Türkiye'den Haberler

UFO’lar İstanbul’da

UFO’LAR İSTANBUL’DA(Haziran - Temmuz 2007)

Kamuoyunun bilgisine:

Mayıs ayı ortasından itibaren Kurumumuz Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi’mize Türkiye genelinden ; özellikle Antalya, İzmir, Konya ve İstanbul’dan gelen UFO ihbarlarında artışlar gözlemlenmeye başlamıştır.. Özellikle 12 Haziran’dan itibaren de bu gözlemlerde ve ihbarlarda İstanbul ve Antalya bölgesinde ciddi artışlar izlenmektedir..Altta bu olaylardan, İstanbul Adalar ve Beykoz üzerinde gözlemlenmiş ve fotograflanmış 2 olayı aktarıyoruz… SİRİUS

 

ÇATALCA’DA GÜNDÜZ FOTOĞRAFLANAN UFO
From: tmr nr [tameroner@….] Sent: Cumartesi 28 Temmuz 2007 08:40 To: info@siriusufo.org Subject: bu ufo mu?

Merhaba

Adım Tamer Öner. Yakuplu İhlas ilköğretim okulunda öğretmenim. Durusu yanındaki Balaban köyünde okulumuzun izcileriyle kampa gitmiştik. haliyle resim çekiyordum. son gün de çekimlerime devam ettim. size gönderdiğim resim de bunlardan biri. fakat resimi çekerken cismi fark etmedim. daha sonra evde bakarken dikkatimi çekti. ben ufo olduğunu düşünüyorum. okulda arkadaşlara gösterdim, çoğu dalga geçti. 1 arkadaşım (hakan okay uçak maketi türkiye 1. liği var) bunun bilinen bir uçan cisim olmadığını söyledi. size göndermeye karar verdim. en doğru yorumu siz yaparsınız.cevabınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.

Yer: Çatalca-Büyükçekmece, Durusu gölü, Balaban köyü Tarih: 27 Mayıs 2007 Saat: 09:05

Tamer Öner

 

From: Melis K.
Sent: Pazartesi 18 Haziran 2007 12:22
To: info@siriusufo.org
Subject: çok acill!!!!

Öncelikle merhaba!

Sizden yaşadığım bir olay hakkında bilgi almak istiyorum.
aslında bu bir aylık bir süreç. 15 mayıs günü forumlarınızda da yazıldı zaten bu konu.
adaların üzerinde görülen cisim hakkında. dün akşam (17 Haziran 2007) gene aynı yerde aynı cisim belirdi ve bir sağa bir sola gitmeye başladı belirli zaman aralıkları içersinde. bir ara ışığını dahada büyüterek normal olan boyutunun birkaç katı oldu ve bir anda gene ışığını azaltarak sağa doru gitti.sonra dürbünle baktığım zaman metal plaka gbi bir cisim üstünde de sarı yuvarlak bir ışık gördüm metal plaka gibi bir zeminin üstünde sanki renk
renk ışıklar var gibiydi.fotoğraf çekemediğim için gönderemiyorum ama kaba
taslak olarak bu şekildeydi.

Şimdi işin asıl bana göre ilginç olan tarafına geliyorum.ablam arkadaşına telefon etmek için elefonu açtığında garip hışırtılı ve mekanik bir sesle karşılaştık.çok hızlı ve seri konuşuyordu ve “kesinlikle insan sesi değildi” aynı amerikan filmlerinde olduğu gibi bir sesti.
böyle bir şey olabilir mi? bizimle iletişim kurmak istiyor olabilirler mi?
merak ettiklerim bunlar. cevabınızı bekliyorum. teşekkürler.

Fotoğrafta göreceğiniz 2. olaydaki tanımlanamayan cisim ise 16 Haziran 2007 akşamı Sarıyer’de oturan yüzlerce insan tarafından gözlemlenmiş ve bir vatandaşımız tarafından fotoğraflanmıştır..Cisim havada hareket ederek 15 dk kadar kalmış, daha sonra hızla yükselerek gözden kaybolmuştur…

 

TAKSİM’DE 3 GİZEMLİ CİSİM

Gözlem Tarihi : 30.06.2021 Cumartesi
Saat : 20:38 ( hava henüz kararmamış)
Bölge : İSTANBUL – Taksim, İstiklal Caddesi
İhbari Yapan : Hülya SEYREK
İhbarı Alan : Hazar ELDEM - Sirius Eskişehir İl Temsilcisi

Cismin Tarifi : - 3 ayrı cisim bulunuyor. İlk önce hareket halinde olan cisimler daha sonra havada sabit kalıyor.( Yaklaşık 4-5 dk. ) Cisimlere mesafe uzak ancak , gündüz olduğu için çıplak gözle bakıldığında siyah noktamsı şeklinde gözüküyorlar. Herhangi bir ışık hüzmesi, renk vs yok.Daha sonra cisimler kayboluyor. Gözlem Hülya SEYREK ile beraber 3 kişi ve çevredeki bir grup insan tarafından aynı anda yapılıyor.

Hülya SEYREK’ in ağzından Olay :
-“İstiklal Caddesinde arkadaşlarımla yürürken bir grup insanın konuşmalarından duyarak arkadaşlarımla gökyüzüne baktığımızda siyah nokta halinde üç cisim gördük. Cisimler üçgen şeklinde duruyordu .Cisimler belli bi kordon boyunca hareket halindeydi ancak bir süre sonra gökyüzünde asılı halde durmaya başladılar. Hiçbir hareket yapmadan dakikalarca asılı kaldılar. Daha sonra bir mağazaya girdik. Çok kısa bir süre sonra çıktığımızda cisimler ortadan kaybolmuştu. Gözlemi yapan diğer insanlarda cisimleri arıyordu. Gördüğümüz şeyin uçak, helikopter ya da başka bir şey olma ihtimali kesinlikle yok.”

İSTANBUL’DA 10-12 ADET UÇAN IŞIK SAÇAN CİSİMLER

From: birol samanoğlu
Sent: Çarşamba 04 Temmuz 2007 12:57
To: info@siriusufo.org
Subject: istanbul semalarında uçan garip cisimler…

Merhaba sayın yetkililer….

Sizlerle telefonla yapmış olduğum görüntüde olduğu gibi 3 haziran 07 taksim meydanında ve 1 temmuz 07 de Pendik Güzelyalı-Büyükada arasında 2 kez 1 den fazla topluca uçan garip cisimlerle karşılaştığımı belirtmek isterim..

1, olayda 3 haziran gecesi taksimde yanımda kızkardeşim ve bir akrabam daha olmak üzere pazar akşamı 21,55 de akm yanındaki otoparka doğru yürürken 15-20 adet koyu sarı renkde 3-4 erli şekilde uçan ses seda çıkarmaksızın çamlıca istikametinden gelerek meydanın üzerinden marmara denizi istikametine doğru (3-4 cisim grup gibi gidiyor ama kimisi daha hızlı uçuyordu) hareket eden cisimleri farkedip yanımdakileri uyardım ve telefonumla çekime koyuldum o esnada benim gibi 3-4 kişi daha kayıt ettiler ama ben eve gelince birde baktım ki görüntü silinmiş!çok şaşırdım.acaba diğer kaydedenlerdede aynısı oldu mu?Yaklaşık 30-40 saniye sürmüştü ve uçaktan hayli hızlı uçuyorlardı üstelik havada karanlıktı!..Biz arabamızı garajdan alırken dolmuş şoförlerininde aralarında onlar uzaylı dediğini duydum ve gördüklerimizin gerçek olduğunu anlamış olduk..Ben zaten evrende başka gezegen ve boyutlarda hayatın olduğuna ve bunun gerçekliğine hem bilimsel hemde bir yaradanın emri olarak dünyaya verilen semavi dinlerin birinin mensubu olarak inanıyorum! Aksini düşünmek yaratıcıyı yani Allah’ı kısıtlamak olur diye düşünüyorum ki bu imkansızdır!!.

2, olay ise 3 gece evvel 1 temmuz gecesi gene pazar akşamı bu kez 22,05 de hemen hemen yakın zamanlar Kınalıada daki evimizin balkonunda evin kablosuz telefonuyla 1 arkadaşımla konuşurken Pendik-Büyükada istikametinden yani adamızda yaklaşık 8-11 km uzaklıkta bu kez 10-12 adet koyu kırmızı ışık yayan uçan cisimleri farkettim.Ok gibi yaydan çıkıp hedefe varır gibi kavisli hareket ediyorlardı ve heemende kayboluyorlardı.Uçaktan farklı uçuyorlardı ve sinyal lambasıda gürültüde yoktu,evimizden sabiha gökçen e inen uçaklarda izliyorum hep sinyal lambası yanıp söner…hemen içeri girip cebimin kamerasını açıp bir foto yakaladım.onu size 2 mailde yollayacağım.Bu ise 15-20 saniye sürmedi ama kuvvetli ışık yayıyorlardı ve heriki olaydada cisimler yuvarlak ile elips biçimindeydi.4 hafta arayla 2 kez aynı tür olay ve aynı saatlerde olayları görmem acaba planlanmış birşeymiydi? Kim bilebiir?!..

Bu arada ben Birol Samanoğlu:35 yaşındayım, kapalıçarşı’da kuyumculum işiyle ilgileniyorum. Astroloji, psikoloji (ruhsal ve kişisel gelişim üzerine) ve astronomi ve parapsikoloji üzerine kitapları okumayı severim ve yıllardan beridir tv ve yazılı basından haberlerinizi konularınızı ilgi ve hayranlıkla izliyorum.
Saygılarımla..

Birol Samanoğlu…

 

From: turkay.duman [turkay.duman@…….]
Sent: Salı 10 Temmuz 2007 15:38
To: info@siriusufo.org
Subject: BİR CİSİM GÖRDÜM
Merhabalar,

Uzun zaman sitenizle ve benzer konularla uğraşamadım. Haziran ayında tekrar bazı siteleri açmaya başladım. Gerçekten de 07.07.07 ya da 08.07.07 gecesi de olabilir , sarı ışıklı bir cisim Kınalı ada civarında görünüyordu. Gözlemlediğim konum İçerenköyde ki apartman dairemiz yani Kınalı adanın tam karşısına kalıyordu. Cisim gökyüzünde görünmesine karşın denize yakın bir şekilde 10 dakika kadar hareketsiz askıda kaldı. Yıldıza göre daha parlak ve büyüktü. Sarı ışık yayıyordu.Uçak veya benzeri bir şey değildi. 10 dakika gözlemeledikten sonra 20 dakika ara verip tekrar baktım kaybolmuştu. Haberleri araştırmaya başladım ve sitenizde son aylarda Türkiye’de görünenleri okuyunca oldukça heyecanlandım. Gene de bunu bilgileri olmasa da birileriyle paylaşmak istedim. Teşekkürler ilginize..
Türkay DUMAN

 

From: sercan sancili [sercansancili@……..]
Sent: Pazartesi 09 Temmuz 2007 00:04
To: info@siriusufo.org
Subject: şoktayım

bugun trenle haydarpasadan gebze yönüne doğru giderken 8 10 tane biribrine
cok yakın kızıl ışıklar gödük.bazı ufo görüntüleriye gördüklerimle
aynıydı.biribirlerine yaklasıp ayrılıyorlardı bir müddet sonra baya
acıldılar we bazılarının ışıkları söndü.sonra baya uzaklastılar ve hepsi
kayboldu. tarih 8 temmuz 2007 saat 11 30 la 12 arası.lütfen bunu kaydetmiş olan
birileri olsn.tv ye cıkmasını istyorum. Teşekkürler

Sercan Sancılı

 

From: Serkan Onur [serkan.onur@…….]
Sent: Pazartesi 09 Temmuz 2007 01:30
To: info@siriusufo.org
Subject: Istanbul Adalar

Merhaba,

Bu aksam 08/07/2021 saat gece 12 civari Istanbul Adalar tarafinda
bazi cisim ihbarlari aldiniz mi?. Saygilar
Serkan Onur

From: Mithat KILIC [mkilic@……..]
Sent: Cuma 13 Temmuz 2007 11:14
To: info@siriusufo.org
Subject: UFO Gözlem ihbarı
Selamlar

Dün akşam 12.07.2021 Saat: 21:15
Gözlem Yeri : Sarıyer Kalender Orduevi üst kısmında bulunan saklıbahçe restaurant
Cisimlerin bulunduğu mevkii: Park Orman üzeri
Cisim sayısı : 7
Gözlemci: Restaurantta bulunan garsonlar ve müşterilerden bir grup
Cisim tarifi: delta kanat şeklinde , üzerinde bir çok renkli ışık var ve cisin kendi ekseni etrafında pervane gibi dönerek ilerliyor. cisimler arası herhangi bir düzen mevcut değil ancak hepsi bir bulutun ardında aynı noktada kayboluyorlar .
Sonuç : bir kaç dakika gözlemlediğimiz bu olayda , cisimlerin , havai fişek, uçak, balon, işaret fişeği,vs vs olmadıkları kesindi, her ihtimali göz önüne alarak izledik. Mutlaka bizden başka bir çok kişi gözlemlemiştir.
Saygılarımla

Mithat Kılıç
Strateji Menkul Değ A.Ş .

 

From: Mert Maral [Mmaral@……….]
Sent: Perembe 12 Temmuz 2007 21:58
To: info@siriusufo.org
Subject: İNANILMAZ BİR HBAR

Merhaba, Adım Mert Maral. 37 yaşındayım ve makina mühendisiyim. Analitik düşünen biri olarak sadece gördüğüm ve gözlemlediğime inanırım. Sizlere, 07.07.07 Cuma sabah saat 03:46′ da başıma geleni aktarmak istiyorum.
Tarabya’ da oturuyorum. 07.07.07 sabahın ilk saatleriydi. Uykumdan, kesif bir gaz kokusu ile uyandım. Hava sıcak olduğu için cam açık uyuduğumuzdan önce aşağıda birileri sigara içiyor sandım. Fakat camdan baktığımda kimseyi göremedim. Koku inanılmaz yakıcı ve sinir bozucu idi ve Jet yakıtına çok benziyordu. Evin her yerini taradım. Ama kokunun kaynağını bulamadım. Az sonra eşim de kokuya uyandı. İkimiz de bir yerin yandığını düşünüyorduk. Ama bir kanıt yoktu.
Yatak odamızın camı Güney’ e bakıyor. Tam pencereyi kapatacağım sırada güneybatıya doğru ve benden 45 derece açı ile ve 1500 metre yukarıda aniden beliren bir cisim fark ettim. Dondum kaldım. Bu eliptik bir cisimdi. Cismin belirdiği yer Bahçeköy yolundaki ormanların hemen üzerindeydi. Gözlüksüz bakılamayan kaynak ışığına benzer, inanılmaz kuvvetli bir ışıkla aniden, daha önce hiçbir insanoğlu yapısı bir cisimde görmediğim düz bir rotada ve yüksek hızla ilerlemeye başladı. Gözlerime inanamıyordum. Rotasında ilerlerken çok kalın, parlak ve uzayan bir ışıkla giden cisim birkaç saniyede inanılmaz bir yol kat ederek görüş menzilimden kuzeye doğru kayboldu.
İşin daha ilginci uykumdan beni uyandıran kokuda o an kayboldu. Yanlız olsam belki kimseye inandıramazdım. Ama tüm olanları eşimle beraber yaşadık. Hemen sitenize girdim ve güncel bir olay aradım. Sarıyer Büyükdere civarında cereyan eden birkaç vakayı da görünce olayın gerçekliğine inandım.
Bilgilerinize
Mert MARAL
Section Manager
Sales Auto - Tarabya-İstanbul

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top