Makaleler

Dünya UFO Günü

 Dünya UFO Günü

Amaç
1.Deklarasyon
2.Deklarasyon

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan  tarafından yaratılan bu önemli Projeyle, 2001 yılından itibaren her yıl 2 Temmuz günü, Dünyanın 7 kıtasında aynı anda düzenlenen organizasyon ve etkinliklerle “Dünya U F O Günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Dünyanın birçok ülkesinde ve yüzlerce şehrinde bulunan birçok UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezleri, Dünyadışı Yaşamla ilgili araştırma yapan Kurum ve Kuruluşlar, Bilimadamları, Araştırmacılar, bu konularla ilgili yayın yapan TV ve Radyo kuruluşları, Kitapevleri, Dergiler, İnternet Haber Portalları ve bu evrensel gerçeğe destek veren Milyonlarca İlgilinin katılımıyla Her yıl 2 Temmuz günü konferanslar, seminerler, sergiler, yürüyüşler, TV ve Radyo programları, sinema gösterimleri, açık oturumlar ve çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

AMAÇ :

İnsanoglu varolusundan beri tüm zamanların en önemli sorusuna cevap aramakta:

“Biz Dünyalılar bu sonsuz evrende gerçekten de yalnız mıyız?”

Işık hızının 300 kat aşılarak yıldızlar-arası yolculukların ileride gerçekleşebileceğine dair önemli adımların atılması ve Ufoloji konusunda artık dünyanın en önemli üniversitelerinde araştırma birimlerinin kurulması, kürsülerin açılması, ayrıca üst düzey askeri ve sivil yetkililerin (astronotlar, senatörler, bilimadamları, askeri kuvvet komutanları, albaylar, generaller, savaş uçağı pilotları, radar operatörleri, CIA ve FBI gibi gizli servis üst düzey yetkilileri, savunma bakanlığı yetkililerinin) UFOlarla ilgili ele geçen kanıtları belgeleriyle sunarak artık açıkça itifarlarda bulunmaları ve bu konuda birçok fiziki kanıtın ( analizleri yapılarak gerçekliği kanıtlanmış UFOlara ait fotograf ve amatör kameralarca çekilmiş video görüntüleri, gizli belge ve raporlar, düşen uçandaire enkazları.. vs) ele geçmesi, Evrende yalnız olmadığımız gerçeğini açıkça gözler önüne sermektedir.

2001 yılından başlayarak her yıl 2 Temmuz’da kutlanan “Dünya U F O Günü”nün düzenlenme amacı,

işte bu evrensel gerçeği ve dünyadışı varlıklarca gezegenimizin uzun zamandan beri ziyaret edildiğini, gerçekliliği ispatlanmış bilimsel kanıtlarla ve bu konudaki en son gelişmelerle ve olaylarla dünya kamuoyuna sunmak ve tüm dünya insanını gezegenimizin ve insanoğlunun evrimini yakından ilgilendiren bu çok önemli evrensel konuda bilgilendirmektir.

Niçin 2 Temmuz?:

2 Temmuz 1947 ylında ABD’nin Roswell kasabasına bir uçandaire düşmüş ve bu uçandairenin enkazı bölgedeki 509. Bombardıman Ekibi askeri personeli tarafından ele geçirilmiştir, böylece UFO’larla ilgili 20. yüzyılın ilk fiziki kanıtı ele geçmiş ve bu olaya karışan birçok askeri ve sivil yetkililer açıkça itiraflarda bulunmuştur.

Dünya literatürüne “Roswell Olayı” olarak geçen bu önemli olay, NY Times, Washington Post, LA Times, San Fancisco Cronicles, Time dergisi gibi pek çok yazılı basında kapak olmuş ve birçok filme konu olmuştur. Ayrıca bu tarihi ve önemli olayın ABC, CBS, NBC, BBC, CNN, FOX, RTL, Discovery Channel…gibi önemli kanallarda belgeselleri yapılmıştır.

ETKİNLİKLER :

Dünyanın her yerinde; ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, Türkiye, Brezilya, Meksika, Avusturalya, İsviçre, Romanya, Arjantin, Rusya, İsveç..vs gibi birçok ülkede konferanslar, seminerler, yürüyüşler, sergiler, TV ve radyo programları, sinema gösterimleri, açık oturumlar gibi çeşitli etkinliklerle bu anlamlı gün kutlanmaktadır .

Bu önemli etkinliğe sanatçılar da büyük ilgi göstermekte. Kanada’lı dünyaca ünlü Sci-Fi Progidy adlı müzik grubu lideri Patrick Cross, “Dünya UFO Günü” için özel bir beste çalışmasına başlamıştır.

TÜRKİYE’DE ; “Dünya U F O Günü”nün mimarı olan ve bu önemli projeyi tüm Dünya’ya, 16-18 Mart 2001’de San Marino Cumhuriyeti Hükümeti’nce organize edilen “Dünya UFO Kongresi” nde sunan Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi’ de her yıl 2 Temmuz günü Istanbul’da etkinlikler düzenlemektedir. Halkın ve tüm basın mensuplarının ücretsiz davetli olduğu bu Organizasyonda; konferanslar, video ve film gösterileri yapılmaktadır.

WWW.WORLDUFODAY.COM

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top