raporu

(Fotoğrafların büyük halleri için üzerine tıklayınız…)

 

12 Nisan 2012 Erzurum Tortu Kalesi üzeri (Fotoğrafı çeken Metin Yasemin)

04 Mayıs 2012 Kabataş İstanbul (Fotoğrafı çeken İsmail Gökçan)


19 Mayıs 2012 Ankara Elmadağ bölgesi Karaca Hasan köyü Hacı Murat yaylası (Fotoğrafı çeken İbrahim Tecer)

22 Mayıs 2012 Amasya merkez köylerine bağlı Eliltekke köyü civarlarında (Fotoğrafı çeken Samet Topçu)

26 Mayıs 2012 Gümüşhane, Şiran, Çal köyü (Fotoğrafı çeken Behiye Gündüz)

 

7 Haziran 2012 İstanbul (Fotoğrafı çeken Hasan Ali Uzun)

 

12 Haziran 2012 Kumburgaz İstanbul (Fotoğrafı çeken Yalçın Yalman)

 

24 Haziran 2012 Zonguldak Ereğlisi (Fotoğrafı çeken Mustafa Doğan)

 

5 Temmuz 2012 Bolu (Fotoğrafı çeken Ali Osman)

 

10 Temmuz 2012 Erzincan Munzur dağlarında Erzincan Yamaç Paraşütü Şampiyonasında (Fotoğrafı çeken Barış Tura)

 

17 Temmuz 2012 Kayseri kara yolu üzerinde (Fotoğrafı çeken Savaş Şahin)

2 Ağustos 2012 Gümüşsuyu İstanbul (Fotoğrafı çeken Mahir Uraz)

 

7 Eylül 2012 Pamukkale Denizli (Fotoğrafı çeken Aynur Akdeniz)

 

10 Eylül 2012 Üsküdar İstanbul (Fotoğrafı çeken Arda Açıktepe)

Videolar için bakınız: http://www.youtube.com/watch?v=j1KDEU3msGg&feature=youtu.be

13 Comments

13 Comments

 1. koray serifagaoglu

  17 Aralık 2012 at 19:48

  son fotoğraf 10 eylül 2012 çekilmiş fotoğraf çok net ve çok gerçekçi duruyor

 2. abdurrahim öz

  22 Aralık 2012 at 13:45

  benim anlamadığım bazı fotoğraflarda 2 ya da 3 UFO var. peki ya neden? yoksa savaşıyorlar mı?

 3. Cem Yilmaz

  26 Aralık 2012 at 19:52

  Bence savasmiyorlar ama bitmek tukenmeyen bir enerjileri var.Bu da bizden cok once evrimlerini tamamlamis olduklarindan kaynaklaniyor diye dusunuyorum.Evrene ve bilgiye cok ilgi duyuyorlar.Zaten olaya onlarin penceresinden bakabilmek bizim icin biraz zor olsa gerek.

 4. şerafettin LİMAN

  16 Ocak 2013 at 00:05

  bence koca evrende yalnız olmamız fikri biraz aptalca bir fikir.bize böyle bir ayrıcalık yapıldığına inanmıyorum.birgün mutlaka başka sistem normlarıyla tanışacağız.savaşa ayırdığımız kaynakları bilime ayırsak bu tanışma daha önce olacak

 5. Merve Arca

  20 Ocak 2013 at 22:30

  Uskudarda cekilen fotograf madem bu kadar net neden hicbiryerde haberi yayinlanmadi?

  Benim ufolar hakkinda gorusum su. Insanoglu okadar acgozlu ve duyarsizki bu gezegeni mahvediyoruz. Bence dunya buyuk bir savasa girerse onlarda kendilerini gostericektir. Cunku biz hem kendi gezegenimizin hemde kainatin dengesini bozmaktayiz. Kontrol edilemiyecek bi seviyeye geldiginde bizimle iletisime gecicekler diye dusunuyorum. Yok bizim hakkimizda bilgi edinmek istiyolar, yok bilmemne bunlar sacmalik. Bizim hakkimizdaki butun bilgiler dunyanin etrafinda gezen uydularin icinde bulunmakta. Bunun icin dunyaya gelmelerine bile gerek yok. Bence biran once bizimle dogrudan iletisim kurmali ve yalniz olmadigimizi bildirmeliler.

 6. wuboy

  12 Şubat 2013 at 01:07

  üsküdardaki puro seklindeki ufo iste yıllardır havada kara bir puro seklinde gördüğümüz ufonun iç ışıkları yakık yakından şekli ve kesin o cok büyük bir gemi .

 7. Bahadır Ozder

  24 Şubat 2013 at 12:33

  (Güneşte görülen yapı hakkında düşüncelerim)http://www.youtube.com/watch?v=1D62iIrdArQ&feature=player_embedded

  Eğer uzaylılar varsa (ki öyle görünüyor) bu büyüklükte ve güneşe bu kadar yakınlaşabilen bir yapı olağanüstü bir teknolojiye sahip demektir… Bu varlıklar dünyadaki hayatı tohumlamış, evrimini takip etmiş ve sık sık onlara eğitmenlik yapmış olabilirler. Bu durum ‘herşeyi yaratan, herşeye kadir, sonsuz güç ve kudret sahibi Tek Tanrı’ inancına gölge düşürür mü? Ben öyle bir Tanrının varlığına inanıyorum… Evrimini ve tekamülünü bizden önce tamamlamış ve algı boyutları bizimkinin çok üstünde olan bu varlıkların (uzaylıların) Tanrıyla birebir iletişim içinde olduklarına ve ona hizmet ettiklerini düşünüyorum. “Elçilerimiz İbrahim’e gelmiş: Selam, demişlerdi de o; Selam, demiş ve beklemeden onlara kızartılmış bir buzağı ikram etmişti.” (Hud 69) Tefsir açıklamalarında bu elçilerin erkek olduğundan bahsediliyor… Konuşuyorlar, hernekadar yemek yemeselerde yiyecekleri düşünülüyor. Sonra Lut peygamberle görüşüyorlar.. Hatta güzellikleri Lut kavminin ilgisini çekiyor… Belki de uzayda dünyadaki yaşamın başlangıcındaki gibi başka birçok yaşamlar var… Belki bizlerde yüzbinlerce yıl sonra o elçilerin ulaştığı tekamül boyutlarına yükselip uzayda yeni oluşmakta olan yaşamlara eğitmenlik edeceğiz?… Hepsi bir tarafa Tanrıya neden inanıyorum… Bu evren algı boyutlarımızın dışında olan başka bir evrenin içinde ortaya çıkmış olabilir… Ve aynı ortamda başka evrenlerde varolabilir…. Bu büyük yapı da başka daha büyük bir yapının içindeki milyarlardan biri olabilir.(!!!) Ve o da aynı şekilde…. Dinler 7 katlı bir oluşumdan bahsediyor… Buna akıl kafi gelmiyor… Ama şunu düşünebiliyoruz… Sebeplerin bittiği, ya da başladığı TEK ve HERŞEYİN VAROLMASINA NEDEN OLAN BİR ANA YAPI OLMALI… MADDEYE VE ZAMANA İNDİRGENEMEYECEK, ONLARINDA VAROLUŞ SEBEBİ OLAN TEK VE HERŞEYİ İLMİYLE VAREDEN VE KUŞATAN BİR YAPI… BEN ÖYLE BİR TANRIYA İNANIYORUM VE O VARLIĞI KENDİSİNDEN BAŞKA YARATTIĞI HİÇ BİR VARLIĞIN (İLMİ NE DÜZEYDE OLURSA OLSUN) KAVRAYAMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM… KAVRANILAMAZ BİR KUDRET, GÜÇ…. ALLAH!…

 8. ali

  18 Mart 2013 at 02:03

  25 sene evvel görmüştüm ilk kez bir ufo.o gün bügün yakınımdaki bir ufoyu görmeden hissetmeye başladım.bu sebepten o günden bu güne farklı tip ve boylarda onlarca ufo gördüm.şimdi temasa geçmek istiyorum.hakan bey size bu konularda yardımcı olabilirim.eğer civarda bir ufo varsa onu kesinlikle bulurum hislerimle.

 9. Alper

  23 Mart 2013 at 08:20

  Bende izmirin bir mahallesinde oturuyorum daha önceden köydü. Şuan yaşım onsekiz ama 7 yaşımda gördüğüm ufonun şekli aklımdan hiç gitmiyor her gece yatmadan önce dışarı bakıyorum bir ufo görmek için daha bu yaz kıpkırmızı bir ışık topunun daireler çizerek geçtiğini gördüm gerçekten uzaylılar var arkadaşlar çok korkunç değilseler tanışmak isterdim tabi bizim insanık kadar korkunç olamıyacakları kesin ama.

 10. sedat

  16 Nisan 2013 at 07:07

  Bunlarin ne olduklari belli degil arkadaslar hic bir devlet bilemedigi icin onlarda bir aciklik getiremiyor.hic bir musbet bilim adami kabul etmiyor.daha yeni yeni birtakim onemli insanlar birseyler soylemeye basladi’Buz Aldrin gibi aya ilk ayakbasan Armstrong un arkadasi gorduklerim bildiklerim benimle oteki duyaya gitmesin diye acikliyorum dedi bizi seyrettiler dedi.Internete bakarsaniz you tube falan birsuru film ve ayda uzaylilarin usleri olduklarina dair hatta marsda olduguna dair gibi..resimler filmler var.ve hatta eski USA baskani Ronald regan ile kominizmi yikan Gorbacov italyada bir yerde toplantidan sonra ozel olarak uzaylilardan tehdit var beraber dunyamizi savunmamiz lazim diye konusma gecer. ve Regan daha oncede birlesmis milletler genel kurulunda konusmasinda bu uzaylilarin dunyamizi tehdid ettiklerini soyler ve STAR WARS programini baslatir uzaya savunma sistemleri yapma planlari yaparlar ve daha sonra butceleri el vermedigi icin vaz gecerler..

 11. TheOnels

  20 Ekim 2013 at 09:12

  Uzun zamandır bu konuyla ilgili araştırma yapıyorum ve bu konuda inancım tam istediğim tek şey ise bir UFO görmek artık gökyüzünde ufo aramaktan sıkıldım denk de gelmiyor bu ne ya ama ihşallah bir gün görürüm

 12. samet

  31 Ekim 2013 at 18:47

  internetten birçok ufo video ve fotosuna baktım.bu ufo denen şeyler gerçekten varlarsa saniyelik ortadan kayboluyor boyut atlayabiliyorlar.dünyanın bir köşesinden diğer köşesine 5-6 saniyede gidebiliyorlar.geldikleri ve yaşadıkları yerleri tahmin edip düşünmek insan için olanaksız.dinen düşünürsek Kuran-ı kerimde alemlerin rabbi olan Allah deniliyor.Yani insanlık aleminden başka alemlerde var.cinler alemi var ama insanlar gözlerinde perde olduğu için onları göremiyor.Yani Allah (c.c) kainatın yaratıcısı başka alemleri dünyalarıda yaratmış olabilir.Diğer taraftan Amerika - Rusya askeri açıdan kendi istihparat çalışmaları için bu tür cihazlar yapmış olabilir.nükleer güçle çalışmaları mümkün.Ne hikmetse düşen ufolarda hiç şehirlerin ortasına denk gitmiyorlar.

 13. HAYRETTİN

  23 Ocak 2015 at 02:22

  bende zaman zaman bu tür cisimlerle karşılaştım.kurumunuzlada bir resim paylaşmıştım sonucn ne oldugunu bilmiyorum bu konuya ilgim devam edecek çünkü ufolar gerçekten var

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top