Genel

POLİS ZAMORA’NIN UFO KARŞILAŞMASI


İllüstrasyon

UFO Gerçeği, 1964 yılına kadar sadece Hava Kuvvetleri ve özel UFO örgütleri gibi belli başlı birkaç grup tarafından araştırılmaktaydı. Basın, halk ve Amerikan Kongresi zaman zaman bu tartışmalar içinde yer alsa da, UFO’lara olan ilgileri kısa süreli oluyor ve yapılan UFO ihbarların sıklık derecesine göre değişiklik gösteriyordu. Bu konuya büyük ilgi göstermesi gereken bilim adamları ise sessiz kalmayı tercih ediyorlardı. Fakat, 24 Nisan 1964’te New Mexico’nun Socorro kasabasında meydana gelen bir olay herşeyi değiştirecek ve UFO’lara inanmayan pek çok kişiyi onların gerçekten var olduğuna ikna edecekti.
24 Nisan günü saygın bir polis görevlisi ve yerel kilise topluluğu üyesi olan Lonnie Zamora, hız yapan bir motoru takip ederken bir gürültü duydu ve kasabanın dışındaki vadiden alevler yükseldiğini gördü. Vadide dinamit patlamış olabileceğini düşünen Zamora, motorun peşini bırakarak alevlerin geldiği yere doğru yol aldı.

Polis memuru Lonnie Zamora

Olay yerine vardığında yerde oval bir cismin durduğunu farkeden Zamora, bu cismi devrilmiş bir arabaya benzetti ve telsiziyle Şerif’in ofisini arayarak bir kazayı araştırmakta olduğunu bildirdi. Zamora, cisme doğru yaklaşmasıyla birlikte bunun bir araba değil, üzerinde tuhaf bir sembol olan yumurta biçiminde beyaz metalik bir cisim olduğunu farketti. Bir uzay gemisini andıran bu cismin yanında beyazlar içinde iki insanımsı varlık durmaktaydı!


Polis Zamora’nın tasvirlerine göre olayın çizilmiş temsili resmi

Zamora vadinin tepesine vardığında, onu gören ve şaşıran küçük insanımsı yaratıklar araçlarına geri döndüler. Ardından büyük bir gürültü daha duyuldu ve ovalimsi araç, arkasından alevler çıkararak gökyüzüne doğru havalandı.


İllüstrasyon

Zamora telsizle yardım istedi fakat UFO yerden 10-15 feet yükseklikte düz bir çizgide yol alarak çöle doğru uçup gitmişti bile. Zamora’nın amiri Çavuş Chavez, UFO’nun gidişinden dakikalar sonra olay yerine gelmesine rağmen yanan çalıları görebilmişti. Zamora ve Chavez, kalıntıları incelerken toprağa ağır bir aracın indiğine dair birtakım izler ve yanıklar buldular.

UFO’nun yerde bıraktığı yanık izleri

FBI olay yerine çağrıldı. FBI’ı, Hava Kuvvetleri görevlileri ve aralarında Amerikan Hükümeti’ne Blue Book Projesinde bilimsel danışmanlık yapan astronom Dr. J. Allen Hynek’in de bulunduğu bir grup bilim adamı izledi. Bilim adamları ve askeri yetkililer yapılan araştırmalarda Zamora’nun anlattıklarını doğrulayan birçok kanıt ve topraktaki yanık izlerini tespit ettiler. Yapılan ölçümlerde bölgede normalin çok üstünde radyasyona rastladılar.


(Solda) Polis Zamora olayı araştırmaya gelen Hava Kuvvetleri ve FBI yetkilileriyle gözlemin yapıldığı yerde

Zamora olayı Amerikan Hükümeti’ni şaşkına çevirmişti. Aylarca olayı örtbas etmeye çalışan yetkililer mantıklı bir açıklama getirmeye çalıştılarsa da bu çabaları başarısızlıkla sonuçlandı. Olayı araştıran hükümet danışmanı Prof.Hynek bile artık uzaylılarla temas hikayelerinin gerçek olduğuna ikna olmuş ve Zamora olayını çok önemli bir gözlem olarak tanımlamıştı.

Bu önemli yakın karşılaşma olayı Ulusal ve Uluslararası birçok gazetede yer aldı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top