Türkiye'den Haberler

AĞRI’DA FOTOĞRAFLANAN UFO’LAR!

Bu fotoğraflar AirTürkHaber Yayın Yönetmeni Ahmet Tunagür tarafından 22 Aralık 2012 Cumartesi günü saat 13.36’da Ağrı’nın güney batı istikametinde çekilmiştir.

Ağrı’nın güney batı istikametindeki tepelerin üst tarafında beliren yuvarlak cisim, önce Ay’a benzese de, bir dakikadan az bir süre içerisinde üst üste görüntüledikleri karelerde, cismin sabit olmadığı ve hareket ettiği açıkça görülüyor.

İlk karedeki cisim yerdeki ikinci karaltının üstünde iken, ikinci fotoğrafta beşinci karaltının üstünde ve daha yukarıda görünüyor.

Üçüncü fotoğrafta ise cisim yerden en yüksek seviyesinde. Aradaki zaman dilimi sadece 1-2 saniyelik deklanşör aralığı.

O sırada aynı istikametin sol tarafını görüntülediklerinde ise (4.Fotoğraf), açık gökyüzünde; diğerlerine oranla oldukça büyük duran birinci cisim bulutun sol başında, ikincisi ise tam sağ tarafında bulut içinde ve diğerleri mavi gökyüzünde oldukça net gözlenen ve aşağıya doğru sıralanmış vaziyette toplam 7 ayrı cisim kameraları tarafından görüntülendi.

3. fotoğrafta, neredeyse Ay büyüklüğündeki cisim fotoğrafta açıkça görüldüğü gibi arkasında mavi bir iz bırakarak göğe yükseliyor.

Kurumumuza gönderilen fotoğraflar üzerinde özel filtre analizi ve programlarla yapılan her türlü piksel, gölge, ışık, kontrast, negatif… vs değerlerin detaylı olarak incelenmesi ve analizi sonucu görüntülerdeki cisimlerin kesinlikle montaj olmadığı tespit edilmiştir.

Bu cisimlerin hiç bir şekilde bilinen konvansiyonel araçlarla ve görüntülerle uyuşmadığı ve cisimlerin uydu, venüs, meteoroloji balonu, çin feneri, kuş, uçurtma, uçak veya herhangi bir atmosferik fenomen olmadığı tespit edilmiştir.

Bu cisimler kurumumuz tarafından “UFO” olarak sınıflandırılmıştır.

Bilginize sunulur.

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi adına.

Haktan Akdoğan

Başkan.

Ağrıda UFO

Ağrıda UFO

Ağrıda UFO

27 Comments

27 Comments

 1. AYŞEN ŞENTÜRK

  25 Aralık 2012 at 12:56

  muhteşem..

 2. irem Erturk

  25 Aralık 2012 at 15:52

  Neden 7 gemi arastirma calismasi icin cok degil mi,acaba ne yapiyorlardi?

 3. Ahmet Şanlı

  25 Aralık 2012 at 16:34

  artık bizi ziyarete gelsinler onlarla görüşelim ben onları ziyarete gitmek istiyorum.Ey ufolar sizin teknolojiniz yüksek bu yazıyı görürsünüz.bu çağrıma kulak verin!

 4. gk

  25 Aralık 2012 at 19:33

  Haktan Bey Görüntüler ufo olabilir çok net bilgi sahibi değilim bu konuda ancak şunu belirtmek isterim ki son yıllarda meshur olan dilek balonlarını gece attıgınız zaman ki bunları arka arkaya attıgınızda havada onlar ca ufo ucuyor goruntusu verıyor gunduz attgınızda ise içindeki ates görünmeyince dısarda şeffaf poşet sanki gök yüzünde ucan daireler hissni veriyor burdaki görüntünün aynısını bu ışıkta size dilek balaonlarıyla yakalabilirim.saygılarımla

 5. bilgün

  25 Aralık 2012 at 23:11

  evvet. ben ataşehirde hep görüyorum… alışkınım…

 6. dogan

  26 Aralık 2012 at 13:59

  devlet niye birsey yapmiyor okadar kanit fotoraf var niye artik hersey resmi olarak aciklanmiyor bunlari artik insanlarimiz asmali

 7. Gökhan

  26 Aralık 2012 at 21:34

  Geçen hafta Ankara Çayyolunda daha büyük UFO görüntülendi.Videosu da var.Üstelik mayıs ayında bir kezdaha gelmişler.

 8. Gökhan

  29 Aralık 2012 at 22:31

  ‘Çayyolu’nda Ufo’ görüntüleri sosyal medyayı salladı video | Focus …
  http://www.focushaber.com › Video Galeri Anasayfa › YAŞAM

 9. Ayça

  03 Ocak 2013 at 21:29

  Çekilen fotoğraflara inanmak ya da inanmamak insanlara bağlı ancak dilek balonları vb gibi insan yapımı şeylerle karıştırmamak gerekir bunları.Buradaki görüntüler insanları kandırmak için değildir.Başka şeylerle kesinlikle karıştırılmamalı.Ayrıca devletin ne açıklamasını bekliyorsunuz ki? Kimse bu yaklaşıma hazır değilken kaos çıkarmak çok mantıksızca olur.

 10. crazyufo

  04 Ocak 2013 at 18:35

  googleye ufo 2012 yazın 2.çıkan videoda 5.dakikada kırmızı ışıklılarr vardı onları ben de gördüm kesinlikle uçak filan değildi çünkü çok hızlıydı bir de dairesel hareketler yapıyordu 4-5 tanelerdi bir de bu işin dini boyutu var Kur’an da bunun benzeri olaylar olabilir

 11. Levent

  07 Ocak 2013 at 11:24

  burda dilek balonları diyenler kendilerini kandırır ! evrende tek olmadıgımız ap açık ortada niye bunu reddedenler var ! travis walton’lardamı yalandı hep

 12. boliç

  09 Ocak 2013 at 18:04

  öteki gündem programına katılan haktan abi,orada “kuranda biz ve o zamirleri çok geçer” demişti…daha sonra açıklayacam bu zamirleri demişti..haktan abi bunu okuyosan lütfen biraz bilgi verebilirmisin o konu hakkında…bir daha ne zaman katılacan öteki gündem programına yada?

 13. Şefki

  09 Ocak 2013 at 22:13

  Yarın öbür gün yenileri çeıkarmı.
  Akşamları daah çok görünüyorlar tgaliba
  Lülüle burgazdaki görüntüler çok dikatimi çekti benim
  Arkadaşlarımda gece bu tür cisimlşer gördüklerini söyledi izmirde
  Nerde ne zaman karşılaşacaz ya sabırsızlandım şimdi..

 14. irem

  18 Ocak 2013 at 11:47

  bir bizim buraya gelmediler ya 🙁 olum gelin benimle de iletişim kurun arkadaşça l-konuşun 🙁

 15. Yusuf

  25 Ocak 2013 at 15:17

  İnsanoğlu bu kadar bilgi olmasına rağmen hala inanmıyor insan mağradan çıkmış fakat kafa hala mağrada kalmış.

 16. Bilgehan

  13 Şubat 2013 at 17:41

  İlk olarak şunu söylemek istiyorum uzaylılar dediğimiz olgular bence biraz fantastik ama ufolar olgusu gercek fakat şunu bilmemeiz lazım insanların teknolojisi kulandıkları veya görüdkleri ile sınırlı degil bugun süper güc olana abd olsun rusya olsun bu tarz ülkeler diğer ülkelerden daha ileri teknolojide oldukları için bu tarz araçlar yapıp kulanmaları mümkün ki bu tezi doğrulayanda ufo gözlemlerinin dünyada en cok oldugu yer roswell kasabası buda abd nin 51 . bölge dedigi askeri bölgenin tam yanında hatta buraya düşen bir ufo olduguda bilinmekte buda deneme ucuşu yapan bir araç olma ihtimali yüksek objektif olursak biz kendi teknolojimizi uzaylılara giydirmekteyiz

 17. eren

  21 Şubat 2013 at 14:23

  ben hiç görmedim inşallah görürüm nasıl görüosunuz anlamadım hep havaya mı bakıyosunus yoksa tesadüfmü

 18. Ekinox71

  21 Şubat 2013 at 19:34

  Hep yazmak istemiştim. Bir ara Haktan beyde gelmişti bizim buralara,
  Ben nerden mi yazıyorum. İstanbul Kumburgazdan. Deprem 1999 da olduktan 1 gün sonra mecbur dışarıda yatmak zorunda kalmıştık. Gece yarısı Yüzümüz gökyüzüne dönük sırtüstü uzanmış yıldızları seyrediyorduk birden yıldız zandığımız. Beyaz bir ışık yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Bir sağa bir sola giderken birden ikinci bir ışık, birbirleriyle oyun oynar gibiydiler. Hayatımın en ilginç günüydü o gün hep uzaylı mitlerine inanmışımdır. Ama ilkkez görmüştüm.

 19. berat

  28 Şubat 2013 at 13:34

  1972 de amerikaya düşen bir cisim nasa tarafından yok edildi ve onu gören tüm tanıklarla birlikte yok oldu peki nasanın sakladığı u şey neydi halea sır gibi dünyanın en gizli teşkilatının ellerinde

 20. muratcan

  02 Mart 2013 at 21:12

  ABD’nin bu kadar gelişmiş ülke olarak üsleri vardır.Ben ABD’nin uzayda araştırma yaptığını düşünüyorum.Onlarla iletişim kurabiliyorlardır.Fakat bunu basından saklıyabilirler.Aranızdan biri neden saklasın diyorsa Dünya tükendiğinde orada sadece o devlet yaşam sürdürebilir.bu sadece benim şahsi görüşüm böyle birşey varmı bilemem!

 21. Murat Erişkin

  07 Mart 2013 at 01:36

  7 mart 2013 akşamı iş dönüşü zeytinburnu metro üstgeçidi üzerinden atatürk havalimanı üzeri yönünde ayın görünüşü dikkatimi çekti.farklı bir görünüş gibi geldi bana.sanki ay değilmiş gibi.dikkatli baktığımda ayı perdelermiş gibi görünen bulut çizgisinin hep aynı kaldığını gördüm.bir tuhaflık vardı sanki.eve gelince internetten bu günün ay konumuna baktım ve hilal evresinde olduğunu gördüm.halbuki gördüğüm ay benzeri şey dolunay biçimindeydi.zaten normal ay olsaydı dikkatimi böyle çekmezdi.ne dersiniz,yukarıdaki cisim miydi acaba?Allah bilir.

 22. mehmet zeki

  14 Mart 2013 at 07:09

  Evt arkadaslar olayın oldugu gün ben de ,Arazi arastırması icin o alanda bulunuyordum ,Gök yüzünde tanımlayamadıgımız Ama Ucak benzeri ,Kanatları var gibi ama yo kgibide olan ,Garip ısıltılı(parlak yani ,ısık gibi)garip cisimler duruyordu İclerindne bir tanesi cok büyüktü ,Tahmin etmek istiyorum ,Tahminime göre 100 metre genişliğinde bir cisimdi ,Cisimi tanımlamak gerekirse Puro şeklinde ama Daha cok tükenmez kalem havasın da ya da Acılmıs yatmaya hazır bir kanepeyi andırıyodu ,Tabi cok ürkütücü hemen bir agac bulup saklandım.

 23. Heyecan Dorukta

  20 Mart 2013 at 10:59

  Ben de bu olguya inanıyorum. Haktan Akdoğan’ı yıllardır tanıyorum. 36 yaşındayım ve her progamını izlemeye çalışırım. Gerek nette gerek TV’lerde… Bu olguya alışmalıyız.

 24. Bilal

  23 Mayıs 2013 at 21:41

  Arkadaşlar bu konu ile ilgili yani uzaylıları bende çok merak ediyorum ve internette araştırma yaptım pek iyi bir sonuç aldığım söz konusu olamaz.Uzaylıları görebilmek için “Gezegenleri görme” gibi bir program indirdim.Gayet iyi çalışıyor gezegenler normal zamanlı bir şekilde ilerliyorlar..
  Fakat doğrumu yanlışmı bilemedim bana kalırsa yanlış veya sadece Flash olarak kaydedilmiş yani canlı değil..

  Ben canlı nasıl bulabilirim ? Ay ve dünya üzerine bakma yoksa teleskop almayı düşünüyorum.

 25. Hazar

  28 Mayıs 2013 at 21:11

  Sana katılıyorum ayça.

 26. ömer faruk

  22 Ağustos 2013 at 06:34

  Ya arkadaşlar ben hergün sabahlarım. Bazen sigara içmek için balkona çıkıp göğe bakıyorum. Ama nedense bu ufolar Adıyaman’a fazla uğramıyor. Rüyamda bile gördüm ama gerçek hayatta bakmaya devam ediyorum. Varsa umarım görüp sizinle paylaşabilirim.

 27. Alper

  22 Ağustos 2013 at 15:50

  Evet varlar. Bizim algılarımız her boyutu ya da her frekansı algılayamıyor. Hatta toplumların içlerine karşık halde yaşadıklarını bile söylebiliriz. Burada ne amaçla bulunuyorlar ya da ne için geldiklerini bilemiyoruz. Bir olay da benden : 2011 Çandarlı/İZMİR Ağustos 17 Saat 22:15 eşimle sahilde yıldızları ve denizi seyrediyorduk. Güney-Batı istikametinde birden bizim gördüğümüz mesafeden algıladığımız kadarıyla(5cm) 3 adet ince puro gibi ancak daha yuvarlak hattı biri önce diğeri üst arkada diğeride alt en sonda aklın alamayacağı hızda ses çıkarmadan uçan cisime tanık olduk. Bu Çandarlı da görünen ilk değil daha fazlası da var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top