Genel

UFO TİPLERİ

Dünyamızda gözlemlenen UFOlar geleneksel uçaklardan çok daha farklı geometrik modellere sahiptir. İşte en sık rapor edilen UFO biçimlerinden bazıları:

• Diskler ve Kubbeli Diskler: Uçan daire adı verilen cisimler bunlardır. Bunların pencereler, iniş takımları, halkalar, kapılar gibi yapısal özellikleri bulunmaktadır.

• Koni: Koni biçimli UFOların pek çok çeşidi vardır. Bazıları tersyüz edilmiş koni şeklindedirler. Tabandan birleşmiş iki koni biçiminde UFOlar da gözlemlenmiştir.

• Küre: Dairesel ve küre biçiminde UFOlara dair pek çok gözlem raporu bulunmaktadır. Bunlardan çoğu gece gözlemleridir. Aynı zamanda yarım küre biçiminde UFOlar da gözlemlenmektedir.

• Boomerang: Boomerang biçimindeki UFOlar 1980’lerde gözlemlenmeye başlamıştır. Bu UFOlar genelde asimetrik bir şekle sahiptir; alçaktan ve yavaş uçarlar. Bunlardan bazıları yaklaşık üç futbol sahası büyüklüğündedir.

• Puro: 1940-1960 yılları arasında puro biçiminde büyük UFOlar nadirende olsa gözlemlenmekteydi. Bunlar bazen içlerinden disk biçiminde cisimler de çıkarmaktaydılar. 1949 yılında gözlemlenen yaklaşık bir mil uzunluğundaki puro biçimli UFO izleyenleri şaşkına çevirmişti. Günümüzde puro biçimindeki UFOlara nadir rastlanmaktadır.

08 Temmuz 1967’de ABD Cumberland’te fotograflanan Puro biçimli UFO

• Silindir: Bunlar, silindir görünümündedirler ve puro biçimli UFOlara göre daha ufaktırlar.

• Halter: Halter biçiminde UFOlar ortadan bir çubukla tutturulmuş iki küreden oluşmaktadır.

• Mantar: Bu UFOlar bir kubbe ve sapa benzer bir gövdeden oluşmaktadır.

• Piramit: Uçan, piramit şeklinde cisimlerdir.

• Dikdörtgen: Bazı UFO’lar biçim olarak aynı bir dikdörtgene benzemektedirler.

- Üçgenler: 1989 yılından itibaren yakın zamanlarda sık sık görülen bir UFO biçimidir. Üçgen UFO gözlemlerinin sayısı disk şeklinde UFO gözlemlerini aşmaktadır.

İlk defa Belçika’da görülen Üçgen UFO, 1989

25 Ocak 1997 Pine Bush, ABD

• Satürnler: Geniş bir küre ve onu çevreleyen bir halkadan oluşmaktadırlar.

TANIMLANAMAYAN YÜZEN CİSİMLERİ (U S O ’lar)

Çoğu kişi gezegenimizi ziyaret eden UFO’lar hakkında birşeyler duymuştur. Peki esrarengiz cisimler sadece gökyüzünde mi görülmektedirler? Bildiğimiz gibi, dünyanın büyük bir bölümü sular altındadır ve kanıtlar, UFO’ların gezegenimizdeki bir çok yere kimseye görünmeden gidebilmek için suları da kullandıklarını göstermektedir. UFO’ların deniz altında seyahat edenlerine U S O -Tanımlanamayan Yüzen Cisimler- adını vermekteyiz. Pek çoğumuz bunu bilmese de, bu esrarengiz denizaltı araçları hakkında pek çok gözlem raporu bulunmaktadır.

Özellikle Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki Bimini bölgesi, tanımlanamayan gizemli yüzen cisimler ve denizaltından gelen esrarengiz ışıkların sıklıkla gözlemlendiği bir bölgedir. Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki esrarengiz olayları araştıran zoolog, arkeolog ve oşenograf Dr. Manson Valentine, Bermuda’ daki USO gözlemlerinden şöyle bahsetmektedir: “Bu bölgede başka herhangi bir yerde yapılanlardan çok daha fazla gözlem yapılmaktadır. Yakın zamanlarda bölgede, uçak olmadıkları tespit edilen hava araçları ve denizaltı olmadıkları tespit edilen denizaltı araçları ile ilgili pek çok gözlem yapılmıştır.”

USO gözlemlerinin geçmişi 1800’lere kadar uzanmaktadır. 1800’lü yılların ortalarında sıklıkla görülmeye başlayan USO’lar, 1845’teTürkiye’de Antalya açıklarında, 1875’te Meksika açıklarında, 1879-1890’da Basra Körfezi’nde, 1891’de Çin Denizi’nde ortaya çıkmışlardır.

20. yüzyılda UFO gözlemlerine ilişkin raporlarının artmasıyla birlikte, denizlerdeki esrarengiz cisimlere dair gözlemler de artmıştır.

30 Haziran 1967’de bir Arjantin gemisi olan Naviero’da bulunan bir grup insan, denizde silindir biçimli bir cismin yüzdüğünü fark ettiler. Yaklaşık 33 metre uzunluğundaki bu cisim mavi-beyaz bir ışık saçıyordu. Cismin hiçbir ses çıkarmaması ve suda hızla yol almasına rağmen dalga yaratmaması gözlemcileri şaşkına çevirmişti. İnsanlar bu esrarengiz deniz aracını seyrederken, araç birdenbire rotasını Naviero’ya doğru çevirdi, hızlandı ve gemiyle çarpışmasına ramak kala suya dalarak gözden kayboldu.

1972 yılının Ağustos, Eylül ve Ekim ayları süresince Karayib Denizi’ndeki adalardan yoğun UFO ve USO gözlemleri rapor edilmiştir. 1974 yılında tekrar yoğunluk kazanan bu gözlemler, bize Venezuella açıklarında bir sualtı UFO üssünün var olduğunu düşündürmektedir.

26 Temmuz 1980’de, Brezilya gemisi “Caioba-Seahorse”la yolculuk yapan denizciler, suda yüzen, yaklaşık 10 metre çapında yuvarlak, gri bir cisim gördüler. O sırada ufukta parlak bir ışık belirdi ve gemiye doğru yaklaşmaya başladı. Işık, geminin yanındaki gri cisme doğru yaklaşırken gemideki tüm teknik ekipmanlar birdenbire arızalandı. Gri cisim yeşil, kırmızı, mavi ve sarı ışıklarla aydınlanıyordu. Yaklaştıkça çok parlak, disk biçiminde bir cisim olduğu anlaşılan bu ışık, deniz altına dalarak metalik USO’ ya doğru yöneldi ve onunla birleşti. Daha sonra bu iki cisim birlikte su yüzüne çıktılar, bir süre burada durdular, ardından da büyük bir hızla gökyüzüne yükselerek gözden kayboldular.

Peki USO’lar sadece okyanusta mı görülmektedir? Hayır, nehirlerde hatta göllerde gözlemlenen bu tür esrarengiz cisimlere dair pek çok rapor bulunmaktadır. 30 Nisan 1976’da tanımlanamayan bir cisim, İsveç’deki donmuş Siljan nehrinin buzlarını büyük bir güçle kırarak su üstüne çıkmıştır. Buzun kalınlığı 20 cm olmasına rağmen, tanıklar cismin ancak 9 metre uzunluğunda olduğunu bildirmişlerdir. Söz konusu USO, suyun dibinden gelmiş; buz tutmuş yüzeye doğru ortalama 100 km/s hızla yaklaşarak buzu kırmış ve buz üzerinde yaklaşık 800 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğinde bir kanal açmıştır. Bu cisim, daha sonra hiçbir hasara uğramadan su yüzüne çıkmış ve gökyüzüne doğru hızla havalanmıştır.

26 Comments

26 Comments

 1. okan

  03 Mayıs 2013 at 17:28

  Gerçekse yemin ederim ki gerçek diye yazı yazın.
  Ayrıca rengi ve yazı tipi müthiş iyi raporlarınız var ama birazcık eğlendirin

 2. enver

  01 Haziran 2013 at 23:04

  gerçekten bunlara şahit olabilme şansına sahip olabilecek miyiz..

 3. emir

  19 Haziran 2013 at 19:25

  bence arkadaşlar uzaylı diye bir şey var ben buna inanıyorum ama henüz net bir şekilde göremedim görmekte istiyorum

 4. Ömer

  10 Temmuz 2013 at 01:19

  Malum ramazan sahura kadar ayaktayım bu akşam gökyüzüne bakıyordum 15 kadar ufo gördüm hala şoktayım.

 5. Uzaylı_Avcısı

  25 Temmuz 2013 at 03:47

  Şekillerinden Ve Işıklarından bahsederek bizi bilgilendir arkadaşım çok merak ediyorum!!!

 6. özgür kaplan

  09 Eylül 2013 at 15:06

  ben gördün kaç kere ki artık alıştım neyse bu siteye çalışmak istedim kabul etmediler ben onları biliyorum ama dikkat hepsi aynı değildir

 7. Anılcan Telli

  23 Ekim 2013 at 19:41

  BN BİR TANE GÖRDÜM OFU BİZİM BİNANIN ÜSTÜNDEN UÇUYORDU FAZLA YÜKSEK UÇMUYORDU UFONUN ALTINDA IŞIK SAÇIYORDU SARI KIRMIZI MAVİ YEŞİL ALTTINDA TOP ŞEKLİNDE BİŞEYLER WARDI BN BU KADARINI GÖRDÜM

 8. Menekşe Çetin

  29 Ekim 2013 at 20:21

  ben bu ufoları gördüğüme gerçekten inanıyorum bugün gece saatlerinde kuşlarımın yemliklerini değiştirmek için balkona çıktım. işim bittiğinde dışarıya gökyüzüne bakıyordum (gökyüzü ,gezegenler hep benim ilgimi çeker neredeyse 2 yıldır bu konuda araştırma yapıyorum) ben gökyüzüne baktığımda genelde arabacı takım yıldızını görürdüm oysa ben baktığımda gökyüzünde farklı bi şekil vardı ve birden yıldız sandığım ışık hareket etmeye başladı aşağılara doğru gitmeye başladı sonra sola doğru hareket etti ve yükselerek kayboldu ben tabii nasıl heyecanlandım anlatamam hemen içeri girdim anneme söyledim ufo gördüm diye ama annem maalesef her zamanki gibi yine uçak o dedi uçaklar genelde kırmızı mavi ışıklı olmaz mı? oysa bu beyaz renkte ışık saçıyodu hatta dediğim gibi onu ilk başta yıldız sanmıştım sonra balkona geri çıktım ve o da ne kaybolduğu yerden tekrar belirdi ama bu sefer yüreğim ağzıma geldi çünkü bi öncekinden daha yakındı yani TAM TAMINA DAİRE ŞEKLİNDEydi dairesel ışık saçıyodu ve altında da ışık saçan bi nokta vardı bakın gerçekten daire olduğu belliydi yani kör olmayan herkes bunu görür ve anlar sonra ufo yavaş yavaş sola doğru apartmanların arkasında kayboldu o zaman dedim ki ben de keşke dışardaki insanlar kadar özgür olabilseydim bi elime fotoğraf makinesi bi elime telefonumu teleskobumu alır tepelere çıkar hep araştırma ve gözlem yapardım, ama maalesef şimdilik çıplak gözle gözlem yapıyorm

 9. serhat

  23 Aralık 2013 at 11:59

  ben bir ufo gördüm ve buna inaniorum tekirdağ yeniçiftlikte 2 tane hava ucan kırmızı ve lambası olan yuvarlak ufolar gördüm

 10. görkem

  23 Ocak 2014 at 16:01

  geçen sene afyon-şuhut yolunda giderken 3 taane sarı cisim gördüm.il başta camdan yansımadır dedim(çünkü geceydi)sonra camı açtım hala ordaydılar ve hareket ediyorlardı yaklaşık 10 saniye sonra kayboldular.elimde video var onuda en yakın zamanda paylaşacağım

 11. zeynep

  05 Temmuz 2014 at 23:19

  arkadaslar be 15 yasındayım yaklasık 2 yıl once ben bır uzaylı gördum bu ufolardan da ileri oldu benım amcam da bu konularla ilgilidir bana yardım edersenız sevinirim

 12. cemre

  10 Temmuz 2014 at 14:31

  ben kayseriden bu yazıyı yazıyorum 1 hafta önce saat 14:00 gibi bi saatte balkonda dışarıyı seyrederken bir cisim gördüm daire gibi bir şekli vardı beyaz ışıklar saçıyordu annemleri çağırdım onlarda gördüler hemen videoya almak istedim o arada cisim gökyüzünden biraz daha yere yakın duruyordu fakat videoya çekemedim kamerallarda görünmedi çekemedim bi süre sonra birden yok oldu

 13. Ahmet

  13 Temmuz 2014 at 04:17

  Arkadaşlar şoktayım şu anda !!!
  Az önce sahurdan kalkınca camdan baktım 4tane ışıklı uçan cisim gördüm hala şoktayım.Sarı beyaz mavi veyeşil ışıkları vardı.Kameraya alana kadar kayboldular zaten.1dk falan gördüm sonra beyaz bi ışık patlaması gibi bişey ooldu sonra baktım yoklar.İnanamıyorum ya.

 14. rasit

  25 Temmuz 2014 at 03:10

  Ben dun gece 23:00 civarinda gordün yalniz benim gordugum dikdörtgen şeklindeydi baya bir isik vardi uçma bicimi acayipti
  Sağ sol yapip ilerliyordu

 15. ferit

  09 Ağustos 2014 at 17:55

  evet ben geçen yıl ramazanda (2013) ani bir ışık gördüm

 16. Onur

  15 Ekim 2014 at 15:08

  Ben 11 ekim günü saat 21.30 sularında gördüm yuvarlak uçuyorlar ve çok hızlı hariket ediyorlar sanki ışık hızında gibi böyle bişey olamaz bunu farkettikten sonra hemen telefonumu çıkartıp görüntüye aldım hala şok içindeyim aşşağı doğru yaklaştığında kalbim çok hızlı attı yuvarlak şeklindeki parıldayan uçan cisim ufo herneyse şuan işyerinden yazıyorum hala şoktayım … !

 17. mehmet

  31 Ekim 2014 at 19:24

  geçtiğimiz yaz bende bu üçgen ufolardan birini gördüm önce hareketsiz kırmızı bi nokta olarak gördüm.sonra yavaş yavaş hareket etmeye başladı.ilk başta normal bi uçaktır diye düşündüm.sonra altında silindir şeklinde iki tane lamba yandı.sonra hızlanarak gözden kayboldu.galiba gerçekten dünya dışı yaşam var…

 18. mavi

  04 Kasım 2014 at 20:36

  selam ,2007 yılında muğla merkezde bulutların içinde beyaz bir cisim farkettim ,ilk önce balon zannettim sonra uçak olduğunu düşündüm ama sabit kaldı yarım saat . bazen kayboluyor ve tekrar çıkıyordu ne yazıkki o an yanımda kayıt yapacak bir cihaz yoktu. Bence en inandırıcı tarafı sabit kalmasıydı o irtifada inanılmaz bişey bence.

 19. ayazdeniz

  03 Aralık 2014 at 20:23

  selamın aleyküm arkadaşlar.bugün İzmir’de saat tam 18.45 gibi okul servisinden eve dönerken cam tarafında gökyüzünü inceliyordum.birden daire biçiminde bir cisim fark ettim (arada bir 100-150 metre vardı.).ilk başta insanlar göz yanılmasına uğrayabilir diye düşündüm.sonra o cisimde mavi,sarı,kırmızı ve beyaz renk ışıkların yandığını gördüm.ne yalan söyleyeyim biraz korktum.servisteki bazı kişilere söyledim herkes onu gördü.araya bir bina girdi ve onu kaybettik. 5-10 dakika geçti aradan ben kesin başka bir şeydir diye düşünürken cama baktığım an onu tekrar gördüm.tüylerim diken diken oldu.cama yapıştım iyice baktım ama bunun kesinlikle uçak veya helikopter olmadığını iyi anlamıştım.o bir daire biçimindeydi.neyse eve geldim.servisten indim,eve çıktım.herkesin yapacağı gibi anne,babama söyledim olanları.devamını herkes biliyor.ben anlattım onlar papağan gibi yav he he uçaktır helikopterdir diye tekrarladılar ama ben kör değilim kör olsam bile tek gören ben değilim.okuduğunuz için teşekkürler.

 20. umut

  08 Aralık 2014 at 23:50

  arkadaşlar bende İstanbul da görmüştüm uzun zaman Oluyor gece 12.00 gibiydi eve doğru yürüyordum birde havada 3 tane ışık saçan cisim gördüm çok yüksekte değillerdi helikopter olabilir dedim ama yaklaştıkça helikopter olmadığını anladım yavaşça hava seyderdiyorladrdı sonra birden bire yükselip yıldızların arasına kayboldular

 21. Kaan

  05 Ocak 2015 at 00:33

  “Yemin ederim ki gerçek” diye bir cümle yazacaklarını sanmıyorum ki yazsalar kesinlikle saçma olurdu. 10 yaşında insanlar değiliz burada. Yemin edilecek bir şey yok, inanırsan inanırsın bu kadar. Ayrıca eğlendirme amaçlı bir konu değil bunlar. Bilgi verme amaçlı buradaki her şey.

 22. yigit

  01 Şubat 2015 at 14:48

  ben bir turlu goremedim surekli seyehat eden biriyim ama web sitelerinden surekli ufolar ile ilgili bir cok sitelere giriyorum bilim ile ilgili film seyrederim fakat bu dunyada yasam var ise yasadıgımız guneş sistemi dısında milyonlarca sistem var ise muhakkak ki bizden fazla gelişmiş yada gelişmemiş medeniyetlerin var olabileceginden şuphem yok yaşamın saglanacagı bir gezegen olmama ihtimalini kabul etmeyenlerdenim her kezin goruşune saygı duyuyorum ve benimde gokyuzune boş boş bakmaktan ziyade bir ufo gorme ihtimalinden vazgecmeyecegim gorursem buradan bildrecegim

 23. Feanor35

  26 Şubat 2015 at 06:40

  2013 yılı mayıs ayında izmir sahil evlerinde saat 02:10 gece deniz kıyısının hemen başlangıcında 50 metre yükseklikte (benimde 50 metre vardı mesafe aramda) simetrik disk şekilinde çok net 3 ufo gözlemim oldu. Alt bölgelerinde ikiz kenar yamuk şeklinde devasa ışıkları vardı. Ama ışık hüzmesi saçmıyorlardı sanki led panel gibi oldugu yerde kalan bir ışık saçılımıydı. 2 3 dk oldukları yerde kaldılar bir ara 5 6 şimşek çaktı hava yagmurluydu , o sayede çok daha net gördüm , daha sonra en fazla 1 snye içerisinde atmosferden ani ivmelenerek çıkış yaptılar. Görmeyenlere şunu söyleyim, bende yıllarça geceleri baktım durdum göremedim, film izlerken ışıklarını gördüm beklemiyordum denk geldi biraz şans işi ama görür görmez dünya işi olmadıgını anlıyor insan ve ürperiyor biraz daha gelseler burun buruna kalacaktık.

 24. Alp

  22 Mart 2015 at 00:33

  Okan bey , uzaylılar vardır diye yemin edemem çunku bu henuz dunya tarafından kabul görmus bir olgu degil.Ama bu konuyla ilgili bir gorus sahibi olmanız icin gectigimiz günlerde yazdıgım bir yazıyı sizinle paylasmak isterim.

  Uzaylılar var mı ? Uzun yıllardır insanlığın sık sorduğu sorulardan biri.İnsanlar bu sorudan iki basit cevap istiyor.Bunlar evet ve ya hayır.Bu soru henuz resmi olarak bi cıkar yol bulmus degil.Ama astronomi ve bilim kurguya az da olsa merakı olan zeki ve arastirmaci insanlar bu soruya bir cevap veriyor.Ve bu cevap şüphesiz “evet”.Adli bir sorusturmayi ele alalim.Issiz bir colde bir ceset bulundu.O anda tesadufen olayi goren iki gezgin ve cektikleri fotograflar disinda elde pek bi kanit yok.Sizce bu sorusturmayi yurutenler.Fotograflar montaj gorgu taniklari da yalan soyluyor deseler birseylerin ustunu bilimcli bir sekilde ortmus olmazlarmi.Yorum sizin…

 25. Oguzhan

  21 Temmuz 2015 at 01:37

  Bu bahsettiğinizin aynısını ben de ablamla birlikte 1991 yılında gördüm. Fazla yüksekten uçmuyordu, alt kısmı ve üstteki kubbe şeklindeki cam sabit duruyor ama bunların kenarındaki disk dönüyordu. altında rengarenk ışıklar vardı ve çok sessiz ilerliyordu.

 26. Şule

  03 Ekim 2015 at 17:26

  Bende gozlem yapıyordum 4 5 sene once trabzon araklı ilçesinde dedemin terasında birkaç kuzenimle gökyüzünü seyr3diyorduk been ufolardan bahsediyordum var ben inanıyorum bigun bende gorucem onları mutlaka dedim aradan yarım saat geçmedi saat 23.00 sularında bi cisim gördük çok hızlı gidiyor manevraları cok seri assagı yukarı zikzak gibi hareket ediyordu bir iki dakika busekilde ilerledi sonra durdu ve ortadan kaydoldu ben gordunuzmuu diye cıglıklar atarken nepsinde aynı yuz ifadesi vardı şoka girdik sonra eve inip ev ahalisine anlattık herkes ucaktır oo oyle bişey olmaz diyip dinlemedi bil3 ama dedem sağolsun dogru söylüyorlar bende sabah namazakalktıgımda denizin üstünde görüyorum dedi ve biz ikinci şoka girdik gani dedemde gozlemliyormus sabah nanazi vaktinde denizden su aliyor gibi yaklasiyorlar dedi gizli bilgiler için ekleyin : https://goo.gl/m0H71T

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top