Genel

UFO METEOR OLAYI

(01 KASIM’DA BİRÇOK PİLOTUN HAVADA ÖZLEMLEDİKLERİ VE RAPOR ETTİKLERİ “TANIMLANAMAYAN IŞIKLI CiSİMLER” OLAYINDA OLAĞANÜSTÜ GELİŞME!)

ATMOSFERİ GEÇEN VE DÜNYADA BÜYÜK BİR FELAKETE YOL AÇABİLECEK DEVASA BİR METEOR, YERYÜZÜNE ÇARPMADAN, BİR U F O TARAFINDAN HAVADA PARÇALANARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

BELKİ DE İNSANLIK TARİHİNİN EN ÖNEMLİ OLAYLARINDAN BİRİ OLARAK SAYILACAK OLAN BU OLAY, HAVADA 4, YERDEN DE 2 OLMAK ÜZERE TOPLAM 6 UÇAĞIN UÇUŞ EKİBİ TARAFINDAN ve YERDEN DE, BİRÇOK DEĞİŞİK BÖLGELERDEN HALK TARAFINDAN GÖZLEMLENDİ ve AMATÖR BİR KAMERAYLA DA GÖRÜNTÜLENDİ!

EVRENDE YALNIZ OLMADIĞIMIZ GERÇEĞİNİ OLAĞANÜSTÜ BİR OLAYLA TÜM DÜNYA KAMUOYUNUN GÖZLERİ ÖNÜNE SEREN BU TARİHİ OLAY, ARAŞTIRMA MERKEZİMİZCE 15 GÜNDÜR ÇOK DETAYLI VE HASSAS BİR İNCELEMEYE TABİ TUTULMUŞTUR.

OLAYA HAVADA TANIK OLAN UÇAKLAR ve UÇUŞ EKİBİ:

1. UÇAK ( UFO Filosuna En yakın Uçak):
Sun Express Air- Uçuş No: 590, Boeing 737
Kapt. Pilot: Ercan Eken
Yrd. Pilot: Sinan Yılmaz

2. UÇAK (1.Uçağın arkasından gelen)
Sun Express Air- TC- SUA B737-800
Kapt. Pilot: Yılmaz Atlı
Yrd. Pilot: Bülent Demirtürk

3. UÇAK İnter Air- Yolcu Uçağı
Kapt. Pilot: Salim Gönüç
Yrd. Pilot: Fatih Aksoy

4. UÇAK Hapag Loyd Yolcu Uçağı
Bu Uçakta, Radar Kuleye Havada Uçan bir Grup Tanımlayamadıkları Uçan Nesneleri rapor etmiş ve bilgi istemişlerdir..
OLAYI YERDEN GÖZLEMLEYEN UÇAKLAR ve EKİBİ:

5. UÇAK
Bu önemli olayı Antalya Havalimanında, Antalya-Sturtgart uçuşunu gerçekleştirmek için Uçak içerisinde hazırlıklarını yaparken tüm uçuş ve kabin ekibiyle izleyen Kapt. Pilot Muhsin Aktar’ın detaylı raporuna yan bölümden ulaşabilirsiniz..

6. UÇAK
Olayı İzmir Adnan Menderes Havalimanında yerde izleyen bir başka Uçuş Ekibi, Kapt. Pilot Vedat Gürbüz, Kabin Amiri Bilge Yılmaztürk ve Hostes Hatice İnceler’in yazılı ifadelerine yan bölümden ulaşabilirsiniz..


GOZLEMLER

Kaptan Ercan EKEN ‘in Raporu

01.11.2021 günü Afyon – Yalova arasında 26.000 feet yükseklikte Afyon’dan yaklaşık 10 nm. Yalova istikametinde uçtuktan sonra saat11 istikametinde parlak bir ışık gördüm. İniş farlarını yakmış bir uçak ( zaman zamanuçaklar birbirlerine yaklaşırken iniş farlarını yakarlar) görüntüsüne benziyordu. Hatta 1996 yılında görülen Halley-Bob kuyruklu yıldızının görünüsünü hatırladım. Çünkü arkasında küçük bir iz bırakıyordu . First Officer Sinan Yılmaz’a bu ışığın ne olabileceğini sordum. İniş farlarını yakmış bir uçak olabileceğini söyledi. İrtifasının bu istikamette 41.000 feet olabileceğini fakat bunun daha yüksek olduğunu söyledim. Görülen ışıklı nesnenin yaklaşık uçuş istikameti 060 derece idi.

Nesne bize yaklaştığında arkasında düzenli aralıklarla yanıp sönen bir ışık gördüm. Bunun ne olabileceğini düşünürken bir kaç devamlı yanan ışık gördüm. Bu arada iniş farı olarak düşündüğüm ışık yavaş yavaş değişmeye , küçülmeye başladı. Bunun neden olabileceğini düşünürken nesne saat 12 istikametimize yaklaştı . 10-15 kadar küçük , fakat mesafeye göre hesaplayınca yaklaşık Boeing 747 uçağı büyüklüğüne yakın nesneler birbirlerine1-2 nm. Mesafede uçuyorlardı . olay yaklaşık 1.5 dakika sürdü. Nesneler gözden kaybolurken radara yerel saatle 5.44’de tanımlanamayan uçan nesneler rapor ettik.

Ercan Eken
Kapt.Pilot
SUN EXPRESS AİR

Kaptan Ercan EKEN ve Pilot Sinan YILMAZ’ın Raporlarına Dayanarak Çizilen Temsili Resimler
18.11.2021

Pilot Fatih AKSOY’un Raporu
18.11.2021

Haktan Bey,

01.11.2021 tarihinde Munich hava alanı için Antalya hava alanından 05.30’da kalkış yaptıktan 14 dakika sonra afyona yaklaşık 30 nm mesafede 30.000 feet kat edilirken birden batıdan yaklaşan bir ışık dikkatimizi çekti.

Öncelikle bize doğru yaklaşan bir uçak olarak olayı değerlendirdik ve pür dikkat dışarıya herhangi bir kazaya meyil vermemek için bakmaya başladık.Ancak ışık yaklaştıkça büyümeye ve çok büyük bir kütlenin ortaya çıktığını görmeye başladık.Hayret içinde bu ne ya ! diyerek birbirimize baktıktan sonra dışarıda geçmekte olan kütleyi donmuş bir vaziyette izlemeye başladık. bu kütle bize göre 15.000 - 20.000 feet daha yukarıda ve sürati bizimkinin 2-2.5 katı hızında idi.

İlk bakışta nekadar tekparça gibi görülsede hizalarımıza geldiğinde cismin ortada büyük bir kütle ( diğerlerine göre ışığı daha büyük) ve kenarlarında kolunda uçan sanki onlarca uçaktan oluşmuş gibiydi. ilk aklıma tanker uçagından yakıt ikmalimi yapılıyor diye bir düşünce geçti. ama okadar uçakla olması imkansız diye düşündüm.Olaya her iki pilotta anlam verememiştik. ve Ankara yaklaşma radarına önümüzde herhangi bir trafik veya cismi takip edip etmediklerini sorduk kendileri hiçbir trafigin olmadıgını söylediler.Bunun üzerine Sunexpres de uçan arkadaşlarda aynı cismi gördüklerini ve tanımlanamayan yabancı bir cisim oldugunu belirttiler.. Askeri radarla da temasa geçilmesine ragmen herhangi bir eko da radarlarda görünmedi.

İşin ilginç yanı ise sanki bütün konuşmalarımızı duyarcasına ışık kütlesinin bir anda yok olmasıydı. cismi tarif edecek olursam. öntarafı daha parlak ve büyük bir ışık.yanlara dogru yarın daire biçiminde birsürü ışık kütlesi ve arka tarafa dogru konik şekilde uzamaktaydı..

Umarım bu anlattıklarım sizlere bir ışık tutmuştur …kendinize iyi bakın..

Fatih Aksoy- Pilot INTER-AIR

Hava Alanında Bulunan Personellerin Raporu

RAPORDUR

1 Kasım 2002 günü İzmir Adnan Menderes Havaalanında uçağa giderken terde Afyon istikametinde havada uçan 4-5 madde ve arkasında iz bırakan cisimler gördük. Bilahare bu cisimler giderek kayboldu.

Görülme zamanı : 05.40 ile 05.50 arası.

Vedat Gürbüz,Kaptan

Bilge Yılmaztürk,Kabin Amiri

Hatice İnceler,Kabin Memuru

Kaptan Muhsin Aktar’ın Raporu
18.11.2021

KONU : TANIMLANAMAYAN UÇAN NESNELER

Ben Antalya’da konuşlu bir havayolu şirketinde kaptan pilot olarak görev yapmaktayım. 01.11.2021 günü Antalya-Stutgart-Antalya uçuşunu gerçekleştirmek için uçak içerisinde hazırlıklarımızı yaparken yaklaşık olarak 05.35 / 05.40 sıralarında gökyüzünde ne olduğunu tanımlayamadığımız bir uçan nesneyi gördüm.

Detaylı olarak açıklamak gerekirse olay şöyle gerçekleşti :Tüm hazırlıklarımızı bitirmiş ve yolcuların uçağa gelmelerini bekliyorduk . Kabindeki arkadaşlarımın da hazırlıklarını bitirdiklerini teyid etmek için onlarla görüşmek üzere kabine girmiş ve onlarla konuşmaya başlamışken kapıda beklemekte olan kabin memuru arkadaşım “Kaptanım birdakika buraya gelebilirmisini size birşey göstermek istiyorum” diyerek bana seslendi. Kapıdan dışarıya çıktığımda bana gökyüzünü göstererek “Bu uçan şey nedir?” diye sordu. Uçağımızın burnu batı istikametine doğru dönüktü. Buradan yaklaşık Kuzey/ Kuzeybatı istikametine doğru baktığımızda bu uçan garip nesneyi gördüm. Yüksekliğini kestirmemin mümkün olmadığı, bir uçaktan daha hızlı, ama bir yıldız ya da göktaşı kaymasından sa daha yavaş hareket eden, yuvarlak bir alev topunu andıran arkasından da bir miktar ışık hüzmesi bırakan, batıdan doğuya doğru hareket eden, doğuya doğru uzaklaştıkça alev ya da ışığının feri gittikçe azalan sonra da ufukta kaybolan bu nesneyi yaklaşık olarak 30 -40 saniye süreyle izleyebildim.

Ancak tahmini olarak benim görmemden bir 15-20 sn. Kadar önce gökyüzünde görülmeye başlamış olabilir diye düşünüyorum. Aynı olayı , bizden önce havalanmış olan diğer kaptan arkadaşlarımızın görmüş olduklarını öğrendim ve kendileriyle , benim gördüklerimin birbirini teyit eder mahiyette olduğunu öğrendim

İlgililerin bilgilerine sunarım
Saygılarımla,
Muhsin AKTAR, Kaptan Pilot

Şükrü ÇELİK’in Raporu (1)
18.11.2021

KIMDEN : Şükrü Çelik
KIME : Sirius / Sayın Haktan Akdoğan,
KONU : 01.11.2021 tarihinde gördüğüm yabancı cisim

Ben Antalya da ikamet eden fakat 2002 yaz sezonu için Bodrum Türkbükü’nde bir otelde Genel Müdüre olarak görevliyim.Evim, eşim ve çocuklarım Antalya Manavgat’ta ikamet ettikleri için yaklaşık her iki üç haftada bir Bodrum Türkbükü’nden yola çıkıp Manavgat’a gidiyorum. Yine 01.11.2021 tarihinde yola çıktım.

Saat 02:00 civarında otelin güvenliğinden çıkış yaparak her zaman gittiğim Borum-Milas-Yatağan-Muğla üzeri Kale –Tavas- Acıpayam- yolu ile Korkuteli-Antalya-Manavgat ı içeren 521 kilometrelik yola koyuldum.

Saat 04:59 Muğla yatağan arasında kahvaltı edip yola devam ettim. Muğla’dan Kale’nin uçurumlu yoluna girdim. Daha öncede sürekli radar vs sorunları ile karşılaştığım ve yolunda tehlikeli olmasında ötürü dikkatli ve yavaş şekilde sigara kullandığım için sağ tarafımdaki cam yarım açık vaziyette yola devam ederken 1060 rakımlı bir noktadan 05:30-05:40 arası (Gazeller mevkii civarına yaklaşırken 1060 rakımlı bir yer var ismini hatırlamıyorum) araçla yavaş ve dikkatlice aşağıya doğru inerken ;

Çok güzel ve de bugüne kadar hayatımda görmediğim güzellik ve ilginçlikte yere tam 90 c dik bir yıldız kaydı..Bu güzelliği hayranlıkla görmemin tam tamına aynı saniyesinde sağ tarafımdan bir ışık kümesinin hareket ettiğini gördüm. O an çok hızı saliselerle hesaplanacak sürede ne olduğunu anlamaya çalıştım ama gördüğüm şey tüm fizik kurallarına aykırı idi.

Öncelikle çevreci bir yapım olduğu için bir uçak ormana düşüyor vah diyorum ama uçak değil ve düşmüyor aksine seste yok, düşen uçak olsa gözlerim yakıt vs yada duman arıyor oda yok ve irtifa kaybetmiyor, en son ihtimal göktaşıdır dedim kendi kendime..ama her saniye aklıma gelen fikir anında kafamda çürüyordu..Göktaşı olsa bu cisim son hızla hatta kilometrelerce hızla yere çakılması gerekir. Fizik kurallarına aykırı irtifa kaybetmiyor ve hatta tam sağımdan hafifçe yükselip süzülerek uzaklaşınca , gördüğüm ışıklar ve havayı yakarcasına havada son sürat ve sessiz geçen bu cisim bende heyecanı giderek arttırdı, ama o anda arabaya da hakim olmak zorunda idim, çok yavaşlayarak ben yoldan aşağı inmeye çalışırken bu cisim her ne ise kayboldu.

Bu arada sorumluluk ve heyecan duygusu ile 05:42 civarında telefona sarıldım ve otelde tanıştığım NTV Güneydoğu muhabiri Sayın Nizamettin Kaplana ulaşıp olayı haber verip araştırma yapması için Ön-Büro Müdürümüz İsmet Ergüleç i aradım. Fakat sonradan öğrendim Oteldeki yöneticilere iletip olayı dikkate almamış taaki 07.11.2021 tarihinde Pilotlarında bu olayı görmesi ve gazetelere yansıması sonucunda özür diler mahiyette hem Vatan gazetesine hem de Stara ulaşıp muhabirlerin bana ulaşmasını sağladılar ve de telefon numaralarını verdiler. Olaydan 5-6 dakika sonrada aynı heyecanla eşimi arayıp tüm detayına kadar ilettim o da ‘’ aman dikkatli kullan arabayı derken birazda şakacı tavırla ‘’ sen iyi adamsın meleklerin takip ediyordur ‘‘ dedi. O arada yine ısrarla TRT FM radyosunu yolda dinlediğimden aklımda kalan 0312 309 70 70 no lu telefonu çaldırıp TRT ye bildireyim dedim ama telefona kimse cevap vermedi. Ne olduğunu anlamak istiyordum ama olayı çoğu kimse dikkate almayıp hatta ‘’yahu boş ver şimdi çıkar dalga geçerler seninle’’ dedikleri için 07.11.2021 deki haberleri duyana kadar sesimi çıkarmadım haberi duyunca gazeteleri aldım ve de benim gördüğüm cismi tanımlıyorlardı. Yalnız bazı pilotlar filodan söz etmiş benim gördüğüm tek hareket eden bir cisimdi. Etrafında yada çevresinde başka hareket görmedim. Beni en dikkatli 8 yaşındaki oğlum dinledi ve sık sorular sordu bu çok hoşuma gitmişti.

Cismi aracın solundan sağ tarafımda süzülerek kayboluşuna kadar çok ama çok dikkatli izledim. Cismi tanımlamak gerekirse.

1-Ses yoktu ve yaklaşık olarak benim 1000 metre civarında dağdan indiğimi varsayarsak, yaklaşık toplam 3000 metre civarında göz hizamın 15-20 c üzerinde 180 c yere paralel aracın tam solundan tam sağıma geçip hafif sola ve sonrada sağa doğru kıvrılıp yükseldi,

3-Merkezinden uzaklaştıkça renk kızıllaşıyor belli bir kızıl merkezi vardı ana beyaz merkezin hemen arkasındaki ilk kümede…

4-En ön kısmında tam yuvarlak bembeyaz şeklinde bir merkez vardı bu merkez toplam görünen görüntünün ancak yüzde 5 i kadar tanımlanabilir. Ama öndeki beyaz ok gibi çıkıntılı değil gövde içinin en önünde denebilir. Belirgin şekilde çok beyazdı.

5-Cisim tam fiziksel anlatımla belirtmek gerekirse havaya sürtünüyor ve önündeki yoğun havayı arkaya doğru yan taraflarına atarcasına elipsi çıkıntılar şeklinde atarak gidiyordu. 6-Havada süsülen bir kartal kadar sessiz, süzülürcesine ama çok hızlı gidiyordu

Gazetelerde çıkan bazı yorumlar ciddiyetten uzak saçma sapan şeyler. Çıkıp bir bilim adamı bana olayı bilimsel anlatsın bende diyebileyim ki gördüğüm şu yada bu. Fakat özellikle bir gözlemcinin yaptığı açıklama komik ve ayıp. Yok efendim havaim-fişek yada göktaşı imiş..

Bu inanmaz cahilce, yüz binlerce dönüm arazide sabahın 05 ‘lerinde birinin işi yokta havaii-fişek atacakmış, 41 feet’ e kadar çıkacak bir fişek, herkes her yerde görecek kadar teknolojik bir fişek, yada göktaşı imiş… bu daha da komik madem göktaşı idi de neden süzülüp tüm yerçekimi kurallarına aykırı 180 derece yere paralel uçup birde üstüne üstlük yükselip kayboluyor

Neden bir bilim adamı yada gökbilimci çıkıp ta bu olay zincirini dikkate almıyor. Her alanda olduğu gibi varsa ki; VAR ; size yemin ederim garip bir şey var bunu araştırmaya ve açıklamaya ve gerçek var ise onun ile yüzleşmek yerine, çaba göstermeyip saçma sapan zırvalarla cevap vermeye çalışıyor.

Saygılarımla

Şükrü Çelik, (OTEL Genel Müdürü)

Hayriye ÖZTÜZÜN’ün raporu

Haktan Akdoğan Bey’in ve Yetkililerin Dikkatine

Gökyüzünden hızla inen ışık çizgisini önce yıldız kayması olarak algıladım.

Gökyüzünden yıldız kayması gibi hızla inen ışık çizgisi gökyüzünde ani bir hareketle asılı kaldı ve bir anda rüyalarımda bile göremeyeceğim parlaklıkta bir ışık kütlesi oluşmaya başladı ve aman tanrım bu nedir oldum ve kütle hızla muhteşem bir şekilde büyüdü ve karşı tepelere doğru siyah gökyüzünde muhteşem bir şekilde süzülmeye başladı. Tanrım bu ne olabilir gözlerimi ayıramıyordum olduğum yerde donup kaldığımı hissettim. Büyülenmiştim.

Kütlenin geriye doğru adlandırdığım bölümünde bir enerji-ışık hareketi vardı ( sanki araba egzozunun görevini yapan bir bölüm gibi )

4. bölgeye yakın bölümde yuvarlağımsı ampul gibi ışıklar görebiliyordum.

Uçakların bıraktığı yakıt izi gibi bir duman kütlesi. Bu kütleyi güneşin doğuşundan hemen hemen 5-10 dakika sonra göremez oldum.

Yıldıza benzetebildiğim bir ışık kütlenin hemen üsttarafında kütleyle birlikte hareket ediyordu.

Kütle 8 nolu tepenin üzerinden süzülerek kaybolmaya başladı . Ön bölüm tepelerin üzerinden cetvel düzgünlüğünde kayboluyordu .

Kütle görüş alanından kaybolduktan hemen sonra tepelerin hemen üzerinde yada arkasında bir ışık dalgalanması oldu ( sanki karanlıktan aydınlığa geçişteki bir göz algılaması gibiydi. ) ve 7 nolu kırmızı ışığı tekrar görmeye başladım ve kütlenin kaybolduğu yerin sol tarafına doğru tepelerin üzerinden ( işaret parmağının kendi etrafında çevrilmesi gibi bir hareketle ) kayboldu.

·31 Ekimi 1 Kasıma bağlayan gecenin sabahında saat 05.30-05.45 zaman dilimi içinde tanık olduğum bu olayın ( belki 3 dk. Belki 4 dk. süren beni çok etkilediğini söyleyebilirim. Dünyamızın dışında başka yaşamlar var mı ? sorusunu daha sık düşünmeye başladım. Eğer var ise de eminimki bizden daha üstün bir teknolojiye sahipler.

Hayriye Öztüzün- Bodrum

Kütahyalı İmamın Ufo Gözlemi

Milliyet Gazetesi, 11.11.2021

TAHSİN DOLAVCI Kütahya DHA

KÜTAHYA Altıntaş’ta imamlık yapan Hasan Hüseyin Yavuz, UFO gördüğünü iddia etti. Konak Camii imamı Yavuz, önceki sabah namazı için evinden camiye giderken gökyüzünde ışık saçan parlak cisimler gördüğünü söyledi. Yavuz, “İnce, uzun minareyi andıran parlak cisimler gördüm. Uşak yönüne doğru gözden kayboldular” diye konuştu.

ALTINTAŞ’TA oturan Ulvi Sarıkaya da aynı saatlerde, Yavuz’un gördüğü parlak cisimleri gördüğünü söyledi. Sarıkaya, “Sabah ezanına yakın saatlerde gökyüzünde cisimler gördük. Gökyüzündeki cisimler bir ara sarı ışık kütlesi haline geldi. Her tarafı parlaktı. Gözlerimle görmesem inanmazdım” dedi.

Bu Olağanüstü Olayın Amatör Kamerayla Çekilmiş Görüntüleri

Bu olağanüstü olay 1 Kasım 2002 saat 5:38’de Halil Yalçın tarafından karısıyla beraber Balıkesir - Susurluk arasında arabayla giderken çekilmiştir.


BU OLAYDAKİLER SADECE BASİT BİR METEOR YAĞMURU OLAMAZDI ÇÜNKÜ :

Bazı kesimler bu olaydaki tüm kanıtları görmeden ve incelemeden önyargılı açıklamalar yaptılar. Önce bunları ele alalım.

(Bu arada eminiz ki, bu açıklamaları yapanlar şimdiki kanıtları gördükten sonra fikirlerini değiştirmek zorunda kalacaklar..).

BU OLAYDAKİLER SADECE BASİT BİR METEOR YAĞMURU OLAMAZDI ÇÜNKÜ :

Meteorlar atmosferin 70 ila 100. kilometrelerindeki yakıcı katmanlarında yanarlar. Bu olaydaki ise 45.000 feet’e kadar yani 15 km ye kadar inmiş 15-20 tane ve en az 30-40 metre büyüklüğünde oldukları tahmin edilen meteorlar, normalde bunların yeryüzüne çarpmaları ve de çok büyük bir felakete yol açmaları gerekirdi.

Normal olarak Meteorlar yatay uçamazlar , yerçekimi kurallarına uygun olarak en az 45 derecelik açılarla düşerler

Ve de normalde, hiçbir Meteorun içinde bu olayda görüldüğü gibi yanıp sönen ışıklı nesneler olmaz.

Bu Olaydaki kesinlikle SOYUZ’ un parçası olamaz! Çünkü :

İddia edilen 2.7 metre çapında – 6.7 metre çapındaki parça atmosferin 100. ile 70. kilometreleri arasındaki yanıcı katmanlarında erir ve yok olurdu.

Hadi diyelim bir mucize oldu ve 45.000 feet’e kadar orjinal ebadında kaldı. Peki, nasıl oluyorda 2.7 metre çapındaki bu küçük parça Pilotların gözlemledikleri ve rapor ettikleri gibi 15-20 tane ayrı ve en az 30-40 metrelik parçalara bölünüyor ve çok parlak oluyorlar?

Ve de bu parça nasıl oluyorda yer çekimi kurallarına ters gelecek bir şekilde yatay olarak uçuyor?

Ve de nasıl oluyorda bu parçanın arkasında video görüntüsündeki gibi yanıp sönen ayrı bir ışıklı cisim oluşuyor?

HAVA OBJELERİNİ ÇOK İYİ TANIYAN VE GÖZLEMLEYEN, BİNLERCE SAAT UÇUŞ TECRÜBELERİ OLAN, 6 UÇAĞIN UÇUŞ EKİBİNİN VE DİĞER TANIKLARIN İFADELERİNE , RAPORLARINA VE DE ELE GEÇEN VİDEODAKİ GÖRÜNTÜLERDEN SONRA VARDIĞIMIZ SONUÇ:

Atmosfer objelerini çok iyi tanıyan 6 ayrı uçuş ekibi , aynı ifadelerle , bu cisimlerin birbirinden bağımsız yatay olarak hareket eden ( yerçekimine ve fizik kurallarına ters) ve en az Boeing 747 büyüklüğünde 10-15 nesneden oluştuklarını belirtmişlerdir..
Normalde cisimleri gözlemledikleri, Atmosferin 45.000 feet (15 km) civarlarında hiç bir meteor o büyüklüklerde olamazdı. Çünkü, atmosferin yanıcı katmanlarından parçalanmadan geçmiş olan 15 veya daha fazla 40 metre çaplarındaki cisimler dünyaya çarpıp çok büyük hasar verirlerdi.

Hiç bir meteor da yatay olarak uçamaz ve eğer bunlar normal meteor olsaydı en az 45 derecelik açılarla dikey olarak fizik ve yer çekimi kurallarına uygun olarak yere doğru bir seyir izlerlerdi

Ayrıca gerek video’da çok net görüldüğü gibi, gerekse tanıkların yazılı ifadelerinde de açıkça belirttikleri gibi cisimlerle birlikte bağımsız bir şekilde hareket eden ve saniyede en az 2 kere sürekli olarak yanıp sönen bir ışıklı nesne bulunmakta.

Niye Soyuz Roketinin Parçası Değil !

Ayrıca bunun bir roketin parçası olduğunun iddia edildiği savda , roket parçası güneydoğu yönünden kuzeybatıya doğru , yolcu uçağıyla genelde aynı yönde ilerlemekte ve uçağın rotası ile kesişmemekte. UFO’nun yolcu uçağının önünde uçuşunu gösteren simülasyonlarda da açıkça görüldüğü üzere UFO ve meteor farklı yönlerde uçmaktadır.

Ayrıca Roket parçasının seyrettiği yükseklik Harro Zimmer’ın raporuna göre 78 km’den fazla ve 78 kilometre 255.905 feet’e denk geliyor.Yani Roket parçası en azından 229.000 feet yükseklikte ve yolcu uçağıyla aynı yönde ilerlemekteyken bu parçanın 36.000 feet yükseklikte seyreden uçağın önünden geçmesi olanaksız.

Basından

Türkiyedeki bazı ulusal gazetelerin olayla ilgili yayınladıkları haberler şunlardır :

 

SONUÇ:
Önce çok büyük bir meteor atmosferin 45.000 feet civarına kadar büyük bir kütle olarak giriyor ve arkasında, yanıp sönen ışığıyla bir UFO yüksek frekanslı bir enerji alanıyla kontrol ederek, kontrollü bir şekilde yatay uçurarak önce bu kütleyi 2’ye ayrıştırıyor ve hemen sonra da en az 15-20 parçaya ve daha sonra iyice ufaltılarak yeryüzüne çarpmadan etkisiz hale getiriyor. Tüm bunlar sürekli arkalarında yanıp sönen cisim (UFO) nun kontrolünde gerçekleşiyor…

Bunlar, pilotların ve diğer tanıkların ifadelerinde , çizimlerde ve animasyonlarda ve de gerçek görüntülerde aynen yer almaktadır.

Tabiki NASA , NORAD ve diğer birimlerin bu gök cisimlerini görmemiş olmaları ne ölçüde doğru olabilir. Bunun açıklaması: ya tüm dünyada bir panik yaratacağı için bunu halktan gizlediler ya da Dünya-dışı teknoloji bu meteoru bir enerji kalkanıyla bizim radarlarımıza görünmez hale soktular. Belki de askeri ve sivil radarlarda görülememesinin nedeni de bu.. Ya da belki de görüldüler fakat açıklanmadı…

Önemli olan bu tarihi olay, bir çok değerli ve güvenilir tanığın önünde yaşanmış ve de filme alınarak belgelenmiştir. Tüm kanıtlar ortadadır..

12 Comments

12 Comments

 1. Sanal Ofis

  05 Temmuz 2013 at 19:13

  Rusya’da yaşanan olay ile de benzeşen bu anlatım toplumda ciddi bir sempati ortaya çıkarıyor; sanki insanlar hazır gibiler öğrenmeye (?)

 2. Procast

  17 Ağustos 2013 at 01:36

  hala uzaylıların varolmadığına inanan insanlar var. fakat bende 2 yıl önce bir ufo görmüştüm ve arkadaşlarıma anlattığımda he he diyip geçiştirmişlerdi. fakat benim gördüklerimi görselerdi asla geçiştirmezlerdi.

  olaya gelecek olursak
  1 gece tam tarihi hatırlamıyorum ama 2 yıl önceydi. nisan ayıydı hava sıcaktı ben balkona çıkmıştım şansıma gökyüzünde fazla bulut yoktu.
  ve bi anda bi ışık gördüm 3-4 saniye yavaş hareket etti hafif bir kıvrımla biraz sağa kaydı 2-3 saniye durdu ve bi anda 150-160 derece sağa doğru hızlıca gitti. ve bir dahada görmedim. balkona çıkınca demiştimki gelin artık mq s..ecem haa demiştim.

  not: ankara,aydınlıkevler civarında görmüştüm.

 3. murad

  21 Ağustos 2013 at 16:24

  ben de ufo gordum bu metoroidi yollayan onlar olmalidi ayrica 4 pilot
  galiba gercekden gormusler cunki hem ayni anda 4 pilod deli olamazki

 4. murad

  21 Ağustos 2013 at 16:28

  men inamiram cunki senin gordugun 1876 ci ilde gorulub

 5. Emre

  20 Eylül 2013 at 18:11

  Uzaylılar düşmancıl değil bizi korumak için hayatlarını riske atmıştır.Ayakta alkışlıyorum

 6. Sanal Ofis

  10 Ekim 2013 at 15:14

  Değerli Arkadaşlar;
  Başka bir başlık altında, iş seyahatim sebebi ile Ankara’da iken, bilindik bir otelin teras restaurantında yaşadığımız UFO tecrübesini paylaşmıştım. iPhone marka telefonun fotoğraf makinesinde, KADRAJDA GÖRDÜĞÜM HALDE (!) yani aslında fotoğrafını çektiğimde çıkması gerektiği halde, o cisim fotoğrafta görünmeyince nedense “KÖTÜ YARATIKLAR” kaygısı yüklenmişti benim zihnime.
  Oysa bu paylaşımı ve Rusya’daki meteor olaylarındaki önleyici UFO iddialarını okuduğumda ise fikrim çok farklılaştı. Sanki bizlere olumlu anlamda bir çağ atlatacak olan temaslar yaşayacakmışız gibi düşünüyorum.

 7. idris

  12 Ekim 2013 at 17:08

  hayir uzaylilar bizi korusa idi o zaman kedilerini daha onceden kendilerini bize bildiridi muradin dediyi bence daha mantiqli

 8. gizli ajan

  05 Kasım 2013 at 18:10

  değerli arkadaşlar
  ben 2013 4 kasımda bir ufo gördüm bu ufo cok hızlı hareket ediyordu
  benim araşdırmalarım neticesinde ortaya qarib bir görüntü cikdi
  bu sonuclar onu gösteriyor ki ufo gelcekden var.Buna kanıt 2009 yılda
  ABS baş veren uzaylının dünyaya yaklaşmasının ve bu ufo tam inceliyememek olmak cok kötü.Ancak bu dünya etrafında dolaşan bir kaç uzyli var demekdir.Ancak bunu kanıtlamak oldukca zor. gizli bilgiler için ekleyin : https://goo.gl/m0H71T

 9. esad

  06 Kasım 2013 at 20:49

  bu konuay kuran-ı kerimden ayet ışığında değerlendirebiliriz. yorum silerin…
  8- Göğü yokladık, orayı sert bekçilerle ve göktaşları ile dopdolu bulduk.

  9- Daha önce göğün elverişli dinleme yerlerinde pusuya yatardık. Fakat şimdi hangimiz oranın seslerini işitmeye çalışsa kendisini bekleyen göktaşları ile karşılaşır.

 10. özgür

  20 Aralık 2013 at 13:36

  artık beni tanıyor bu sitedekiler benim kimseye söylemediğim tezim bile var kara delik yıldız bağlantısıyla alakalı ben onların var olduğunu biliyorum bir çok kez gördüm ve bilgilerimde çok bilmek ne güzel şey

 11. Robin

  19 Haziran 2014 at 18:20

  Başkalarına hizmet, kendine hizmet konusunda negatif eğilimli ve pozitif eğilimli varlıklar vardır. Orion grubu negatif eğilimlidir. Uzay çok karmaşıktır. Ufo gördüğümüz her varlığı genelleyip kötü ya da iyi diyemeyiz. Ama bildiğim tek bir şey var Her varlık Bir’in Yasasını uygular. Her şey Bir’dir.

 12. ENGİN

  17 Mayıs 2015 at 17:40

  Bu olayı kardeşim ile beraber gördük.İzmir’den Manisa’ya doğru İzmir’in Bornova çıkışında tam rampaya çıkarken sağda bir benzin istasyonu var tam onun önünde farkettik.Saat sabah 6 ya 10 dakika vardı asla unutmam sanki gökyüzüne sim serpmişcesine parlıyordu gökyüzü gözlerime inanamadım arabadan çıkıp 10 15 dk izledik yere paralel şekilde biraz dağınık ama yere düşer gibi asla değil deniz tarafına doğru ilerliyordu bu ışıltı,hava aydınlanmaya yakın gözle görünmez oldu fakat bıraktığı iz duman gibi,gittiği yer çok belliydi uçakların bıraktığı iz gibi ama neredeyse öğleye kadar kaybolmadı.Normal birşey asla değildi gökyüzünde yere paralel ilerleyen ışıl ışıl yıldız kümesi gibiydi.Daha sonra haberlerde gördük olayı ve ne olduğunu o zaman anladık.Fakat biz gördüğümüzde baya bi dağınıktı parçalar,gökyüzüne serpilmişti ışıl ışıl çok güzel bir görüntüydü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top