Eski Mısır

TAPINAK RESİMLERİ

Eski Mısırlılar, Tanrıların tapınaklarda yaşadığına inanmakta ve tapınakları yaratılışın merkezi olarak görmekteydiler. Tapınakların bu sembolik rolü, gerek konumlarıyla gerekse dizayn ve iç dekorasyonlarıyla ifade edilmiştir. Eski Mısır tapınaklarının duvarları ve tavanları, bazıları diğerlerinden daha ilginç ve dikkate değer pek çok resimle süslenmiştir.


Firavun Seth’in mezarında bulunan hiyerogliflerde “Tanrı’nın gemisinde dinlendiği” yazılmaktadır ve bu yazıya bir “Uzay Gemisi” figürü eşlik eder.

Abydios Tapınağında bulunan bir duvar panosunda ise (üstteki her iki resimde helikoptere ve uçağa benzeyen şekiller yer almaktadır. Panoda bu şekillerin yanısıra başka uçan cisimler de resmedilmiştir. Kahire’deki bir müzede bulunan eski çağlardan kalma küçük planör modeli ve yine Mısır’da ve Güney Amerika’da bulunan diğer uçak modelleri de aynı ölçüde merak uyandırıcıdır.

Bu veriler ışığında şunu çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki, ya geçmişte dünya üzerinde teknolojik açıdan çok gelişmiş uygarlıklar yaşamış ve daha sonra yok olmuşlardır; ya da dünyamız dünya dışı varlıklar tarafından eski çağlarda da ziyaret edilmiştir.

1 Comment

1 Comment

  1. yakup hiçdurmaz

    10 Aralık 2012 at 21:59

    Merhabalar.Yıllardır çok iyi olmasada sizin takipçiniz,ama iyi bir destekçinizim.Yaptığınız yayınlar ve verdiğiniz emeğe sonsuz teşekkürler.Yalnız,bir arkeolog olarak bu fotoğrafla ilgili yorum yapacağım.Hatta yorum değil bu bir gerçek.Bu şekiller hiyerogliflerin zamanla aşınması ile oluşmuş şekillerdir.Tesadüfki uçan cisimlere,helikoptere denizaltıya benzer şekiller çıkmış.Hatta bu hangi harfler ve ya metin olduğu biliniyor.Bu fotoğraf maalesef uzaylı dostlarımızın değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top