Yakın Temas

YAKIN TEMAS- HOWARD MENGER - ABD


1956 yılında Howard Menger isimli New Jersey’li bir ressam, başlangıcı 1930’lu yıllara dayanan bir temas hikayesiyle insanların karşısına çıktı. Menger, çocukluğundan beri Mars ve Venüs’ten gelen varlıkların kontrolü altında bulunduğunu söylemekteydi.

Howard Menger’in dünya dışı bir varlıkla ilk karşılaşması 1932 yılında, High Bridge, New Jersey’de, Menger henüz 10 yaşındayken gerçekleşmişti. Ormanda gezinirken bir kayanın üstünde oturan esrarengiz bir kadın görmüş, kadın Howard’a onu görmek için çok uzaklardan geldiğini, çünkü kendisinin ve kendi insanlarının onu izlemekte olduklarını söylemiş, ayrıca her zaman Howard’ın yanında olup ona yol göstereceklerine söz vermişti.


Menger’in temas kurduğu varlık ve UFO’ nun görüntüsü

Fakat Menger’in uzaylılarla gerçek anlamda teması yetişkinlik yıllarında başlamıştır. Menger’in uzaylılarla ikinci karşılaşması II. Dünya savaşı sırasında, California’daki Camp Cook üssünde askerliğe gönderildiğinde gerçekleşmiştir. Burada onu üniformalı bir adam karşılamış; bu kişi onunla önce telepatik daha sonra da sözlü olarak iletişime geçerek daha önce kendi insanlarıyla olan karşılaşmalarından haberdar olduğunu ve temasların devam edeceğini söylemiştir.

Savaştan sonra Menger ilk defa yere inen bir uzay gemisi ve onun mürettebatıyla karşılaşmıştır. Haziran 1946’da High Bridge’deki ailesini ziyaret etmeye giden Menger, burada George Adamski’nin ünlü “keşif gemisi”ne benzer bir UFO’nun yere indiğini ve uzun sarı saçlı, mavi-gri üniformalı iki adamın araçtan çıktığını gördü. Bu iki adamı, Menger’in 1932 yılında karşılaştığı kadın izlemekteydi; geçen 14 yıl içinde hiç değişmemişti. Menger kadının bilgeliği, güzelliği ve ışık saçan kişiliği karşısında büyülenmişti. Kadın Menger’e kendisiyle daha pek çok kez temasa geçerek bilgi vereceklerini, her temasın Menger’in gelişiminde bir adım olacağını ve bu yolla onların teknolojisi ve bilimiyle ilgili önemli bilgiler edineceğini söylemiştir. Bu temaslar sayesinde Menger’in ayrıca zihinsel yeteneklerini kullanmasını ve güçlendirmesini öğreneceğini ve insanlara evrenin kurallarını öğreteceğini bildiren kadın, Menger’i başından geçenlerin 1957 yılına kadar duyulmaması konusunda uyarmıştır.


Menger ve karısı NBC’de

Menger’e göre uzaylıların Dünya’yı ziyaret etmelerinin nedeni, insanların evrimlerinde yeni ve daha üst bir düzeye ulaşmasına yardımcı olmak ve bize yeni bir kozmik bilinç kazandırmaktır. Uzaylıların kendilerini bir bakımdan bize bağlı hissettiklerini, çünkü aynı türden geldiğimizi ve uzak akrabalar sayıldığımızı söyleyen Menger, uzaylıların uzun zamandır bazı bilimadamları ve politikacılarla da temasa geçtiğini, fakat bu insanların ekonomik sistemin çökebileceği endişesiyle bu gerçeği açıklamaktan korktuklarını belirtmektedir. Menger’in uzaylıların farklı hükümetlerin başkanlarıyla temasa geçtiği iddiasını destekleyen deliller de bulunmaktadır. Örneğin dönemin ABD Başkanı Dwight Eisenhower’ın Palm Springs, California’daki Edwards Hava Üssü’nde UFO’larla temasa geçtiği söylenmektedir. Bu olayı araştıran Desmond Leslie, 1954 yılında bir Hava Kuvvetleri görevlisiyle tanışmış, bu kişi Başkan Eisenhower’ın Palm Springs’teki tatili sırasında yere inmiş bir uzay aracını incelemek üzere Edwards Hava Üssü’nü ziyaret ettiğini doğrulamıştır. Bu olayın doğruluğunu destekleyen birtakım yazılı belgeler de bulunmaktadır.

Howard Menger’in çektiği bazı resimler

Nisan 1956’da gerçekleşen bir temas sırasında uzaylılar Menger’e George Adamski’nin anlattıklarına benzer uzaktan kumandalı bir gözlem diski göstermişlerdir. Menger diski, “30 cm. kalınlığında ve 1 metre çapında yuvarlak, yarısaydam bir cisim” olarak tarif etmektedir. Menger’in temasa geçtiği varlık ona, diskin yakınlardaki bir uzay gemisinden kumanda edildiğini ve tüm duyguları, düşünceleri ve amaçları kaydetme özelliğine sahip olduğunu söylemiştir.

Menger, uzay araçlarıyla Venüs ve Ay’a yolculuklar yaptığını ve Venüs üzerinde dünyadakilere benzer şehirler gördüğünü söylemiştir. Ay üzerindeyken nefes almakta hiç zorluk çekmediğini anlatan Menger, Ay’dan toplanan bitki örnekleri üzerinde bilimsel analizler yapıldığını belirtmiştir.


Menger’in fotoraflamaya çalıştığı bir varlık

Menger’le temasa geçen uzaylıların çoğu Venüs gezegeninden gelmekteydi. Fakat Menger Satürn ve Mars’ta bulunan üslerden gelen varlıklarla da temas kurmuştur. Hatta temas kurduğu bazı uzaylıların Dünya’daki bazı üslerde yerleşmiş olduğunu söylemektedir. Menger bazı temasları sırasında uzay gemilerinin ve mürettebatlarının fotoğraflarını çekme fırsatını bulmuştur. Fotoğraflarda uzaylılar yaydıkları yüksek frekans enerjilerinden dolayı sadece ışık silüeti olarak görünmektedirler. Menger ayrıca bu UFO’ları filme de almıştır. Anlatımlarını pek çok fotoğrafla destekleyen Menger’in çektiği fotoğraflar detaylı olarak incelenmiş ve çok güvenilir belgeler olduğu sonucuna varılmıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Popüler

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

SiriusUFO | © 2017

To Top