Üçüncü Kongre Konusmacılar

.KONUŞMACILAR

Dr. DAVID M. JACOBS
Kaçırılma Olayları Uzmanı -Temple Üniversitesi

Önde gelen kaçırılma olayı uzmanlarından Dr. David M. Jacobs, 35 yıldır UFO olaylarını araştırmaktadır. Aynı zamanda 20. yüzyıl Amerikan tarihi ve kültürü uzmanı olan Dr. Jacobs, şu anda Temple Üniversitesi Tarih Bölümü’nde Doçent olarak görev yapmaktadır.

Wisconsin Üniversitesi’nde entellektüel tarih alanında doktora yapan Jacobs, doktorasını 1973 yılında, Amerika’daki UFO tartışmaları üzerine yazdığı tezle tamamlamıştır. Bu, UFOlarla ilgili bir konuda verilen ikinci doktora derecesidir. Jacobs’un tezi 1975’te Indiana University Press tarafından kitap haline getirilerek “Amerika’da UFO Tartışmaları –UFO Controversy in America” adıyla yayımlanmıştır. Temple Üniversitesi’nde 20 yıldır düzenli olarak “Amerikan Toplumunda UFOlar” konulu bir ders vermektedir.

1980’lerin başlarından itibaren kaçırılma olaylarını araştırmaya başlayan Dr. Jacobs konunun önde gelen uzmanlarındandır. Kaçırılma deneyimi yaşayan 130’u aşkın kişiyle görüşen Jacobs, 800’den fazla hipnoz seansı düzenlemiştir. Jacobs, bilimsel bir örgüte kaçırılma olayları hakkında yazı sunan ilk kişidir (Cornell Üniversitesi, 1989). Jacobs, 1992’de Washington’daki Bilim Tarihi Derneği’nde düzenlenen UFO konulu ilk oturuma katılmış ve kaçırılma deneyimleri üzerine ilk bilimsel makaleyi yazmıştır. Jacobs, konu hakkında üniversitelerde de pek çok konferans vermiştir. “Alışılmadık Kişisel Deneyimler–Unusual Personal Experiences”, “Gizli Yaşam: İlk Elden UFO Kaçırılma Hikayeleri-Secret Life: Firsthand Accounts of UFO Abductions”, “Tehdit–The Threat” ve “UFOlar ve Kaçırılmalar–UFOs and Abductions” adlı dört kitabı bulunmaktadır.

Dr. ROGER K. LEIR
Podiyatrik Hekim & Cerrah

Podiyatrik (ayak hastalıkları) hekim ve cerrah Dr. Roger K. Leir, tıp eğitimini 1961’de tamamlamış ve 1964’te Podiyatrik Tıp Doktoru ünvanını almıştır. O tarihten bu yana özel hizmette çalışan Leir, yeniden oluşan sinirler ve ortopedide yapay cisimler kullanımı konularını da kapsayan araştırmalar yapmıştır.

Dr. Leir’in UFOlara olan ilgisi 12 yaşında, babasının Roswell kasabasına düşen Uçandaire Kazası ile ilgili gazete haberini okumasını duymasıyla başlamıştır. Leir, 1980’lerin sonlarında Ortak UFO Ağı–Mutual UFO Network (MUFON)’a üye olmuştur.

Ventura-Santa Barbara yayınlarından biri olan Vortex’te araştırmacı gazeteci olarak çalışırken ünlü kaçırılma olayları araştırmacısı Derrel Sims’le tanışan Leir, Sims’le birlikte uzaylılar tarafından insan bedenine yerleştirilen implant adını verdiğimiz parçacıkların tıbbi ve cerrahi araştırması konulu öncü çalışmayı gerçekleştirmiştir.

Dr. Leir dünya çapında verdiği konferanslarla insanları araştırmaları konusunda bilgilendirmiş; aralarında The Art Bell Show, Hard Copy, Fox News, UPN News, Strange Universe, Beyond Bizarre olan sayısız haber kanalına, TV ve radyo programına konuk olmuştur.

Leir, kitabı “Uzaylılar ve Bistüri -The Aliens and The Scalpel”de insan vücudundaki uzaylı implant’lerinin çıkarılması ve analizi hakkında bilgi vermekte ve bu konuyla ilgili bilimsel kanıtlar sunmaktadır.

MICHAEL HESEMANN
Araştırmacı, Yazar, Editör

Alman fütürist, kültürel antropolog, dünya-dışı ve sınır-ötesi bilimler uzmanı, yazar ve ödül kazanmış film prodüktörü.

Michael Hesemann Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen UFO uzmanlarından biridir. Göttingen Üniversitesi’nde kültürel antropoloji ve tarih eğitimi alan Hesemann, 1984 yılından beri Almanya’da MAGAZINE 2000 adlı bir UFO dergisinin editörlüğünü yapmaktadır.

Hesemann’ın kitapları “UFOlar: Kanıt–UFOs: The Evidence”, “Kozmik Bağlantı–The Cosmic Connection”, “UFOlar: Gizli Tarih–UFOs: A Secret History”, ve araştırmacı Philip Mantle’la beraber yazdıkları “Roswell’in Ötesi–Beyond Roswell”, dünya çapında büyük ilgi uyandırmış, 14 ülkede yayımlanmış ve 700,000’in üzerinde bir tiraj yakalamıştır. Hesemann ayrıca ödül kazanan bir dizi video belgeselinin de prodüktörlüğünü üstlenmiştir. “UFOlar: Gizli Kanıtlar”, “UFOlar ve 51. Bölge: Karanlık Dünyanın Sırları”, ve “UFOlar: Temaslar” isimli bu belgeseller 12 ülkede izlenmektedir. Hesemann ABD, Almanya, Meksika ve Japonya’da yayınlanan bazı TV programlarında da görev almıştır. Kendisi çok saygın bir kurum olan Bilimsel Keşif Derneği’nin üyesidir.

Hesemann, bu alanda çalışan diğer meslektaşlarından farklı olarak, oldukça kapsamlı çalışmalar yapmış ve 42 ülkede meydana gelen UFO olayını araştırmıştır. 1993 yılından beri gerçeği bulma yolunda 300,000 milden fazla yol katetmiştir. 5 kıtadaki 23 ülkede, 30’dan fazla üniversitede ve Birleşmiş Milletler’de konferanslar veren Hesemann, Almanya’nın Düsseldorf kentinde yaşamaktadır.

Prof. Dr. RICHARD F. HAINES
Araştırmacı Bilimadamı (NASA)

Profesör Doktor Richard F. Haines, 1967 yılından beri NASA-Ames Araştırma Merkezinde görevli bir araştırmacı bilimadamıdır. Bu güne dek sayısız hava olaylarını ve kazalarını incelemiştir. Özellikle pilotlarla ve onların yaptığı UFO gözlemleri üzerine olan çalışmalarıyla tanınmaktadır.

“Uçuş Gösteri Başkanlığı” da dahil olmak üzere bir çok projede Federal Havacılık Dairesiyle (FAA) birlikte çalışmış olan Dr. Haines, ayrıca Uluslararası Hava ve Güvenlik Araştırmacıları Topluluğu üyesidir.

Dr. Haines, 3,000’den fazla UFO gözlem olayını bir araya getirmek için birçok askeri ve ticari havayolu pilotuyla röportaj yapmış ve birçok hava trafik kontrolörüyle görüşmüştür. Özellikle UFO gözlemi yapan pilotlar üzerine araştırmalarda bulunan bilimadamı, yaklaşık 37 yıldan beri bu konu üzerindeki çalışmalarını sürdürmektedir.

Dr. Haines UFO konusuyla ilgili 2 kitap, 500’den fazla bilimsel makale, teknik ve tanımlanamayan atmosferik fenomenle ilgili 20 önemli makale yazmıştır. Haines ayrıca, UFOların ele geçen fotografik kanıtlarını da incelemiştir.

Dünyanın pek çok yerinde konuşmalar yapan Dr. Haines, meslektaşlarının ilgisini açıklanamayan ciddi fenomenler üzerine çekmeye devam etmektedir ve şimdi ilk defa “UFO Antolojisi-1.Cilt” adlı eserinde, ticari bir hava yolu şirketinin kaptan pilotunun çok önemli UFO karşılaşmalarını ve diğer sivil ve askeri pilotların UFOlarla olan tarihi karşılaşma olaylarını vermektedir.

PROF. DR. RICHARD BOYLAN
Terapist, Araştırmacı, Yazar

Davranış Bilimleri Profesör Doktoru Richard Boylan, klinik terapisti, başhekim, araştırmacı ve yazardır. Pek çok kişinin kişisel gelişim ve dönüşüm meselelerine, dünya dışı varlıklarla ve diğer normal ötesi olaylara ilişkin deneyimlerine danışmanlık yapmaktadır. Yaptığı araştırma konuları arasında insanların dünya dışı varlıklarla karşılaşmaları, parapsikolojik-psişik deneyimler, yaşam durmunu geliştiren etmenler ve kozmik kültürlerle olan temasla ilgili sosyal suçlamalar vardır.

Dr. Boylan çeyrek asır süren aile ve evlilik danışmanılığı, klinik psikologluğu görevlerinden, California Üniversitesi, Davis, Sacramento Bölgesi Üniversitesi ve Sierra Koleji’ndeki okutmanlık kariyerlerinden henüz emekli olmuştur.

1989 yılında, insanların dünya dışı varlıklarla temaslarını araştırmaya başlayan Dr. Boylan’ın yazdığı eserler; “Dünyadışı Temas ve İnsan Tepkileri-Extraterrestrial Contact and Human Responses”, “Yakın Karşılaşma- Close Encounters”, “Yıldızlara Yolculuk-Labored Journey to the Stars”, “Tezahür Projesi-Project Epiphany” ve 30’un üzerinde yayınlanmış makaledir. Boylan, zihin sağlığı uzmanları için, dünya dışı varlıklarla olan temas deneyimleri üzerine danışmanlık konusunu içeren geniş çaplı seminerler düzenlemiş ve birçok televizyon ve radyo kanalına konuk olmuştur. Kendisi ayrıca, eğitici bir araştırma örgütü olan Klinik Yakın Karşılaşma Terapileri (ACCET) adlı kurumun kurucusu ve yöneticisidir.

TIMOTHY GOOD
Araştırmacı-Yazar

İngiliz araştırmacı-yazar Timothy Good, UFOlar ve uzaylıların varlığı konusunda yaptığı dünya çapında araştırmalarla tanınan, konunun önde gelen otoritelerinden biridir. Good, araştırmalarını önemli tanıklar, astronotlar, ordu ve istihbarat uzmanları, pilotlar, siyasetçiler ve bilim adamlarıyla yaptığı röportaj ve tartışmalarla desteklemektedir.

1942 yılında Londra’da doğan Timothy Good, Kraliyet Filarmoni Orkestrası’nda ve Londra Semfoni Orkestrası’nda viyolonist olarak çalmıştır. Havacılık ve uzaya tutkun olan Good, UFOlarla ilgilenmeye 1955’te başlamıştır. 1961 yılında kendi araştırmalarını yapmaya başlayan Good, o tarihten bu yana, UFO konulu binlerce gizli istihbarat belgesini içeren çok geniş kapsamlı bir arşiv oluşturmuştur.

Timothy Good, üniversitelerde, okullarda ve sayısız organizasyonda dersler ve konferanslar vermiştir. Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra, Ocak 1989’da Rus televizyonlarına konuk olan Good, burada röportaj yapılan ilk Batılı UFO araştırmacısı olmuştur. Good, Mayıs 1998’de Pentagon’a davet edilmiş ve konuyu Savunma Hava Keşif Ofisi yetkilileriyle ele almıştır. UFOlarla ilgili birkaç televizyon belgeselinde yardımcı prodüktör olarak görev yapmıştır. Sayısız televizyon ve radyo programına katılan Good, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından tanınmaktadır.

“Gizliden de İleri–Above Top Secret”, “Gizlinin Ötesinde–Beyond Top Secret”, “Uzaylı Bağlantısı: Son Sır –Alien Liaison: The Ultimate Secret”, “Uzaylı Üssü–Alien Base”, “Esrarengiz İfşa–Unearthly Disclosure” adlı pekçok bestseller kitabın yazarıdır.

DR. ROBERTO PINOTTI
Bilimadamı, Yazar, CUN Başkanı

Dr. Roberto Pinotti 12 Eylül 1944, Venedik doğumludur. Kendisi sosyolog, gazeteci ve roket bilimcisidir. UFOlar, SETI (Dünya Dışı Zeki Yaşam Araştırmaları) ve eski İtalya’nın gizemi üzerine pek çok kitap yazmıştır.

Dr. Pinotti 40 yıllık UFO araştırmacılığı hayatı boyunca Floransa’da yaşamıştır ve C.U.N. ( Centro Ufologico Nazionale - Ulusal Ufoloji Merkezi)’nin de başkanlığını yapmıştır. CUN İtalya’nın en güvenilir UFO organizasyonudur ve kendisi bu kurumun resmi yayını olan ve ayda bir yayınlanan UFO NOTIZIARIO’nun editörlüğünü yapmaktadır.

Dr. Pinotti, yerel hükümetin desteğiyle, 1933 yılından bu yana San Marino Cumhuriyeti’nde düzenlenmekte olan ve batı Avrupa’nın en önemli uluslararası UFO etkinliği sayılan “Dünya UFO Sempozyumu”nu da organize etmektedir. Bu Sempozyuma dünyanın birçok yerinden çok önemli bilimadamları, araştırmacılar, uzmanlar ve yazarlar konuşmacı olarak katılmaktadırlar. Kendisi, aynı zamanda, San Marino’da SETI Başkanı Dr. Frank Drake’in de konuşma yaptığı “SETI Konferansı”nı organize etmiştir.

Birçok TV programı ve belgesellerde Dr. Pinotti’yle röportajlar yapılmış, Ulusal ve Uluslararası nitelikte pek çok UFO Kongresi’ne konuşmacı olarak katılmıştır. Kendisi İtalya’daki UFO olayları hakkında en önemli otoritedir. Son kitabında UFO dosyalarını (Alfredo Lissoni ile) inceleyen Dr. Pinotti’nin bu eseri, 1930’lu yıllardaki UFO olaylarını ifşa etmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top